KOMUNALWOOD Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego

Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD
Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD 

Samorządy coraz częściej inwestują w energooszczędne technologie budując przedszkola, żłobki, szkoły czy budynki komunalne. O tym, jak drewno może zmienić myślenie o budownictwie wielkopowierzchniowym i o tym, co jest lepsze na przyszłość: drewno czy żelbet jako standard w inwestycjach gminnych dowiemy się już za tydzień w Gdańsku, podczas Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD 21-22 maja.

O POTENCJALE DREWNA NA FORUM EKOLOGICZNEGO BUDOWNICTWA KOMUNALNEGO

KOMUNALWOOD

Forum Komunalwood skierowane jest przede wszystkim do samorządowców, projektantów, architektów i konstruktorów. Ma na celu promocję nowoczesnych standardów budownictwa drewnianego i energooszczędnego w kontekście budowy obiektów wielkopowierzchniowych, zwłaszcza obiektów użyteczności publicznej. Zamierzeniem organizatorów jest pokazanie najnowszych kierunków rozwoju budownictwa, uwarunkowań ustawodawczych oraz technologii z zakresu budownictwa drewnianego i energooszczędnego a tym samym stworzenie platformy wymiany doświadczeń i poglądów w tym zakresie pomiędzy inwestorami – samorządowcami a wykonawcami i dostarczycielami takich technologii.

Komunalwood 2018 to również prezentacja funkcjonujących już obiektów, zrealizowanych w technologii drewnianej w Gdańsku i szwedzkim Växjö.

Gośćmi specjalnymi Forum będą: Per Schöldberg, Wiceburmistrz Växjö oraz Johan Thorsell, Manager ds. Rozwoju Växjö.

W dyskusji udział wezmą także m.in. eksperci branży budownictwa drewnianego, przedstawiciele Lasów Państwowych, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, firm deweloperskich, przedstawiciele świata nauki oraz architekci.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Pomorska Okręgowa Izba Architektów oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Współorganizatorzy:

Związek Miast i Gmin Morskich,

Związek Miast Bałtyckich

Związek Gmin Pomorskich,

Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.,

Pracodawcy Pomorza,

Instytut Produktów Regionalnych.

Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD

Oficjalna strona wydarzenia: www.komunalwood.pl

Miejsce: Stadion Energa Gdańsk

Data utworzenia: 16.05.2018


KOMUNALWOOD Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego
4.9 (97.78%) 27 głos[ów]


Komentarze

  • Jacek napisał(a):

    Takie forum,to świetna sprawa i warto brać w nim udział ab y poprawić swą wiedzę odnośnie nowoczesnych standardów w budownictwie drewnianym i energooszczędnym.Mam nadzieję,że dzięki organizacjom takich forum świadomość ekologiczna i obyśmy jak najszybciej odeszli od popularnego żelbetonu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także