Kołkarki MAFELL DD 40 G / P

Kołkarki MAFELL DD 40
Kołkarki MAFELL DD 40 

Kołkarki MAFELL DD 40 to proste w obsłudze, przenośne maszyny zapewniające uzyskanie połączeń precyzyjnych w sposób Łatwy, szybki i skuteczny, a przede wszystkim tani.

Łączenie drewna za pomocą kołków okrągłych cieszy się olbrzymią popularnością i należy do standardowych połączeń elementów drewnianych w produkcji mebli. Korzystają z niego profesjonalni stolarze i ci, dla których obróbka drewna to jedynie hobby.

Takie połączenia nadają się do wykonywania złączy zarówno z drewna litego, jak i listew czy płyt drewnianych i charakteryzują się dużą stabilnością. Można stosować je w połączniach typu T i kątowych przy produkcji korpusów mebli, szuflad, konstrukcji ramowych i schodów. Można także łączyć nimi po skosie listwy tworzące prostokąt. Świetnie sprawdzają się zatem w ramach obrazów czy do wąskich desek.

Jedyna trudność, jaka wynika z takich połączeń to brak dokładności, by idealnie dopasować poszczególne części. Dziś uzyskanie tej precyzji to dobór odpowiedniego systemu. Zasada podwójnego kołkowania firmy Mafell w kołkarkach DD40 to szybkość i precyzja nastawienia maszyny przeznaczonej do połączeń na kołki.

Kołkarki MAFELL DD 40 Kołkarki MAFELL DD 40

Elementy można złożyć w całość bez konieczności używania dodatkowych imadeł przy pomocy standardowych, drewnianych kołków. Stolarze mogą zatem dzięki temu przymierzać i prowizorycznie składać meble, przed ostatecznym montażem u klienta. Taka procedura oszczędza zarówno czas, jak i finanse. W przeciwieństwie do połączeń typu obce pióra/wpust, w których jest duża tolerancja w precyzji dopasowania, kołkarki MAFELL DD 40 jednocześnie nawiercają 2 otwory w jednej operacji pod drewniane kołki. Dzięki szeregom zderzaków i odznaczeń, które znajdują się na płycie głównej kołkarki, dzieje się to szybko i precyzyjnie.

Materiału nie trzeba mocować uściskami stolarskimi, gdyż kołkarki wyposażone są standardowo w 2 maty antypoślizgowe. Materiał zatem nie przesuwa się podczas pracy. Atutem są też piny znajdujące się w stopie kołkarki. Pozwalają one na takie nawiercenie otworów, by odległość od krawędzi materiału była za każdym razem taka sama. Znajdziemy też w systenerze zestaw dodatkowych pinów, by w przypadku węższych materiałów zamontować je na stopie kołkarki.

Urządzenia posiadają bezstopniową regulację wiercenia. Maksymalna głębokość to 37 mm i nastawiania grubości materiału. Kołkarka poprzez możliwość nachylenia kąta od  0 do 90° może nawiercać otwory pod kątem. Wiertła ( dwa) są rozstawione w odległości 32 mm. Dodatkowymi akcesoriami są szyny, które prowadzą do wykonywania rzędu otworów. Jest to świetnym rozwiązaniem pod półki w szafie. Oszczędność czasu da nam nastawienie szyny od końca materiału i przekładanie z deski do deski. Nawiercony zostaje tym sposobem rząd otworów, bez konieczności sprawdzania i wymierzania.

Kołkarki MAFELL DD 40 Kołkarki MAFELL DD 40

W systenerze znajdziemy także „startową” paczkę kołków, a także pudełka do ich przechowywania i odpowiedniej segregacji. Do kompletu dołączona jest także butelka na klej z nakładkami w dwóch wersjach Maxi i Power MAX.

Kołkarki MAFELL DD 40 G / P

Oferta firmy obejmuje także 2 modele kołkarek DD 40 G oraz DD 40 P PowerMAX. Urządzenia mają zamontowane 2 wiertła HM ( średnica 8mm). Różnią się mocą. DD 40 G wyposażona jest w silnik 700 W, wystarczjący do produkcji mebli i wiertła o średnicy 3-12 mm. Dostępna w 2 wersjach:

  • DD 40 G MidiMAX – wersja podstawowa – wyposażona w wiertła o średnicy 8 mm, 200 szt kołków ( średnica 8 mm), 2 maty antypoślizgowe, zestaw pinów ustalających, butelkę do kleju i klucz do obsługi,
  • DD 40 G MaxiMAX – dodatkowo na wyposażeniu posiada wiertła o śr. 6 i 10 mm, kołki w tych samych rozmiarach ( 350 szt. i 100 szt.) a także nakładki na butelkę do kleju.

Wersja Power-MAX wyposażona została w silnik 1000 W. Wykonuje połącznie na kołki o średnicy od do 16 mm. Można je wykorzystać konstruując schody, czy ogrody zimowe. Ma ona na wyposażeniu wiertła o średnicy 10 i 12 mm, jak również kołki w tym samym rozmiarze. ( odpowiednio 100 i 40 sztuk).

Kołkarki MAFELL DD 40 Kołkarki MAFELL DD 40

Na  maszyny firmy MAFELL po zarejestrowaniu przysługuje 3-letnia gwarancja. Od 1 stycznia 2018 jest to nowy rodzaj gwarancji MAFELL- Comlete, zwalniająca przez 36 miesięcy użytkownika z kosztów naprawy. Gwarancja jest bezpłatna. Należy jedynie zarejestrować się na stronie producenta w ciągu 30 dni od chwili zakupu na stronie  www.mafellgarantie. de albo bezpośrednio u dystrybutora w dniu zakupu. Gwarancja obejmuje zużywające się części takie jak akumulatory, pierścienie uszczelniające, łożyska kulkowe, szczotki węglowe i  przełączniki.

Pełną listę dystrybutorów elektronarzędzi firmy MAFELL znajdziemy na stronie www. mafell.pl.
MAFELL Service Center Polska – ANDREMA P.W.
ul. Głogowska 78, 60-741 Poznań
Tel. (61) 661-11-52
mafell@mafell.pl

Data utworzenia: 21.08.2018


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły