Kołnierz uszczelniający 2K dla przejść dachowych

 

Wybór przejścia dachowego do montażu kominka, wentylatora czy innego urządzenia zainstalowanego w połaci dachu jest równie ważny jak wybór samego dachu. Szczelność przejść ma kluczowe znaczenie dla trwałości dachu, przewodów wentylacyjnych i bezawaryjnego funkcjonowania systemów, których urządzenia znajdują się na dachu.

Wszelkie otwory dachowe stanowią newralgiczne części dachu. Ich odpowiednia izolacja eliminuje zagrożenie nieszczelności, które z reguły bywają przyczyną późniejszych, uciążliwych i nierzadko kosztownych problemów.

Nowa generacja uszczelnień dachowych

Uszczelki stosowane dotychczas w przejściach dachowych VILPE® zrewolucjonizowały sposób ochrony dachów przed wilgocią i kondensacją wody w miejscu montażu przejścia dachowego. Są stosowane w całej gamie przejść dachowych już od 25 lat. W ciągu tego okresu przejścia dachowe stały się silną grupą produktów tej marki zyskując popularność i uznanie klientów i profesjonalistów. Przeszły wiele testów w skrajnych warunkach atmosferycznych, spełniając swoje zadanie. Jednak wraz z rozwojem technologii izolacji dachów specyfika potrzeb związanych z budową i funkcjonowaniem uszczelnień również uległa zmianie.
Odpowiedzią na nową technologię dachów jest 2K – nowy patent VILPE® – dwumateriałowy kołnierz uszczelniający. 2K zapobiega kondensacji pary wodnej w warstwie izolacyjnej dachu i zapewnia pełną wodoszczelność pomiędzy pokryciem dachowym a izolacją. To nowa generacja uszczelnienia zapewniająca 100%-ową skuteczność.
kolnierz-uszczelniajacy-2-k-dla-przejsc-dachowych_1

Zalety kołnierza uszczelniającego 2K

– Zapobiega przedostawaniu się wody z przejścia dachowego pod kołnierz uszczelniający.
– Jedyne rozwiązanie zapewniające całkowitą wodoszczelność między pokryciem dachowym a izolacją.
– Dobrze współpracuje z oddychającą izolacją.
– Równie łatwy w montażu jak obecnie używane uszczelnienie VILPE®.
– Opatentowane rozwiązanie.

Skandynawska marka VILPE® to szeroka gama najwyższej jakości akcesoriów dachowych. Innowacyjne, a zarazem proste w montażu rozwiązania są wynikiem 40-letnich doświadczeń. Ich wartość potwierdzają najdłuższe na rynku okresy gwarancji – 20 lat technicznej i 10 lat gwarancji koloru.

Wśród oferowanych przez VILPE® rozwiązań są zarówno uniwersalne, jak i dedykowane do konkretnych typów dachówek przejścia dachowe, produkowane w Finlandii, w pełnej gamie typów i kolorów pokryć dachowych.
Dzięki nowemu kołnierzowi uszczelniającemu cała dotychczasowa seria przejść dachowych VILPE® zostanie udoskonalona o ten model uszczelnienia, czyniąc je jeszcze lepszymi.
Zastosuj już dziś technologię jutra w konstrukcji dachu!

Więcej o produktach i rozwiązaniach na VILPE.COM
VILPE/SK Tuote Poland Sp. z o. o.
Pietrzykowice, ul. Fabryczna 20d
55-080 Kąty Wrocławskie,
tel. +48 71 740 26 23
e-mail: biuro@vilpepoland. pl

Data utworzenia: 13.07.2015


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły