Lazura Remmers HSL-30 – zastosowanie

Lazura Remmers HSL-30 – zastosowanie
Lazura Remmers HSL-30 – zastosowanie 

W ofercie Remmers Polska Sp. z o.o. pojawiła się wyjątkowa lazura oznaczona symbolem HSL-30 przeznaczona do profesjonalnych zastosowań. Ten środek ochronny o podwyższonej skuteczności jest produktem klasy premium z rodzaju „3 w 1”, ponieważ będąc cienkowarstwową lazurą stanowi zarazem impregnat i powłokę gruntującą.

Drewno można chronić różnymi preparatami, wśród których prym wiodą różnego rodzaju impregnaty i lakiery lub lakierobejce oraz oleje, emalie i lazury. Te ostatnie zyskują ostatnio na popularności, gdyż nie tylko zabezpieczają surowiec przed czynnikami zewnętrznymi i wszelkimi zabrudzeniami. Chronią go również przed wnikaniem wody i rozwojem pleśni, jednocześnie pozostawiając na drewnie ochronna powłokę w różnych kolorach, które można wybrać z oferty producenta preparatu. Ich dodatkową zaletą jest zdolność do efektownego uwidaczniania rysunku drewna przy jednoczesnym działaniu – w przypadku lazur z rodzaju „3 w 1” – jak impregnat dzięki zdolności do wnikania w materiał. Lazury można stosować na każdym rodzaju drewna, które użytkowane jest wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz, gdzie narażone jest na działanie warunków atmosferycznych.

Lazura Remmers HSL-30

Wśród wielu dostępnych na rynku lazur szczególną uwagę zwraca lazura oznaczona symbolem HSL-30, oferowana przez spółkę Remmers Polska w opakowaniach o objętościach od 2,5 litra, poprzez 5 i 10 litrów, aż do pojemnika blaszanego z 20 litrami lazury.

Największą zaletą tej lazury typu „3 w 1” jest to, że stanowi ona połączenie impregnatu, powłoki gruntującej i lazury w jednym preparacie. W efekcie ten produkt, to optymalne zabezpieczenie drewna przed wilgocią, sinizną, pleśnią i glonami, a także promieniowaniem UV czy żerowaniem os. Co więcej, drewno pokryte lazurą HSL-30 jest naturalnie matowe i skutecznie oddycha, ale przede wszystkim z reguły nie wymaga mozolnego szlifowania, gdy przychodzi czas na odświeżenie powłoki po upływie dłuższego czasu. Jest to zatem oszczędność, zarówno odczuwalna w portfelu, jak i oszczędność czasu, który przy konkurencyjnych wyrobach trzeba by poświęcić na szlifowanie drewna, gdy stara powłoka uległa już zwietrzeniu.

Lazura Remmers HSL-30
Lazura Remmers HSL-30

Zastosowanie tego niełuszczącego się produktu jest bardzo szerokie, lecz z podstawowym zastrzeżeniem: nie nadaje się do pokrywania podłóg, tarasów czy drewnianych podestów. Przy takich zastosowaniach należy sięgnąć po inne produkty z oferty spółki Remmers, gdyż seria HSL-30, to 13 standardowych kolorów oraz wersja bezbarwna. Wszystkie do zabezpieczenia drewna stosowanego na zewnątrz. Producent ma tu na myśli drewno bez kontaktu z gruntem (według normy PN-EN 335-1: druga i trzecia klasa użytkowa), co oznacza m.in. drewniane elementy budowlane niezachowujące wymiaru, takie jak choćby płoty czy wiaty, deskowania bądź konstrukcje szachulcowe. Zastosowanie lazury HSL-30 obejmuje również drewniane konstrukcje budowlane, które częściowo zachowują wymiar, takie jak okiennice, altany ogrodowe czy wszelkie profile z drewna oraz konstrukcje w pełni zachowujące wymiar, czyli na przykład okna i drzwi, z tym że tutaj lazura musi stanowić podkład.

Kolejnym istotnym zastosowaniem lazur z serii HSL-30 jest wykorzystywanie produktu jako powłoki gruntującej, międzywarstwę i powłokę końcową. Warto przy tym pamiętać, że oprócz wersji bezbarwnej i 13 standardowych wybarwień, producent oferuje również szereg kolorów niestandardowych, pozwalając równocześnie użytkownikom na dowolne mieszanie, czy raczej wzajemne łączenie poszczególnych kolorów celem uzyskania wymarzonego i całkowicie indywidualnego wybarwienia. Ważne by wiedzieć, że optymalne stosowanie lazury, to praca zgodna z układem włókien drewna i konieczne jest nałożenie dwóch warstw, z których ta ostatnia powinna zostać naniesiona po wyschnięciu pierwszej, co następuje z reguły w ciągu 12 godzin przy temperaturze otoczenia ~20 st. C.

Prawidłowe stosowanie lazur HSL-30 wymaga od profesjonalistów przestrzegania kilku dodatkowych warunków i zasad, z których najważniejsza jest ta, która mówi o temperaturze surowca, otoczenia i podłoża, mieszczącej się w przedziale od +5oC do maksymalnie +30oC, jeśli chce się uzyskać optymalny efekt. Nakładanie lazury to proces, który można realizować na różne sposoby, a więc poprzez malowanie pędzlem, jak i poprzez zanurzanie, flutację czy natrysk, jednak istotne jest, by za każdym razem lazura najpierw została starannie rozmieszana, ale nie rozcieńczona, ponieważ produkt jest dostarczany standardowo w stanie gotowym do użycia.

Remmers Polska

Data utworzenia: 13.08.2019


Komentarze

  • rafal8647 napisał(a):

    interesujacy artykuł

  • Damian napisał(a):

    Lazura to środek który skraca proces proces nakładania. Pracę możemy wykonać raz lub dwa razy jak słabo pokryje i drewno jest zabezpieczone i dobrze wygląda. Wersja z kolorem skraca Remmers HSL-30 wydaje się najbardziej odpowiednia. Takie malowanie powinno przetrwać kilka lat.

  • kos napisał(a):

    Od dawna szukałem produktu do drewna,który byłby jednocześnie impregnatem i powłoką gruntującą.Lazura Remmers HSE-30 jako produkt 3 w 1 jest wyjątkowa i pozwoli mi zaoszczędzić czasu oraz pieniędzy ponieważ dobrze uwydatnia słoje drewna i jest według mnie uniwersalna.Z pewnością jeszcze w tym roku wypróbuję ten innowacyjny niełuszczący się produkt.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły