Izolacja poddasza – płyta Eurothane G.

Izolacja poddasza - płyta Eurothane G.
Izolacja poddasza - płyta Eurothane G. 

Zaadoptowanie poddasza wymaga wielu zabiegów. Przede wszystkim należy je odpowiednio doświetlić i ocieplić. Niestety tradycyjne sposoby docieplenia znacznie pomniejszają powierzchnię użytkową. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie płyty Eurothane G.

Eurothane G to twarda płyta poliuretanowa, jednostronnie pokryta płytą gipsowo- kartonową. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Unikniemy dzięki niej pracochłonnego wykonywania trzech osobnych warstw – ocieplenia (sznurkowania), paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych.

Specyfikacja

Płyty występują w wymiarze 2600 x 1200 mm i dostępne są w grubościach od 20 mm do 120 mm+GK. Ich współczynnik przewodzenia ciepła Lambda wynosi zaledwie 0,023 W/mK – dla wełny mineralnej i styropianu, współczynnik ten wynosi około 0,040 W/mK – czyli EUROTHANE G izoluje prawie 2 razy lepiej. Dzięki temu możemy zastosować dużo mniejszą grubość materiału nie tracąc nic na izolacji. Zaś pomieszczenie zyskuje na wysokości.

Zalety

Eurothane G to materiał o bardzo niskiej nasiąkliwości, jest odporny na grzyby i pleśnie. Jego innowacyjność polega również na tym, że jest gotowy do tapetowania czy też malowania zaraz po szybkim i sprawnym montażu.

Montaż

W celu zamontowania płyt Eurothane G do konstrukcji podkrokwiowej dachu skośnego należy sporządzić podłoże z listew lub stelażu mające na celu podparcie płyt Eurothane G. Podłoże takie powinno tworzyć płaską powierzchnię równoległą do podłogi lub konstrukcji dachu. Montaż płyt Eurothane G nie odbiega od znanego powszechnie montażu płyt GK.
Wybór sposobu montażu uzależniony jest jednak w dużej mierze od rodzaju podłoża, jak również wymogów budowlanych.

Płyty Eurothane G są także idealne jako wykończeniowo-termoizolacyjna warstwa ścian, sufitów lub ścianek działowych. W tym zastosowaniu zamontowane zostają najczęściej na drewnianym podłożu. Jako wykończenie ścian Eurothane G może zostać zamontowane bezpośrednio na podłożu poprzez zastosowanie kleju do przyklejania płyt GK. Płyty powinny zostać zamocowane na wysokości przynajmniej 1 cm nad gotową podłogą w celu zapobieżenia nasiąkaniu płyty GK wilgocią. W przypadku braku możliwości zastosowania się do niniejszego wymogu spód płyty GK stanowiącej element panelu Eurothane G zabezpieczony powinien zostać folią budowlaną lub specjalnym kitem uszczelniającym.

Eurothane G to także bardzo praktyczny produkt w przypadku renowacji czy zmiany wystroju poddasza lub loftu. Z powodzeniem można go stosować w przypadku budynków zabytkowych, gdzie zabroniona jest zmiana elewacji zewnętrznej.

ASZ

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

Data utworzenia: 09.07.2013


Komentarze

  • Magda napisał(a):

    Świetny pomysł na izolację bez zmniejszania powierzchni użytkowej. Wysokie parametry współczynnika przewodzenia ciepła też nie są bez znaczenia. Dodatkowo zaletą jest na pewno odporność na pleśnie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły