Jedna maszyna zamiast czterech Protool Quadrill DRP20

 

PROTOOL wprowadził na rynek kolejne narzędzie z serii Quadrill. Po sukcesie rynkowym który osiągnął Quadrill DRP20 koncern TTS A.G.&CO skonstruował następne narzędzie wielozadaniowe do prac montażowych.

Dzięki wprowadzaniu kolejnych modeli wiertarek wielozadaniowych marka PROTOOL rozwija ideę Quadrill do postaci serii produkcyjnej oraz pozycjonuje swoją markę jako samodzielną i innowacyjną. Pierwszy wprowadzony na rynek Quadrill DRP20 był mocną dużą wiertarko-wkrętarką montażową zasilaną sieciowo. Mający 1100W silnik (przy 98Nm) Quadrill DRP20 posiadał wystarczającą moc do wkręcania wkrętów Ø 12×400, wiercenia świdrami Ø 50mm oraz wiertłami ZOBO Ø 80mm. Maszyna ta była szczególnie przydatna przy montażach dużych konstrukcji gdzie często występowała potrzeba wykonywania dużośrednicowych otworów lub wkręcania wkrętów o większych rozmiarach. Dzięki swojej wydajności i żywotności znakomicie pokrywała zapotrzebowanie na dużą wiertarko-wkrętarkę sieciową. W czasie budowy konstrukcji drewnianych występuje również zapotrzebowanie na średniej wielkości mocną wiertarko-wkrętarkę. Ta luka w parku maszynowym zostaje wypełniona przez wprowadzenie na rynek wiertarki Quadrill DRP 16 ET FF . Mniejsza gabarytowo od Quadrilla DRP20 umożliwia prace montażowe w większej ilości trudnodostępnych miejsc. Mocny silnik 760W przy elektronicznie zwiększonym momencie obrotowym (57Nm) umożliwia pracę wkrętami 8x300mm, wiercenie świdrami Ø 40mm oraz wiertłami ZOBO Ø 60mm. Idea marki PROTOOL „cztery maszyny w jednej” zapewnia nowe moż- liwości cieślom budowlanym, firmom ciesielskim i specjalizujących się w budownictwie drewnianym, konstrukcjach stalowych oraz w montażach. Innowacyjność maszyn Quadrill polega na systemie FastFix czyli bezkluczykowego mocowania uchwytów na wiertarce. Uchwyt szybkomocujący, zabierak 3/8” lub głowica kątowa dają się w ciągu kilku sekund i bez konieczności użycia narzędzi zamontować na maszynie przekształcając się w wybraną maszynę: wiertarkę, wkrętarkę, wiertarkę kątową lub wkrętarkę kątową. Możliwość zamontowania nasadki kątowej ułatwia nam pracę w narożach i ciasnych zakamarkach. Głowicę kątową można ustawiać bez użycia narzędzi w ośmiu pozycjach wokół osi wiertarki. Oznacza to optymalny komfort pracy przy wkręcaniu, bez potrzeby gimnastykowania się. Szybkie wymontowanie uchwytu samozaciskowego (np.: z zamontowanym pogłębiaczem) i zamontowanie zabieraka (np. z zamontowaną nasadką do wkrętów z łbem sześciokątnym) umożliwia szybsze wykonywanie prac mających kilka operacji (np. wybranie otworu pod podkładkę i montaż tam wkrętu).

W ciasnych miejscach istnieje możliwość zdemontowania uchwytu samozaciskowego (lub zbieraka 3/8’) i zamontowaniu bitów wkrętarskich bezpośrednio do końcówki wrzeciona. Wiertarki Quadrill są wyposażone w „sprzęgło elektroniczne”. Ten podzespół elektroniczny ma za zadanie wyłączenie pracującej maszyny w przypadku zablokowania części roboczej. Solidnie wykonana przekładnia z odlewu zapewnia bezawaryjne przeniesienie 57Nm momentu obrotowego wytwarzanego przez 760W silnik. Ochronę przed przegrzaniem silnika zapewnia układ elektroniczny, który w przypadku zbyt wysokiej temperatury stojana wyłączy maszynę. Obudowa wykonana jest ze stopu aluminiowego odlewanego pod ciśnieniem, co umożliwia precyzyjne osadzenie łożyska i wrzeciona, a także efektywne odprowadzenie ciepła powstałego na skutek pracy mechanizmów. W standardzie wiertarki wyposażone są w przewód zasilający z osłoną poliuretanową, która jest bardziej odporna na przetarcie od osłony gumowej. Jaskrawy kolor poliuretanu zapewnia lepszą widoczność przewodu zasilającego na placu budowy co przyczynia się do wzrostu bezpie- czeństwa pracy. Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją PROTOOL. Narzędzie dostępne jest w systainerze (mocnej walizce narzędziowej z tworzywa ABS).

Dane techniczne
Moc 760W
obroty na biegu jałowym 0-840 1/min
max. wiercenie w stali/w aluminium/ w drewnie 16 mm/ 25 mm / 45 mm
maks. moment obrotowy 57 Nm
Ø kołnierza mocującego 43 mm
zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 1,5 mm + 13 mm
ciężar bez uchwytu 2,2 kg
ciężar z uchwytem mocującym 2,5 kg

Tooltechnic Systems (Polska) Sp. z o.o.
ul. Mszczonowska 7
Janki k. Warszawy 05-090 Raszyn


Data utworzenia: 06.02.2014


Komentarze

  • inka2 napisał(a):

    Dekarz ma możliwość błyskawicznego zmienienia maszyny na inną w dodatku bez używania do tego celu narzędzi. Dzięki temu może spokojnie pracować i nie martwić się, że zabraknie mu jakiegoś narzędzia czy też kluczyka do zmiany narzędzia na inne. Bardzo pomysłowe.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły