Izolacja poddasza w ostatniej chwili. Jak zdążyć przed zimą?

izolacja poddasza Crossin
izolacja poddasza Crossin 

Dotrzymanie harmonogramu budowy to punkt honoru każdego inwestora i wykonawcy. Jego największym wrogiem jest natomiast pogoda. Izolacja wewnętrzna, którą planuje się zwykle w pierwszej kolejności po zamknięciu stanu surowego budynku, musi zostać przeprowadzona przy zapewnieniu odpowiednich warunków wewnątrz pomieszczenia. Doświadczony, najlepiej autoryzowany wykonawca producenta, jest w stanie je zapewnić niezależnie od pory roku. Co zatem jeśli terminy gonią, a zima zbliża się wielkimi krokami? Jaki rodzaj docieplenia można wykonać jednocześnie szybko i skutecznie?

Przede wszystkim: zrób to porządnie

Na każdym etapie budowy domu warto sięgać po najskuteczniejsze rozwiązania. Tak jest również w przypadku izolacji wewnętrznej. Wybór najlepszej technologii i profesjonalnej ekipy jest kluczowy dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Zaliczamy do nich nie tylko stabilizację temperatury wewnątrz budynku, czyli utrzymywanie ciepła jesienią i zimą oraz zatrzymywanie chłodnego powietrza w upalne letnie dni. Dobra izolacja wewnętrzna to także oszczędności finansowe w sezonie grzewczym i przyjazny dla zdrowia mikroklimat przez cały rok. Wśród nowoczesnych systemów izolacyjnych wyróżnia się przede wszystkim piana poliuretanowa aplikowana natryskowo.

Czym wyróżnia się piana poliuretanowa?

izolacja poddasza Crossin

Najwyższa skuteczność

Wybór tej technologii gwarantuje wykonanie najszczelniejszej i najtrwalszej izolacji wewnętrznej. Pianę PUR poleca się szczególnie do wymagających pomieszczeń, takich jak poddasza o skomplikowanych stropach. Natryskowa aplikacja umożliwia wyeliminowanie wszelkich mostków termicznych (nieszczelności) oraz precyzyjne docieplenie najtrudniej dostępnych zakamarków. Ponadto, dobra piana poliuretanowa ma niską nasiąkliwość, co wpływa nie tylko na jej trwałość, ale też na eliminację zagrożenia rozwoju pleśni, porostów i grzybów wewnątrz warstwy izolacyjnej.

Najszybsza aplikacja

Gwarancją dla zachowania właściwości wszelkich systemów docieplenia jest wykonanie ich w odpowiedniej temperaturze. Decydując się na rozpoczęcie prac przed zimą, warto więc mieć pewność, że prace zostaną przeprowadzone sprawnie z zapewnieniem odpowiednich warunków. Tu po raz kolejny na prowadzenie wysuwa się piana poliuretanowa i wybór odpowiedniego wykonawcy. Autoryzowani wykonawcy nie tylko wiedzą jak zapewnić odpowiednie warunki natrysku, ale również realizują instalację izolacji w krótkim czasie. Najczęściej ocieplenie pianą PUR realizowane jest w ciągu jednego dnia.

Piana poliuretanowa. Jaką markę wybrać?

Decydując się na ten rodzaj docieplenia, warto zwrócić uwagę na producenta: czy wyczerpująco informuje o właściwościach swojego systemu, czy posiada wymaganą dokumentację, z jakich technologii korzysta oraz czy współpracuje z autoryzowanymi wykonawcami. Jedną z firm, która spełnia wszystkie te warunki jest Crossin Insulations. Jeśli planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić szybko i sprawnie prace dociepleniowe, wejdź na stronę Crossin i wypełnij formularz kontaktowy. Eksperci tej marki skontaktują się z Tobą i podpowiedzą najskuteczniejsze i najszybsze rozwiązania.

izolacja poddasza Crossin

Data utworzenia: 21.10.2020


Komentarze

  • kos napisał(a):

    Izolacja poddasza powinna być przeprowadzona z rozwagą i należy dobrze ją rozplanować.Wykonanie izolacji poddasza należy powierzyć sprawdzonym fachowcom od tego typu izolacji aby mieć pewność rzetelności wykonania takiej izolacji.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły