Kwadratowe systemy rynnowe vs system Galeco BEZOKAPOWY: właściwości

System Galeco Stal2
System Galeco Stal2 

Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim geometryczne bryły i dwuspadowe dachy, a także prostota oraz brak ozdobników. Naprzeciw tym trendom wychodzą system Galeco BEZOKAPOWY oraz kwadratowe systemy rynnowe. Czym się wyróżniają? Odpowiedzi udziela ekspert Galeco.

System Galeco BEZOKAPOWY: właściwości

System Galeco BEZOKAPOWY zaprojektowano po to, by ułatwić pracę architektom, którzy chcą tworzyć nieszablonowe formy budynków oraz okapów. Zarówno rynny, jak i rura spustowa ukryte są w elewacji. Jedynym widocznym elementem pozostaje estetyczna maskownica. Do wyboru są dwa kolory maskownicy, w zależności od pokrycia dachowego i elewacji: czarny i grafitowy. System Galeco BEZOKAPOWY pozwala sprytnie wkomponować orynnowanie w elewację budynku wykonaną z różnych surowców.

To, co budzi największe obawy wśród inwestorów, to szczelność i bezpieczeństwo montażu orynnowania wewnątrz elewacji. Aby Galeco BEZOKAPOWY był w 100% bezpiecznym rozwiązaniem, został wykonany z dwóch surowców. Rynna oraz elementy poziome systemu (haki, łączniki, narożniki) z uwagi na narażenie ich na działanie warunków atmosferycznych wykonane zostały ze stali. Aby zapewnić szczelność rury spustowej, ukrytej w elewacji, do jej wykonania użyto surowca PVC-U. Taki rodzaj materiału pozwala na łączenie rur spustowych oraz innych elementów pionowych systemu za pomocą kleju agresywnego do PVC-U. Właśnie ten zabieg pozwala na 100% szczelność wewnątrz elewacji. Szczelność ta została potwierdzona przez Instytut Techniki Budowlanej w Rekomendacji Technicznej. Nie można zapomnieć, że niezawodność systemu warunkuje także poprawnie przeprowadzony montaż zgodny z instrukcją oraz wytycznymi architekta planującego system w projekcie budynku – mówi Jakub Szeliga z firmy Galeco.

Kwadratowe orynnowanie Galeco STAL2

Również kwadratowe orynnowanie Galeco STAL2 jest w pełni dostosowane do wymogów i trendów we współczesnej architekturze, a także do potrzeb rynku. – To właśnie tam zrodziło się zapotrzebowanie na kwadratowy system, który będzie montowany na zewnątrz. Jego estetyka pozwala na wkomponowanie w bryłę nowoczesnych inwestycji – podsumowuje ekspert z Galeco.

A czym różnią się obydwa systemy? Otóż jeden przeznaczony jest do montażu wewnętrznego, drugi zaś – zewnętrznego. Różnice polegają też na zastosowaniu innych surowców. W przypadku Galeco STAL2 jest to, zgodnie z nazwą, stal, a w systemie Galeco BEZOKAPOWY pojawiają się trzy materiały: stal, PVC i luxocynk.

Różnice widoczne są też w wymiarze rury spustowej, a także kolorystyce: dla Galeco STAL2 80×80 mm oraz dwa warianty kolorystyczne, czyli wspomniane czerń i grafit. Inaczej może wyglądać też montaż. – Może, ponieważ rynnę w tym systemie możemy zamocować na takich samych hakach jak w systemie BEZOKAPOWYM, czyli hakach doczołowych z zastosowaniem maskownicy. Jest także możliwość montażu bez maskownicy na haku doczołowym płaskim lub na hakach nakrokwiowych, co jest niezmiernie popularne na północy kraju – wyjaśnia Jakub Szeliga z Galeco.

Data utworzenia: 09.01.2017


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły