Budownictwo drewniane

Konstrukcja dachu – jak uniknąć podstawowych błędów?

Jak uniknąć kosztownych błędów w budowie obiektów publicznych i prywatnych? Jak zmniejszyć koszty budowy i eksploatacji budynku? Jak przygotować się na nadchodzące zmiany w polskim prawie budowlanym? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nowym programie „Buduj na plus”, prowadzonym przez eksperta budownictwa pasywnego – arch. Kamila Wiśniewskiego.

Od 2020 ogromne zmiany w prawie budowlanym

Wedle założeń unijnej polityki efektywności energetycznej i zmianami w polskim prawie budowlanym, z końcem 2020 roku zacznie obowiązywać w naszym kraju standard o niemal zerowym zużyciu energii – tj. niskoenergetyczny i pasywny. Zmiany będą dotyczyć zarówno budynków publicznych, jak i prywatnych.

WYPELNIENIE

Jak budować obiekty zdrowe, tanie w eksploatacji i nie tracące na wartości?

W każdym odcinku serii „Buduj na plus” ekspert budownictwa pasywnego – arch. Kamil Wiśniewski przedstawia rozwiązania wykorzystywane w budownictwie niskoenergetycznym i pasywnym. Warto je znać nie tylko w obliczu nadchodzących zmian w prawie, ale także z troski o nasze zdrowie, bezpieczeństwo czy optymalizację kosztów budowy i eksploatacji obiektów publicznych i prywatnych.

Z myślą o wszystkich uczestnikach procesu budowy

Program jest skierowany do wszystkich uczestników procesu budowy, począwszy od profesjonalistów – architektów, wykonawców, nadzorców, producentów komponentów i materiałów budowlanych, przez inwestorów indywidualnych, po adeptów sztuki budowlanej – uczniów i studentów kierunków związanych z projektowaniem oraz realizacją obiektów budowlanych.

KAMIL WISNIEWSKI

Prowadzący

Arch. Kamil Wiśniewski – trener akredytowany przez Polski i Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego, założyciel pracowni GreenCherry Architecture. Zaprojektował 75 400 m² powierzchni w standardzie pasywnym w 6 państwach. Doradza w temacie szeroko rozumianej efektywności energetycznej w Europie i Chinach.
Pomysłodawca i założyciel Akademii Zdrowego Budownictwa – inicjatywy edukacyjnej, zatwierdzonej przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku oraz Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. Od 8 lat prowadzi szkolenia eksperckie dla profesjonalistów, inwestorów indywidualnych i adeptów sztuki budowlanej z zakresu budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego. Absolwenci szkoleń zakończonych egzaminem otrzymują europejski tytuł, certyfikat, a także wpis na europejską listę ekspertów.

W pierwszym odcinku dowiemy się jak unikać najczęstszych błędów przy konstrukcji dachu:
Zachęcamy do odwiedzenia strony kanału i subskrybowania!

Akademia Zdrowego Budownictwa logo 2019
4.9/5 - (42 votes)

Data publikacji: 10 września, 2019

Autor:

4.9/5 - (42 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. ekolog
    wtorek, 10 września, 2019

    W aspekcie ciągle rosnących cen energii, a także konieczności ochrony środowiska naturalnego, koniecznym staje się szukanie oszczędności w każdej dziedzinie życia. Nie omija to również budownictwa, gdzie zaczyna się stawiać na pierwszym miejscu wznoszenie obiektów energooszczędnych. Dlatego cenną inicjatywą jest pomysł emisji programu “Buduj na plus”. Zapewne przedstawi on wskazówki odnośnie budowy domów niskoenergetycznych i pasywnych.

  2. praktyk
    środa, 11 września, 2019

    Warto brać udział w tak interesującym i potrzebnym szkoleniu aby mieć podstawowe przygotowanie jeśli chodzi o efektywność energetyczną w budownictwie pasywnym.”Buduj na plus” jest programem na czasie i warto z niego korzystać.Otrzymana wiedza w trakcie szkolenia z doświadczonym trenerem i otrzymany certyfikat będzie z pewnością procentować w trakcie realizacji ambitnych projektów.

  3. cichaa
    sobota, 12 października, 2019

    Świetny, artykuł. Z całą pewnością mnie w wielu kwestiach nakierował. Chociaż ja muszę przyznać, że ma naprawdę dobrych fachowców, którzy projektują i budują wiązary drewniane już od długich lat. Chodzi mi o mgdachy.pl . Także myślę, że nie będę miała z nimi problemu. Mimo to artykuł uważam, że jest pomocny.

Podobne artykuły