Jakość i elegancja

Jakość i elagancja
Jakość i elagancja 

W 1998 roku 40 km od stolicy Nerwegii Oslo, został otwarty port lotniczy Gardermoen. Od tamtej pory odległość między lotniskiem a stolicą zapełniła się nowymi domami i budynkami użytkowymi. Obecnie trudno jest tam znaleźć niezagospodarowaną przestrzeń. Popularne osiedle Branasen w Skedsmo znajduje się mniej więcej w połowie drogi między lotniskiem a stolicą.

Projekt tego osiedla zakładał dwuetapową budowę 32 domów. Architekt Sverre Berge tak mówi swoim projekcie: „Chciałem stworzyć tradycyjne, przytulne osiedle z białymi domami krytymi czarną, glazurowaną dachówką, z wąskimi uliczkami i placami zabaw dla dzieci. Chciałem, aby miejsce to dawało poczucie bezpieczeństwa, dyskretnej elegancji i odznaczało się wysoką jakością wykonania.”

Na początku była dachówka Narvik FD …

Architekt wyjaśnia, że dachówka Narvik FD, o płaskim profilu i z dużą falą dobrze pasowała do kształtu dachów. Poza tym, znane z wysokiej jakości, czarne, glazurowane dachówki holenderskiego producenta są od dawna stosowane w tym kraju.

… a później Alegra

Zanim rozpoczęto drugi etap inwestycji, na rynek został wprowadzony model Narvik Alegra, równie elegancki i szlachetny jak FD, ale większy i dodatkowo dostępny w różnych rozmiarach. Wykonawca uznał, że ta dachówka idealnie pasuje do jego potrzeb. Użyto ją do realizacji drugiego, bardziej rozbudowanego etapu projektu. Sverre Berge potwierdził, że duże, dostosowane rozmiarowo dachówki kładło się o wiele szybciej, również dzięki temu, że nie było potrzeby ich docinania.

Gwarancja wysokiej jakości

Architekt podkreśla, że „trzydziestoletnia gwarancja na wszystkie dachówki firmy Koramic ma duże znaczenie dla architektów i wykonawców. Dzięki temu mogą oni dowolnie dobierać modele i kolory, nie bojąc się o ich gorszą jakość i różne okresy gwarancyjne.”

Jakość i elagancja

Projekt: Osiedle 32 domów mieszkalnych, Branasen (Norwegia) Projektant: Sverre Berge Deweloper Tenk Bygg AS Wykonawca: Tenk Bygg AS / Horten Hus AS Dachówka ceramiczna Etap 1: Koramic Narvik FD czarna, glazurowana Etap 2: Koramic Narvik Alegra czarna, glazurowana

Data utworzenia: 15.04.2013


Komentarze

  • Damian napisał(a):

    takie osiedla mają to do siebie, że domki powinny być identyczne, wtedy identyfikują się z w całości z danym osiedlem. wszystkie elewacje i dachy są z tego samego materiału i koloru. dachówki same w sobie już nadają prestiż, a całe takie osiedle wygląda rewelacyjnie.

  • Leszek napisał(a):

    Skandynawski minimalizm nie oznacza wcale, iż nie dba się tam o detale. Dachówki ceramiczne na dachach osiedli rzeczywiście robią wrażenie spójności, dopasowania do dachu oraz co ważne skracają czas budowy. Sam widziałem jak sprawnie im to idzie. Tak więc dachówki ceramiczne Koramic są istotnym elementem skandynawskich osiedli.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły