Komunikacja dachowa – niezbędny element każdego dachu skośnego

Ława Twix firmy Wa-Bis akcesoria dachowe
Ława Twix firmy Wa-Bis akcesoria dachowe 

Komunikacja dachowa to system elementów służących do poruszania się po dachu w trakcie kontroli, konserwacji i naprawy: poziomo (pomosty, ławy) i pionowo (stopnie szerokie i wąskie).

Przemieszczanie się po dachu, na którym nie zamontowano elementów komunikacji dachowej jest niebezpieczne i dodatkowo może skutkować uszkodzeniem pokrycia dachowego. W takim wypadku cena naprawy dachu lub wynajmu specjalistycznej ekipy z podnośnikiem znacznie przewyższa koszt montażu komunikacji dachowej.

Miejsce i montaż

Elementy systemu powinny być dostosowane do różnego rodzaju pokryć dachowych. Dobór odpowiednich elementów, miejsce i sposób ich mocowania oraz przenoszenia obciążeń na konstrukcję ustala projektant w zależności od wymagań obiektu i zaprojektowanej konstrukcji dachu. Urządzenia należy stosować zgodnie z projektem technicznym obiektu. Montaż powinien odbywać się na podstawie instrukcji i zaleceń producenta oraz opierać się na wiedzy i sztuce dekarskiej.

Jakość gwarancją bezpieczeństwa

Zastosowanie systemu komunikacji dachowej ma zapewniać bezpieczeństwo osobom przebywającym na dachu. W związku z czym zaprojektowanie i późniejsza produkcja elementów systemu musi sprostać najwyższym standardom surowcowym oraz spełniać normatywy Unii Europejskiej. Takie wymagania spełniają produkty firmy WA-BiS, które dzięki zastosowaniu najlepszych, wyselekcjonowanych surowców i nowoczesnej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej, osiągają wysokie parametry wytrzymałościowe. Najwyższa jakość systemów komunikacji dachowej WA-BiS jest potwierdzona certyfikatami zgodności z najnowszymi wymaganiami zunifikowanych norm Ława Twix. Ława Rapid. europejskich (CE). Gwarantuje to szczegółowa kontrola jakości stosowanych surowców i produktów.

Ława i stopień Rapid produkowana przez Wa-Bis akcesoria dachowe
Ława i stopień Rapid

Niezawodne rozwiązania WA-BiS

Komunikacja dachowa WA-BiS to dwie linie produktowe:

  • RAPID – ławy i stopnie kominiarskie,
  • TWIX – ławy i stopnie kominiarskie oraz bariery przeciwśnieżne.

RAPID System to rozwiązanie charakteryzujące się bardzo wysoką stabilnością oraz niezwykłą łatwością montażu. Dzięki konstrukcji wsporników opartej na nasuwanych zaczepach sprężynowych, nie jest wymagane trwałe mocowanie do konstrukcji drewnianej (należy jedynie uniemożliwić przesuw konstrukcji). Wsporniki są uniwersalne do wszystkich rodzajów dachówek ceramicznych, cementowych (w tym karpiówek). W pomostach ław oprócz tradycyjnych bruzd antypoślizgowych zastosowano podłużne ranty uniemożliwiające zsunięcie się stopy.

Stopnie dachowe

Rapid System dostarczany jest w standardzie jako „Compact”, czyli kompletny zestaw przygotowany do montażu i częściowo skręcony. TWiX System poprzez bogactwo modeli mocowań (wsporników) może być zastosowany do każdego rodzaju pokrycia: dachówki, blachodachówki, blachy na rąbek i panelowej, gontów, papy i innych. W rozwiązaniu TWiX wprowadzono innowacje, takie jak np. przetłoczenia, które przy równoczesnym zwiększeniu przekrojów wsporników w znaczny sposób wpływają na wytrzymałość elementów, oraz pomosty ław typu Rapid w standardzie. Wszystkie wsporniki wyposażone są w odboje gumowe EPDM łagodzące nacisk w miejscu oparcia i chroniące pokrycie przed uszkodzeniem podczas montażu i eksploatacji. Do każdego kompletu dołączone są śruby do łączenia elementów: krótkie do mocowania bocznego i długie do mocowania od góry.

Komunikacja dachowa

Elementy systemów RAPID i TWiX są wykonane z najwyższej jakości stali konstrukcyjnej zabezpieczonej warstwą ocynku ogniowego o grubości nie mniejszej niż 75 μm oraz, opcjonalnie, dodatkowo powłoką lakierniczą poliestrową naniesioną proszkowo na grubość nie mniejszą niż 45 μm (6 podstawowych kolorów, a na życzenie odbiorcy dowolny kolor wg. palety RAL).

Systemy RAPID i TWiX firmy WA-BiS to niezawodne rozwiązania do każdej konstrukcji dachowej, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę osobom poruszającym się po dachu.

WA-BiS akcesoria dachowe
Tarnawa 34a, 28-340 Sędziszów
tel.: +48 41 380 61 66
email: biuro@wa-bis.com.pl
wa-bis.pl

Data utworzenia: 19.06.2017


Komentarze

  • Goha napisał(a):

    Komunikacja dachowa jest niezbędna dla każdego skośnego dachu. Ułatwia to pracę nie tylko kominiarzom, lecz również fachowcom na wypadek naprawy dachu. Bezpieczeństwo to podstawa.

  • Arek L. napisał(a):

    Dziś po kilku latach mieszkania wiem jak ważna jest komunikacja dachowa. Czyszczenie komina wymaga dojścia do niego, co czasami sprawia kłopoty. Oferta firmy WA-BIS to niezawodne rozwiązanie, bezpieczne i wygodne. Z pewnością rozważę ofertę systemu RAPID - ław i stopni koniniarskich.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły