Już wkrótce pierwszy na rynku nawiewnik antysmogowy w oknach dachowych

Fakro galeria
Fakro galeria 

Gdy w ostatnim czasie wskaźniki jakości powietrza biły na alarm i większość z nas zmagała się ze smogiem, brakowało nam w tej nierównej walce narzędzi obronnych. Producent okien dachowych FAKRO szybko reaguje na potrzeby społeczeństwa.

FAKRO już testuje na nowosądeckich poddaszach, pierwsze i jak dotychczas jedyne na rynku kompleksowe rozwiązanie chroniące poddasza przed smogiem – filtr antysmogowy do okien dachowych.

Wykonany z nanowłókniny filtr antysmogowy do okien dachowych już został zgłoszony do opatentowania jako wzór użytkowy. Zatrzymuje on zanieczyszczenia powodowane przez dym czy spaliny, ograniczając ich stężenie we wnętrzu pomieszczenia. Olbrzymią zaletą filtru jest łatwość w czyszczeniu z możliwością wielokrotnego użycia.

Nawiewnik gwarantuje nam ochronę przed smogiem, a także pyłkami, bakteriami, grzybami oraz insektami, dlatego jest też doskonałym rozwiązaniem dla alergików.

Obecnie pracujemy nad kompleksowym antysmogowym i antyalergicznym rozwiązaniem do okien dachowych – informuje Sławomir Gawlik, dyrektor Marketingu Grupy FAKRO. To rozwiązanie innowacyjne, na każdą porę roku oraz na każdą kieszeń – zapowiada.

Data utworzenia: 05.03.2017


Komentarze

 • grażka napisał(a):

  Bardzo dobrze,że ktoś stawia czoła problemom współczesnego , zanieczyszczonego powietrza. Może takie odważne rozwiązania pomogą wszystkim ale szczególnie chorym na alergię, na lepsze życie. Filtry antysmogowe może staną się niezbędne nie tylko w domach ale zagoszczą na stałe we wszystkich oknach.

 • michałek napisał(a):

  Zanieczyszczenie powietrza to wielki problem. Ja jestem alergikiem i jestem szczególnie zainteresowany takimi rozwiązaniami , które pomogą ludziom w lepszym samopoczuciu i funkcjonowaniu. Powietrze na Śląsku jest szczególnie zanieczyszczone i dzięki takim rozwiązaniom będzie nam lepiej się żyło. Gdyby takie rozwiązania można jeszcze zastosować w mieszkaniach.

 • PRZYJACIEL napisał(a):

  Problem smogu dotyka chyba Nas wszystkich i każdy dobry pomysł ochrony przed nim na pewno przyjmie się z zadowoleniem. Kolejny dobry patent, który służy społeczeństwu, zwłaszcza że jest wszechstronny i może służyć nie tylko alergikom.

 • lolek napisał(a):

  W dzisiejszych czasach ochrona przed smogiem to naprawdę przydatna rzecz. Super, że firma FAKRO wpadła na pomysł, żeby nas przed zanieczyszczeniami powietrza chronić.

 • Danusiaa napisał(a):

  Cieszę się, że firma FAKRO mądrze zareagowała na nieciekawy stan powietrza - filtr antysmogowy wygląda na produkt innowacyjny i godny uwagi. Na pewno będę śledzić dalsze prace nad filtrem i wyniki testów; zwłaszcza że produkt jest także dedykowany dla alergików, a sama zmagam się z tym problemem od lat.

 • Nina napisał(a):

  Mieszkam na poddaszu i muszę przyznać, że tego typu rozwiązanie to dla naszej rodziny byłby strzałem w dziesiątkę. Wszyscy jesteśmy alergikami, a czas pylenia to wyjątkowe trudny czas dla nas. Chętnie wypróbowalibyśmy innowacyjne rozwiązanie, jakie oferuje FAKRO. Dodatkowo ochrona przed dostającymi się do wnętrza zanieczyszczeniami z powietrza zachęca do wypróbowania tego typu rozwiązania.

 • anofucmond18 napisał(a):

  Ostatniej zimy w mojej miejscowości wskaźnik zanieczyszczenia powietrza był tak wysoki, że aż strach pomyśleć czym oddychamy. Filtr antysmogowy opracowywany przez firmę FAKRO wydaje się niezbędnym akcesorium okien dachowych (mam nadzieję, że pojawi się też wersja do pozostałych okien). Możliwość mycia filtra jest dodatkowym atutem, zmniejszającym koszty użytkowania. Produkt niewątpliwie godny zainteresowania.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły