Komfortowa praca na dachu – wyłaz dachowy Okpol doceni każdy dekarz i kominiarz!

Komfortowa praca na dachu - te wyłazy doceni każdy dekarz, instalator i kominiarz!
Komfortowa praca na dachu - te wyłazy doceni każdy dekarz, instalator i kominiarz! 

Przepisy budowlane narzucają konieczność dotarcia do przewodów kominowych, by je czyścić i kontrolować. To, w jaki sposób dotrze do nich fachowiec można uwzględnić planując budowę i sprawić, by było to po prostu łatwe i bezpieczne. Propozycja firmy OKPOL przykuwa naszą uwagę.

Ich rozwiązania są ciekawe, funkcjonalne i naprawdę interesujące. Zaprojektowane z profesjonalistami wyłazy drewniane VERSA WVM+ i WVD+ to rewelacyjne rozwiązanie dla tych, którzy poruszanie między dachem i poddaszem uważają za kwestię niezwykle ważną. Elementy standardowego wyposażenia wyłazów są nie tylko trwałe, ale komfortowe i funkcjonalne. Nic zatem dziwnego, ze tak doceniają je dekarze, kominiarze, czy instalatorzy i konserwatorzy.

 

 

Ogranicznik otwierania, uniwersalne zawiasy, zmiana kierunku otwierania
Ogranicznik otwierania, uniwersalne zawiasy, zmiana kierunku otwierania
Uchwyt blokujący skrzydło w 3 pozycjach
Uchwyt blokujący skrzydło w 3 pozycjach

Modele WVM+ i WVD+ pozwalają dekarzowi z ogromną łatwością połączyć stolarkę z folią paroprzepuszczalną dzięki zintegrowanemu kołnierzowi z wysokoprzepuszczalnej membrany dachowej.

Fartuch ołowiany, dodawany do zestawów, stanowi integralną część kołnierza. Podklejany szerokim paskiem butylu, znacznie ułatwiającego montaż – zapewnia bardzo dobrą przyczepność do różnych typów pokryć dachowych.

Rynna odwadniająca, kołnierz paroprzepuszczalny
Rynna odwadniająca, kołnierz paroprzepuszczalny
Fartuch ołowiany podklejony butylem
Fartuch ołowiany podklejony butylem

Optymalne rozwiązanie dla każdego poddasza ułatwiają zróżnicowane funkcje otwierania.

WVM+ jest wyłazem klapowym. Na górnej krawędzi ościeżnicy zatem znajduje się oś obrotu skrzydła.  WVD+ ma natomiast zawiasy uniwersalne, można zatem dzięki nim zmieniać kierunek otwierania włazu w prawo lub w lewo.

Listwa kominiarska to kolejne ułatwienie w ruchu między dachowym a poddaszem. Wspornik dachówki, uchwyt blokujący skrzydło w trzech pozycjach, czy ogranicznik otwierania skrzydła to kolejne rozwiązania, dające komfort.

Data utworzenia: 05.07.2017


Komentarze

 • Masza napisał(a):

  Rzeczywiście warto pomyśleć o takich wyłazach. Wiadomym jest, że to ułatwi pracę na dachu. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

 • Andrew B napisał(a):

  O tym jak ważny jest wyłaz dachowy przekonuję się co roku, gdy kominiarz dostaje się na dach poprzez okno dachowe w łazience. Chyba się zdecyduję na drewniany wyłaz dachowy Versa firmy Okpol, który będzie pasował do pozostałych okien w dachu.

 • Andrzej napisał(a):

  Nie słyszałem o wyłazie dachowym drewnianym Versa firmy Okpol. Wygląda naprawdę fajnie i jest funkcjonalny, można go otwierać w lewo lub prawo i posiada ogranicznik . Komfort użytkowania i bezpieczeństwo w jednym.

 • Roman Speryk napisał(a):

  Od czasu do czasu przydałoby się wyjść na dach żeby sprawdzić jego stan czy też dostać się do komina. Wtedy okazuje się jak bardzo ważny jest dobrze zamontowany i bezpieczny wyłaz. Ważne jest w jaki sposób się go otwiera, czy klapę można zablokować czy też zmienić kierunek jej otwierania.

 • kominiarz napisał(a):

  Myśląc o budowie domu, jego architekturze i aranżacji nie myślimy o takich szczegółach jak bezpieczne i funkcjonalne wyjście na dach. Dlatego taki, jak przedstawiony w artykule gotowy wyłaz dachowy, jest doskonałym rozwiązaniem, nad którym już nie trzeba myśleć. Bezpieczny i funkcjonalny wyłaz ułatwi eksploatację i konserwację naszego domu.

 • ikowalska24 napisał(a):

  Świetny właz na dach.Idealny dla kominiarza,dekarza.Uniwersalne zawiasy są dużym udogodnieniem.

 • krzysio1 napisał(a):

  Taki wyła dachowy to duże ułatwienie dla kominiarzy czy dekarzy . otwierany na różne strony z ogranicznikiem skrzydła znakomicie spełnia swoje zadanie

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły