Jak właściwie przygotować otwór na okno dachowe?

Jak właściwie przygotować otwór na okno dachowe?
Jak właściwie przygotować otwór na okno dachowe? 

Wymiary otworu powinny być o 6,5 – 7 cm większe od wysokości okna dachowego oraz o 7 cm większe od jego szerokości. Jest to przestrzeń niezbędna do prawidłowego zaizolowania ościeżnic.

Krawędź dolnej łaty montażowej powinna znajdować się ok. 1 cm nad krawędzią pokrycia. Łaty montażowe muszą mieć taką samą grubość jak łaty dachowe.

Jak właściwie przygotować otwór na okno dachowe?

Data utworzenia: 27.06.2012

Więcej na temat:

Komentarze

 • Magda napisał(a):

  Wskazówki sa pomocne. Mam pytanko: jak wyciąć otwór w drewnianym pokryciu dachu domu z bali okantowanych o grubości około 7cm. Jakie narzędzia Państwo polecają do samodzielnego wycięcia takiej dziury w dachu?

 • OlaS napisał(a):

  W artykule pokazano bardzo cenne dla mnie wskazówki. Teraz wiem,na co zwrócić szczególną uwagę.

 • Markus napisał(a):

  Okna dachowe powinny być przede wszystkim dobrym źródłem światła, redukować do minimum straty ciepła i tłumić wszelki hałas z zewnątrz. Jeśli otwór będzie wykonany wadliwie, to nawet najszczelniejsze okna nie spełnią pokładanych w nich oczekiwań. Dlatego lepiej powierzyć wszelkie prace fachowcom, żeby mieć pewność, że wszystko jest wykonane jak należy.

 • barto napisał(a):

  Odpowiednie wymiary i wycięcia są kluczowe do poprawnej instalacji okna dachowego. Dobrze osadzone okno będzie służyć latami i nie pojawią się żadne przecieki. Schemat rysunkowy może być przydatny dla monterów.

 • Gaga napisał(a):

  Trzeba precyzyjnie wymierzyć otwór, żeby ciepło potem nam nie uciekało. To bardzo ważna kwestia, aby dobrze zaizolować okna. Przysporzy to mniej kłopotu z kosztami opału w przyszłości.

 • Radek napisał(a):

  Z opisy wynika iż montaż okna dachowego wydaje się sprawą nie tak bardzo łatwą. Podczas montażu należy uwzględnić wiele czynników, m.in zastosować odpowiednie wymiary montażowe. Mimo iż montaż wydaje się w miarę prosty, lepiej pozostawić go wykwalifikowanym osobą , tak aby zamontowane okno stanowiło nie tylko ozdobę naszego dachu, lecz przede wszystkim było szczelne i stanowiło ochronę przed deszczem

 • wacek napisał(a):

  Prawidłowy montaż okna dachowego ma szczególne znaczenie ze względu na możliwe przecieki podczas opadów.Okno dachowe montuje się najczęściej na wysokości, która pozwala na jego swobodne otwieranie i zamykanie,należy zachować dokładność pomiarów bo każde błędy popełnione przy pomiarach , bedą rzutować na jego montaż.

 • czerep napisał(a):

  Wydaje się proste do wykonania, jeśli kiedy kolwiek miał ktośdo czynienia z piłą, metrówką, poziomicą i czytaniem "ze zrozuieniem" instrukcji. Osobiście kilka razy sprawdziłbm wymiary przed wycięciem łat. Taki otwór jest do samodzielnego wykonania.

 • Łukasz napisał(a):

  Jak się nie znam to lepiej pozostawić to fachowcom. Ale z drugiej strony fachowców te z trzeba sprawdzać....

 • Józef napisał(a):

  Dokładne pomiary otworów okna maja bardzo wazne znaczenie w póżniejszym montazu okien.Kazde błędy popełnione przy pomiarach , bedą rzutować na jego montaz .Stąd ważne jest zlecenie dobrym fachowcom ,żeby uniknąc przykrych niespodzianek.

 • Jacek napisał(a):

  Takie dokładne informacje techniczne pozwolą uniknąć błędów montażowych okien dachowych,warto korzystać z tej pomocy technicznej.Ciekaw jestem czy jest możliwość montażu okna dachowego na istniejącym już dachu,jeśli tak to jak to należy zrobić?

 • Kamil napisał(a):

  Dokładność pomiarów, dobrej jakości okno i montaż przez firmę specjalizującą się w montażach, dobre izolacje to droga do sukcesu. Ja wybieram okna z uniwersalnym otwieraniem.

 • Józek napisał(a):

  Okno dachowe montuje się najczęściej na wysokości, która pozwala na jego swobodne otwieranie i zamykanie oraz wyglądanie przez nie na zewnątrz będąc w pozycji siedzącej. Dolna krawędź okna dachowego znajduje się najczęściej na wysokości pomiędzy 90-100 cm nad podłogą.

 • właściwy napisał(a):

  Przydatny artykuł ukazujący prawidłowy montaż okna dachowego. Jest to bardzo istotne dla zachowania właściwej izolacyjności a także szczelności. Trzeba pamiętać, że nieprawidłowy montaż okna dachowego może spowodować przecieki i również być przyczyną dyskomfortu osób przebywających w takich pomiesczczeniach.

 • Iwko24 napisał(a):

  No tak,w wolną przestrzeń wokół ościeżnicy przychodzi materiał izolacyjny.Montaż okna dachowego zostawilismy specjaliście,zwykłe okna mąż montował sam.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także