Izolacje dachowe

Izolacje natryskowe pianą PUR – wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Piana poliuretanowa to jeden z najskuteczniejszych materiałów termoizolacyjnych, dostępnych na rynku budowlanym. Coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie domu właśnie pianą PUR. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na izolację natryskową i jaki jest jej koszt.

Jakie są zalety izolacji natryskowej?

Ocieplanie natryskowe niesie za sobą mnóstwo korzyści, wynikających z doskonałych właściwości piany poliuretanowej. Ten materiał termoizolacyjny wyróżnia się niezwykle niskim współczynnikiem przenikania ciepła – w przypadku piany zamkniętokomórkowej, np. Purios H, wynosi on jedynie 0,020-0,022 W/mK. Oznacza to maksymalną ochronę przed ucieczką ciepła w zimie i napływem gorącego powietrza w okresie letnim. Minimalizuje koszty ponoszone na ogrzewanie i klimatyzację, pozytywnie wpływając na budżet domowy.

Piana doskonale przyczepia się niemal do każdej powierzchni, wypełnia najmniejsze szczeliny i eliminuje możliwość występowania mostków termicznych. Jest stosunkowo lekka i nie obciąża konstrukcji budynku, co więcej – stanowi jej wzmocnienie. Ponadto, nie traci właściwości wraz z upływem czasu i w niezmienionym stanie służy przez długie lata.

Pianka poliuretanowa jest łatwa i szybka w aplikacji. Nie wydziela szkodliwych substancji podczas prac modernizacyjnych, jak i po ich zakończeniu. Sprawdzi się w domu zamieszkałym przez alergików – nie pyli się, chroni przed powstawaniem grzybów i pleśni. Stanowi środowisko nieatrakcyjne dla gryzoni i owadów.

Co można ocieplić za pomocą izolacji natryskowej?

Izolacje natryskowe pianą poliuretanową wykorzystywane są w wielu dziedzinach – wynika to z ich wszechstronności i efektywności, ale także szybkości wykonania. Piana PUR doskonale sprawdza się w budownictwie, przy każdym rodzaju budowli i przy niemal wszystkich elementach konstrukcyjnych.

Ocieplanie natryskowe pianką cieszy się dużą popularnością w kwestii termoizolacji domów jednorodzinnych, szeregowych i mieszkań. W zależności od konkretnego rodzaju, piana PUR może zostać zaaplikowana zarówno na poddasze, stropy, ściany wewnętrzne oraz zewnętrzne, jak i fundamenty budynku.

Pianą poliuretanowa jest szeroko stosowana i znajduje zastosowanie w wielu innych branżach, między innymi w:

  • przemyśle – np. zabezpieczenie zbiorników i sieci,
  • transporcie – np. ochrona kontenerów czy karoserii samochodowej,
  • sportowa – np. ocieplenie stadionów, parków rozrywki,
  • rolnictwo – np. izolacja termiczna chłodni, przechowalni warzyw i owoców czy obiektów inwentarskich.

Doskonałe właściwości piany dają szerokie pole do manewru w wielu dziedzinach – dlatego izolacje natryskowe stały się jednym z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie termoizolacji.

Ile kosztuje izolacja natryskowa pianą?

Koszt ocieplania natryskowego zależny jest od kilku czynników. Kluczowa jest oczywiście powierzchnia do izolacji oraz jej konstrukcja. Im więcej skomplikowanych elementów konstrukcyjnych – tym wyższa cena usługi. Koszt robocizny różni się w poszczególnych województwach i zależy od cennika, który ustali dana ekipa remontowa. W tym przypadku warto postawić na sprawdzonych i doświadczonych fachowców, którzy w dokładny i bezpieczny sposób wykonają swoją pracę.

Nie należy zapominać o cenie materiału termoizolacyjnego. Nieco droższa jest pianka natryskowa zamkniętokomórkowa – cenowo lepiej wypada piana otwartokomórkowa, jednak nie można stosować ich zamiennie – są przeznaczone do różnego rodzaju powierzchni, co wynika z ich właściwości.

4.9/5 - (12 votes)

Data publikacji: 30 grudnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Agnieszka
    czwartek, 15 lipca, 2021

    Pianą PUR można docieplić praktycznie każdą powierzchnię. Jest to doskonały materiał dociepleniowy, chroniący przed szkodnikami. Dodatkowym atutem jest szybka jej aplikacja.

Podobne artykuły