Jakość życia w budownictwie mieszkalnym w Alzacji

Jakość życia w budownictwie mieszkalnym w Alzacji
Jakość życia w budownictwie mieszkalnym w Alzacji 

Klient, „Colmarienne de logements” (Opus 67, Offi ce Public d’Aménagement et de Construction du Bas-Rhin), przy okazji tego projektu, miał do czynienia po raz drugi z drewnianą konstrukcją i po raz pierwszy z materiałami HQE (Haute Qualite Environnement). Zaletami projektu są, ciekawe rozwiązania architektoniczne, wygoda, funkcjonalność i oszczędność.

Jakość życia

W 25. zbudowanych w 3. szeregach domach na osiedlu ‘Le Clos des Lilas’ w Sainte Croix en Plain w Alzacji najważniejsza jest jakość życia. Domy położone są w spokojnej okolicy i zapewniają swym mieszkańcom prywatność. Każdy z nich ma własny podjazd aż do samych drzwi. Na osiedlu są chodniki dla pieszych i trzy ogrodzone place zabaw dla dzieci.

Efektywność i oszczędność

Do wykończenia elewacji wybrano jednogłośnie ceramiczne płytki identyczne z użytymi w projekcie dachówkami. Inwestycję wykonano w rekordowym czasie 8 miesięcy. Wszystkie elementy użyte do budowy domów, również drewniany szkielet, były prefabrykowane. Z uwagi na zalety dźwiękoszczelne, ściany oddzielające poszczególne domy wykonano z betonu. Mając na względzie długoterminowe koszty utrzymania i ustalony budżet, klient wybierał tańsze materiały, na przykład dachówki ceramiczne.

Jakość życia w budownictwie mieszkalnym w Alzacji

Najwyższa precyzja wykonania

Pracownik fi rmy Schoenenberger, odpowiedzialnej za krycie dachów i ścian, mówi o wykonanej inwestycji „Zupełnie nowym doświadczeniem dla nas było łączenie ze sobą różnego rodzaju pokryć. Zarówno prace przygotowawcze jak i samo krycie musiały być wykonane z najwyższą precyzją.” „Nie chodzi tu tylko o rysunki techniczne powierzchni, które należało pokryć różnym materiałem. Najtrudniejsze było połączenie ze sobą elementów o różnej grubości i zastosowaniu, zwłaszcza w przypadku pionowych złączy.”

Migeon Actua sprostała wyzwaniu

Jakość życia w budownictwie mieszkalnym w Alzacji

Wykonawca mówi dalej: „W przypadku tego projektu wyzwaniem było połączenie ze sobą ceramicznych płytek, metalowych elementów pokrycia i drewnianych framug. Komputerowo przeanalizowaliśmy wszystkie rysunki techniczne, dzięki czemu, zgodnie z życzeniem klienta, uniknęliśmy konieczności cięcia płytek. Jeśli chodzi o elewacje, płytki Migeon Actua były jedynymi z pionowym łukiem. Oczywiście płytki układa się na listwach, tak samo jak dachówki, z tym, że każdą płytkę trzeba mocować oddzielnie.” Projekt: ‚Le Clos des Lilas’, 25 nowych domów, Sainte Croix en Plaine (Francja) Klient: ‚Colmarienne de logements’, Opus 67 Biuro projektowe: K’nL Architectes, Laperelle et Koscielski, Rouffac Wykonawca dachów i pokrycia elewacji: Entreprise Schoenenberger, Colmar Dachówka ceramiczna: Koramic Migeon Actua, naturalna czerwień

Data utworzenia: 16.04.2013


Komentarze

  • Tytus napisał(a):

    Ciekawa propozycja do zamieszkania - jakość życia w budownictwie mieszkalnym, Spokojna okolica, efektywność i oszczędność a przy okazji prywatność i bezpieczeństwo. Jednocześnie precyzja wykonania, dbałość o szczegóły - chętnie zamieszkałbym w takim budynku.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły