Warsztat

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Myjki ciśnieniowe to niezwykle przydatne urządzenia. Większość kojarzy je jako sprzęty wykorzystywane przy czyszczeniu auta czy kostki przed domem. Tak na prawdę zastosowanie myjek ciśnieniowych może o wiele szersze.

Oferta myjek ciśnieniowych jest szeroka i jej wybór może być pewnym problemem. Dlatego kluczową kwestią przy wyborze jest ustalenie jaką funkcję owa myjka ma spełniać.

Pod tym względem myjki ciśnieniowe można podzielić na myjki do użytku indywidualnego i myjki profesjonalne. Te pierwsze mogą być używane w każdym gospodarstwie domowym do mycia auta, narzędzi i maszyn rolniczych, mebli ogrodowych czy elewacji.

Druga grupa myjek to myjki przeznaczone do profesjonalnego użytku. Mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju branżach np. do mycia dużych hal przemysłowych, usuwania ciężkich i niebezpiecznych zanieczyszczeń. Tu zaliczamy także myjki stosowane w warsztatach samochodowych, w firmach remontowych, sprzątających czy budowlanych.

Myjki ciśnieniowe z obu tych grup różnią się funkcjonalnością i możliwościami. Myjki profesjonalne często mają większe rozmiary, mogą być dostosowane do usuwania różnego typu zanieczyszczeń (płynów, pyłów), nawet zanieczyszczeń niebezpiecznych. Często mają także dwa różne sposoby zasilania – elektryczne lub akumulatorowe. Te drugie są bardziej mobilne i dobrze sprawdzają się zwłaszcza przy czyszczeniu dużych powierzchni. Dostępne są także myjki spalinowe – są one przeznaczone wyłącznie do zastosowań profesjonalnych. Cechuje ja bardzo wysoka wydajność, a przy tym ekonomiczność użytkowania.

Zarówno myjki amatorskie jak i profesjonalne maję jeden, wspólną cechę– prostą obsługę. Dzięki temu każdy bez problemu poradzi się z uruchomieniem urządzenia i jego obsługą.

Myjki profesjonalne są także zwykle większe – i mają większą pojemność zbiornika na detergent – dzięki czemu są dostosowane do czyszczenia dużych powierzchni bez konieczności wymiany środka.

Ceny obu typów myjek także są różne. Najprostsze myjki do użycia domowego można kupić już za około 400 zł. Bardziej profesjonalne to wydatek rzędu od od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 26 sierpnia, 2013

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły