Łupek

Kolejna inwestycja pokryta łupkiem

Inwestor znalazł wykonawcę za pośrednictwem internetu. O wyborze firmy Alfa Dach System Artur Alfawicki z Wrocławia zadecydowały referencje. Firma nie miała w swoim portfolio wielu obiektów w Polsce. Dotychczas pracowali głównie w Anglii, gdzie układali łupek dachowy na kilku prestiżowych dachach.

Łupek naturalny dostarczała firma SKN, generalny dystrybutor łupka Rathscheck w Polsce Południowej. Wykonawca pracował już wcześniej na łupku Rathscheck i nalegał, aby na ten materiał właśnie trafił na budowę. Przekonał inwestora, że łupek z pewnego źródła, to gwarancja jakości i trwałości pokrycia. Zlecenie obejmowało wykonanie konstrukcji dachu, podwójnego rusztu na elewacji i ułożenie łupka dachowego. Dom budowany jest w systemie pasywnym. Zadanie dla wykonawcy było trudne, ponieważ dokładność prac musiała być na najwyższym poziomie. Konstrukcja dachu i elewacji wykonana jest z belek dwuteowych firmy Kronopol, drewno KVH – na łaty i elementy konstrukcji elewacji. Wszystkie elementy konstrukcji elewacji mocowane były metodą kotw chemicznych firmy Fischer, natomiast wykorzystane wsporniki to Simpson Strong. Łupek firmy Ratscheck SIN 760, format 40 × 25 cm na dachu i elewacji jest ułożony na łatach. Krycie prostokątne podwójne z zakładem 10 cm. Elewacja ocieplona jest wełną mineralną 18 cm pionowo, następnie 10 cm poziomo między drewnianym rusztem. Inwestor chciał, aby rynna i spusty były niewidoczne, a więc koryto rynny zostało schowane w połaci dachu. Koryto zlewowe wyłożono membraną epdm, a spusty bez kolanek schowane są w konstrukcji elewacji.

Wszystkie obróbki blacharskie wykonane są z blachy tytan cynk firmy Rheinzink. Dachy płaskie pokryte papą, dodatkowo z warstwą dociskową ułożoną na geowłókninie. Łącznie 140 m2 dachu i 75 m2 elewacji. – Inwestor bywał na budowie raz w miesiącu, wszystko było ustalane poprzez e-mail lub telefonicznie. Prace trwały bez przerwy prawie 3 miesiące, realizacja odbyła się bez większych problemów. Inwestor był bardzo zadowolony z efektu naszej pracy. Po roku zadzwonił i zapytał, czy zrobimy jeszcze garaż z tego samego materiału, co dom. Oczywiście przyjęliśmy zlecenie i obecnie kończymy inwestycję – dodaje Artur Alfawicki.

Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem Kolejna inwestycja pokryta łupkiem
3.6/5 - (5 votes)

Data publikacji: 25 kwietnia, 2013

Autor:

3.6/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły