Na rynku

Miasta walczą o bezpłatny remont budynku użyteczności publicznej

30 lipca 2012 roku drugą połowę międzymiastowej rywalizacji o bezpłatny remont dachu budynku użyteczności publicznej otworzyło Krosno. To szóste już miasto, które wzięło udział w akcji społecznej „Dachy pełne energii”, zainicjowanej przez markę Braas.

Tysiące zebranych przez mieszkańców „punktów energii,” godziny wspólnej zabawy oraz emocji za nami – taki jest bilans pierwszej połowy akcji „Dachy pełne energii”. – Cieszy fakt, że uczestnicy zabawy zwykle szybko odczytują metaforę słowa energia i dokładają wszystkich sił, by spożytkować własną energię i spalone kalorie na wspólny cel – mówi Grzegorz Barycki, Dyrektor Marketingu firmy Monier, organizatora akcji. – Widać również coraz większe zainteresowanie alternatywnymi sposobami pozyskiwania energii w gospodarstwie domowym, za którymi przemawia i większa świadomość ekologiczna, i chęć zmniejszenia w dłuższej perspektywie kosztów ocieplana domów. Solary stają się częścią naszej codzienności – dodaje.

Bądźmy eko

Miasta walczą o bezpłatny remont budynku użyteczności publicznej

Ekologia była swego czasu postrzegana jako moda, dziś jest to raczej styl życia. Zużycie energii na świecie jest ogromne, a duża jej część jest marnotrawiona. W niekorzystny sposób odbija się to na środowisku naturalnym. Dlatego coraz więcej osób szuka innych źródeł jej pozyskiwania. – Chcemy promować ten kierunek i pokazywać, że to nie tylko sprawa domowych oszczędności, ale również sprawa społeczności lokalnych – mówi Grzegorz Barycki. Jak to pokazujemy? W namiotach pełnych energii odwiedzający mogą zobaczyć całą gamę produktów i akcesoriów powiązanych z ekologicznym pozyskiwaniem energii. Przekonają się także, ile można jej „wyprodukować” korzystając z ustawionych w namiocie urządzeń np. orbitreka, wiosła, darts, wii, exbox kinet. Po każdym pikniku punkty danego miasta są zliczane, zapisywane, a na końcu porównywane z resztą rywalizujących miast. Po oficjalnym ogłoszeniu wyniku firma Monier, właściciel marki BRAAS, w 2012 roku dostarczy na wybrany dach dachówki i akcesoria, a firma dekarska rekomendowana przez Braasa (program SUPERDEKARZ), a związana z danym regionem, wspomoże wymianę dachu.

Oszczędzajmy razem

Miasta walczą o bezpłatny remont budynku użyteczności publicznej

„Dachy pełne energii” to akcja pokazująca, jak korzystać z naturalnych źródeł energii. Można ją pozyskać, np. za pomocą kolektorów słonecznych, które są dostępne w ofercie marki Braas (od czerwca br. roku). Solary to urządzenia przetwarzające promieniowanie słoneczne w energię cieplną przeznaczoną do ogrzewania wody i pomieszczeń. Są bezobsługowe, po zamontowaniu działają samodzielnie i niezawodnie. A co najważniejsze pozyskują energię naprawdę minimalnym kosztem i nie niszczą środowiska. – Kolektory słoneczne czynią dach bardziej efektywnym. Ich użycie pozwala zaoszczędzić rocznie ponad 60% energii zużywanej na podgrzewanie wody. A w lecie taki system może podgrzać nawet do 100% ciepłej wody zużywanej w domu – mówi Łukasz Grzywacz, Koordynator Produktu Braas Solar, marki patronującej programowi Superdekarz. I dodaje: – Podczas naszej akcji, staramy się odpowiadać na wszelkie pytania, związane z funkcjonowaniem dachu oraz wskazywać, jak można z korzyścią czerpać z naturalnych złóż energii. Większość Polaków słyszało już o kolektorach słonecznych i jest nimi żywo zainteresowana. Ludzie są ciekawi, jak te urządzenia funkcjonują i na czym polega pozyskiwanie energii. Chcą wprowadzać zmiany, z korzyścią dla siebie i środowiska. Do tej pory liderem, w międzymiastowej rywalizacji, jest Krynica Morska, która prowadzi 1118 punktami energii. Najbliższe tygodnie pokażą, czy uda się jej utrzymać pierwsze miejsce w rankingu, a tym samym wygrać bezpłatny remont dachu budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej.

Punktacja Miast:
Krosno: 584
Grudziądz: 775
Krynica Morska – 1118
Ustronie Morskie – 1090
Szczecin – 944
Gliwice – 910

Miasta walczą o bezpłatny remont budynku użyteczności publicznej
Miasta walczą o bezpłatny remont budynku użyteczności publicznej
5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 17 stycznia, 2013

Autor:

5/5 - (5 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły