Kominki ceramiczne SIGNUM marki CREATON – sposób na trwały dach i gwarancję do 50 lat

SIGNUM - rozwiązanie systemowe marki CREATON
SIGNUM - rozwiązanie systemowe marki CREATON 

Oryginalne kominki ceramiczne SIGNUM posiadają unikalne rozwiązania konstrukcyjne, które zostały opracowane przez ekspertów CREATON na podstawie licznych wewnętrznych testów i analiz. Celem było zaprojektowanie rozwiązania spójnego pod względem kształtu z dachówką połaciową, posiadającego trwałą konstrukcję, zapewniającego maksymalną funkcjonalność w zakresie wentylacji / odpowietrzania. Z myślą o zadowoleniu inwestora z wybranych na swój dach rozwiązań, wygodzie dekarza podczas montażu, powstała gama kominków o różnych średnicach, których elementy budowy spełniają ściśle określoną rolę na dachu.

W przypadku marki CREATON kominek ceramiczny stanowi integralny element przemyślanego, zaprojektowanego w najdrobniejszych szczegółach systemu wentylacji / odpowietrzania SIGNUM. Jest spójny pod względem jakości materiału, koloru, powierzchni i kształtu z dachówką połaciową CREATON. Tego zwykle nie oferują spotykane na rynku kominki z plastiku lub różne przeróbki na bazie dachówek CREATON. Dlatego każdy inwestor, który wybiera na dach dachówkę ceramiczną CREATON powinien zadbać o to, aby na połaci znalazły się tylko oryginalne rozwiązania producenta. W ten sposób otrzyma dach w jakości CREATON. Dach zasługujący na wyjątkową na rynku gwarancję. Ta udzielana jest przez CREATON Polska na okres do 50 lat. Zgodnie z „Ogólnymi Warunkami Gwarancji” uzyskanie tak długiej ochrony na zakupiony dach jest możliwe przy zastosowaniu na połaci jedynie oryginalnych produktów ceramicznych z oferty firmy CREATON Polska.

Budowa kominka ceramicznego SIGNUM marki CREATON
Budowa kominka ceramicznego SIGNUM marki CREATON

Dzięki dopracowanej konstrukcji kominek SIGNUM zapewnia efektywne funkcjonowanie systemu wentylacyjnego / odpowietrzającego, który przewyższa rozwiązania spoza oferty CREATON nawet o ok. 10-20% (źródło: wewnętrzne testy CREATON Polska). Dlatego często spotykane na rynku produkty w mniejszym lub większym stopniu starają się imitować oryginalne rozwiązanie marki CREATON. Bezdyskusyjnie na korzyść kominka SIGNUM w takim zestawieniu przemawiają liczne kwestie estetyczne i funkcjonalne.

Kominek SIGNUM to ekologiczny produkt, wykonany z naturalnych surowców, który jest spójny pod względem koloru i powierzchni z pozostałymi ceramicznymi elementami systemu dachowego CREATON. Produkt z plastiku jest jedynie zbliżony kolorystycznie. Zastosowanie wysokiej jakości powierzchni glazurowanych lub angobowanych zapewnia mu całkowitą odporność na działanie promieniowania UV. Ceramika jako materiał budowlany jest odporny na zjawisko rozszerzalności termicznej, w przeciwieństwie do produktu z plastiku podatnego na zmiany temperatury.

W przypadku produktu marki CREATON nie można przecenić także zalet związanych ze skutecznym tłumieniem dźwięków zewnętrznych oraz jego właściwości termoizolacyjnych. Kominek wykonany z plastiku obniża te właściwości dachu. Co więcej, kominek SIGNUM nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych uszczelnień, ponieważ jest komplementarnym elementem systemu dachowego CREATON. Posiada również o wiele większą wytrzymałość na obciążenia.

Na rynku dostępne są również kominki stworzone na podstawie modyfikacji dachówki połaciowej oferowanej przez CREATON. Pomimo, że na pierwszy rzut oka wydają się łudząco podobne do oryginalnych rozwiązań (mogą nawet posiadać logo marki), to finalny kominek w takiej formie nie został wyprodukowany przez CREATON. Te rozwiązania zdecydowanie ustępują im pod względem jakości. Modyfikacje powstają w wyniku wycięcia dziury na środku dachówki połaciowej i umieszczenia w niej rury z czapką kominka. Taka ingerencja w dachówkę połaciową wpływa na parametry wyjściowego produktu. W wyniku tego uszkodzony zostaje specjalnie zaprojektowany przez producenta system żeber spodnich zapewniających trwałość i wytrzymałość dachówce podaną w karcie technicznej.

W przeciwieństwie do kominka SIGNUM, który posiada odpowiednio zaprojektowaną podstawę ceramiczną, modyfikacja polega na przyklejeniu rury w miejscu przygotowanego otworu. Połączenie przy użyciu kleju jest narażone na uszkodzenia w wyniku zamarzania wody na dachówce, co osłabia trwałość całej konstrukcji dachowej. Tak powstałe modyfikacje kominkowe mogą obniżać szczelność dachu, na przykład poprzez brak komplementarności z pozostałymi elementami systemu wentylacji / odpowietrzania SIGNUM. Koniecznym może okazać się zastosowanie dodatkowych zabiegów uszczelniających, które – w przeciwieństwie do rozwiązania oferowanego przez CREATON – nie dają stuprocentowej gwarancji, że dach będzie tak samo szczelny po upływie lat.

Jak zatem rozpoznać oryginalny kominek SIGNUM?Zwyklewystarczy zwrócić uwagę na trzy cechy, które utwierdzą nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z markowym produktem CREATON. Są to:

  • charakterystyczny kształt czapki kominka,
  • oznaczenia na spodzie kominka: nazwa modelu dachówki oraz znak CE,
  • ścięta krawędź rury kominkowej, przygotowana do szczelnego połączenia z rurą przyłączeniową.

Kominek ceramiczny SIGNUM dostępny jest w zestawie z rurą przyłączeniową lub z rurą przyłączeniową i adapterem. Ten funkcjonalny system zapewnia szybkie i precyzyjne połączenie (w zależności od rodzaju) z instalacją wentylacyjną lub odpowietrzającą. Wszystko odbywa się przy zachowaniu maksymalnej szczelności. Całkowita kompatybilność wszystkich elementów eliminuje konieczność długotrwałego procesu ustawiania i uszczelniania. To wpływa na oszczędność kosztów i zapewnia najwyższej jakości parametry funkcjonalne, w przeciwieństwie do kupowanych osobno, rozwiązań spoza oferty CREATON.

Kupując dachówkę ceramiczną warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie oferowanych w punkcie sprzedaży ceramicznych akcesoriów dachowych. Głównie ze względu na to, że jest to grupa produktów, których zastosowanie na połaci chroni inwestora przed utratą gwarancji wynoszącej aż do 50 lat. Dodatkowo tylko oryginalne rozwiązania marki stworzą na dachu całość dopasowaną do siebie pod względem technologicznym, użytkowym i estetycznym w jakości CREATON.


Data utworzenia: 11.11.2020


Komentarze

  • praktyk napisał(a):

    Takie eleganckie kominki na dachu,to nie tylko ozdoba ale i funkcjonalny element budynku.Warto zainwestować w takie funkcjonalne o nowoczesnym wyglądzie kominki do naszego dachu.

dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Podobne artykuły