Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10”

Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10”
Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10” 

Z okazji 10-lecia istnienia firmy Lift-Polska, pojawił się żuraw K17/24TSR-H w limitowanej jubileuszowej wersji wyposażony w wagę transportowanego ładunku, której odczyt pokazywany jest na pilocie urządzenia oraz dwa reflektory LED zamontowane na maszcie głównym i wierzchołku, pozwalające na doświetlenie pola budowy.

Klaas K17-24 TSR-H – parametry techniczne

Prosta matematyka pokazuje, że jeżeli żuraw posiada zasięg boczny 18 m, to przy założonych rozmiarach budynku zostaje nam 8m na rozłożenie żurawia wraz z podporami przy zachowaniu odpowiedniej odległości od budynku. A teraz co się dzieje jeżeli budynek mamy większy od przedstawionego lub np. więźba jest nieco cięższa? I na to mamy sposób – w tym przypadku taki nowoczesny żuraw jak nowy K17-24 TSR-H posiada napęd samojezdny na osi, który pozwala na bardzo precyzyjne i szybkie przemieszczanie się w warunkach budowy tak, aby z jak najlepszej pozycji podać ładunek. Żuraw o takich małych rozmiarach, przy długości całkowitej 7,82 m i 2 m szerokości, z napędem samojezdnym potrafi wjechać w małe podwórko, ciasną alejkę a przede wszystkim tam, gdzie nie dojedzie ciężki sprzęt. Manewrowanie takim sprzętem jest wygodne i bardzo proste w obsłudze, zatem nie wymaga wielogodzinnej praktyki. Podobnie jak pozostałe funkcje żurawia, sterowanie napędem osi odbywa się bezprzewodowo z pilota.

Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10”

Inne udoskonalenia Klaas K17-24 TSR-H

Hydraulicznie otwierany wierzchołek oraz dwa siłowniki na maszcie głównym znacznie podnoszą komfort pracy. Maszyna jest sterowana bezprzewodowo i może bez ograniczeń obracać się o 360°. Zdalne sterowanie zapewnia, że operator może znajdować się bezpośrednio w miejscu wykonywania pracy. Krótko mówiąc, bezpieczeństwo pracy i precyzja obsługi gwarantowane!

Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10”

Łatwy transport

Niewielka masa własna wynosząca jedynie 2,5 t to istotna zaleta nowego żurawia dekarskiego Klaas K17-24 TSR-H. Tym sposobem maszynę można transportować autem dostawczym lub terenowym 4×4 z dopuszczalnym obciążeniem haka do 2,5 t a mobilność takiego zestawu to podstawowy – niezaprzeczalny atut. Ponadto nowy K17-24TSR-H zamontowany jest na przyczepie a więc do przemieszczania się po drogach publicznych będzie potrzebna kat. E prawa jazdy. Warto wiedzieć, iż zdobycie tej kategorii nie wiąże się z wielkimi kosztami oraz wielogodzinnymi jazdami a egzamin obejmuje tylko część praktyczną. Niebywale mocną stroną tego żurawia jest zasięg boczny, który wynosi aż 18 m! Trzeba tu wspomnieć, iż najczęściej podnoszonymi ładunkami przez cieśli i dekarzy są pojedyncze belki lub rząd dachówki, których ciężar oscyluje w granicach 250–300 kg. Jeżeli przyjmiemy, że średni wymiar domu jednorodzinnego ma wymiary 10 m x 10 m to taki żuraw wykona opisaną pracę bez najmniejszych problemów.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl


Data utworzenia: 29.10.2019


Komentarze

  • Jacek K napisał(a):

    Taki nowoczesny żuraw z pewnością znajdzie mnóstwo chętnych na jego zakup.Żuraw ten ze swymi innowacyjnymi rozwiązaniami szybko stanie się numerem jeden na naszych budowach.

  • dźwigowy napisał(a):

    Prezentowany nowoczesny żuraw z pewnością jest niezastąpionym sprzętem przy budowie domu w trudnych warunkach terenowych. Elastyczność jego pracy pozwoli na skrócenie czasu budowy do minimum. Niewątpliwie sprawdzi się również przy budowie domków szeregowych. Technika budowlana na miarę XXI wieku.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły