Łupkowa specjalizacja

Łupkowa specjalizacja
Łupkowa specjalizacja 

Wiele firm dekarsko-ciesielskich specjalizuje się w wykonywaniu określonego rodzaju prac. Takie doświadczenie jest szczególnie ważne w przypadku robót, przy których wykorzystywane są materiały niestandardowe i prestiżowe.

Przykładem takiego materiału jest łupek naturalny, używany zarówno jako pokrycie dachowe, jak i poszycie elewacji. Wykonując prace z tym materiałem zwraca się uwagę na doświadczenie wykonawcy, bowiem inwestorzy z reguły takiego materiału nie chcą powierzać przypadkowym fachowcom. Przykład firmy z dużym doświadczeniem, specjalizującej się w układaniu łupka naturalnego, to Alfa Dach System Artura Alfawickiego z Wrocławia. Przedsiębiorstwo realizuje inwestycje nie tylko w Polsce. Portfolio obejmuje bowiem prace przy kilku prestiżowych dachach w Anglii.

Łupkowa specjalizacja Łupkowa specjalizacja Łupkowa specjalizacja

Elewacje z łupka naturalnego

Firma Alfa Dach System Artura Alfawickiego ma na swoim koncie wykonanie wielu elewacji i dachów budynków pokrytych łupkiem naturalnym. Podczas prac Artur Alfawicki dba nawet o najdrobniejsze szczegóły. Np. ważna jest szczelina wentylacyjna znajdująca się pomiędzy deskowaniem lub łatami a izolacją w postaci wełny. A jak wiadomo, jeżeli konstrukcja pod łupek wykorzystuje drewno, to wełna jest idealnym materiałem izolacyjnym. W porównaniu do styropianu nie ma bowiem potrzeby używania mocowania w postaci kleju.
Konstrukcje pod łupek na elewacjach, wykonywane przez firmę Artura Alfawickiego, niejednokrotnie wykorzystują drewno w układzie podwójnym. Oprócz tego montuje się membranę dachową, kontrłaty na to deskowanie z membraną lub łaty. Jako wykonawca dla pokryć pochodnych od prostokąta, preferuję łaty, gdyż uważam, że jest dużo lepsza wentylacja. Do tak przygotowanego podłoża przytwierdzane są płytki łupka naturalnego. W praktyce łupek do podłoża jest przybijany za pomocą miedzianych gwoździ lub jest przykręcany wkrętami nierdzewnymi. Artur Alfawicki częściej wykorzystuje ten drugi typ mocowania.

Łupkowa specjalizacja Łupkowa specjalizacja Łupkowa specjalizacja

Dbałość o szczegóły

Firma wykonująca pokrycia dachowe i elewacje w łupku musi dbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Wszystko to bowiem składa się na efekt końcowy, który przy dobrym wykonawstwie zawsze jest imponujący. Łupek naturalny doskonale komponuje się z obróbkami blacharskimi z blachy tytanowo- -cynkowej. Oprócz tego musi być odpowiednio wykonana komunikacja dachowa oraz zabezpieczenia przeciwśniegowe.
Oczywiście na jakość pracy firmy składają się również odpowiednio prowadzone uzgodnienia z inwestorem. Np. w zależności od portfela klienta dobiera się sposób przygotowania konstrukcji pod łupek – łaty lub pełne deskowanie. Bardzo często wiele decyzji, pomimo tego, że z reguły prace są prowadzone zgodnie z określonymi założeniami projektowymi, trzeba podejmować na bieżąco.
Artur Alfawicki z firmy Alfa Dach System jest członkiem Akademii Dekarstwa Łupkowego. O wyborze jego przedsiębiorstwa jako wykonawcy inwestycji wykorzystujących łupek naturalny bardzo często decydują referencje, jak i wieloletnie doświadczenie zdobyte w kraju i zagranicą, a jego wiedza to nie tylko znajomość układania łupka – zna też dość dobrze jego historie. Zadowoleni inwestorzy z reguły powracają, oczekując wykończenia kolejnych budynków łupkiem.

Łupkowa specjalizacja

Łupek naturalny, tak jak ten, który jest oferowany przez firmę Rathscheck, to materiał trwały, a co najważniejsze, łatwy w pielęgnacji, ale tylko przy założeniu, że został prawidłowo ułożony. Na etapie wyboru wykonawcy warto zatem postawić na firmę z referencjami i specjalizującą się w układaniu tego rodzaju materiału.

Łupkowa specjalizacja

Alfa Dach System Artur Alfawicki
tel. 888-234-145
alfa_dach_system@wp.pl

Data utworzenia: 07.12.2016

Więcej na temat:

Komentarze

  • iwo napisał(a):

    Nie wiedziałam,ze można pokryć również elewację łupkiem kamiennym.Dachy z łupka już widziałam,wyglądają naturalnie,pięknie.Nasza forma w Wrocławia to prawdziwi fachowcy w tej dziedzinie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także