Elektronarzędzia

Milwaukee, narzędzia na miarę profesjonalisty

Milwaukee to marka znana wszystkim profesjonalnym użytkownikom elektronarzędzi, niezależnie od tego, czy pracują w branży obróbki drewna, metalu czy też w szeroko pojętym sektorze budowlanym. Firma, która za 3 lata będzie obchodzić 100-lecie swej działalności, w Polsce buduje swoją pozycję nieprzerwanie od 2002 roku.

Historia Milwaukee i obecna pozycja na rynku

Historia marki zaczyna się w roku 1924, kiedy to Albert F. Siebert zarejestrował firmę Milwaukee Electric Tool Corporation. Jej rozwój od początku cechowała innowacyjność i doskonała jakość doceniona przez siły morskie marynarki wojennej USA. Pomimo rosnącej konkurencji na zglobalizowanym rynku i wielu silnych zawirowań na przestrzeni dekad, takich jak II wojna światowa oraz wiele kryzysów politycznych czy gospodarczych, firma stale zwiększała swoje znaczenie i w każdym zestawieniu zaliczana jest do TOP 5 najważniejszych producentów elektronarzędzi na świecie. Tę pozycję dziś świetnie obrazują liczby: asortyment ponad 500 narzędzi i 3500 akcesoriów, około 3000 pracowników na całym świecie (m.in. w USA, Europie i Chinach) oraz niemal 150 patentów w USA obok prawie dwustu kolejnych patentów zgłoszonych za granicą. Wykwalifikowani użytkownicy wyrobów Milwaukee wiedzą jednak, że najistotniejszym wyróżnikiem marki jest koncentracja wszelkich innowacji na zwiększeniu wydajności produktów i wzmocnieniu bezpieczeństwa profesjonalnego użytkownika, co stanowi wyraz troski o jego zdrowie i czas.

Milwaukee, narzędzia na miarę profesjonalisty

Systemy i grupy produktowe narzędzi Milwaukee

Bogatą ofertę Milwaukee można analizować z punktu widzenia klasycznego podziału na liczne typy narzędzi, wskazując na wiertarki, wkrętarki, szlifierki, piły itd. Można też przyjąć podział ze względu na grupy zawodowe lub branże, dla których poszczególne narzędzia opracowano. W takim układzie szybko zauważalne stają się programy dla branży elektrycznej, hydraulicznej, budowlanej, motoryzacyjnej oraz oczywiście dla branży obróbki drewna, która obejmuje m.in. dekarstwo i ciesielstwo. W odniesieniu do tych dwóch grup zawodowych uwagę zwraca m.in. akumulatorowa ciesielska pilarka tarczowa M18 CCS66 FUEL z tarczą Ø 190 mm i maksymalnymi obrotami (bez obciążenia) na poziomie 5000/min., oferująca cięcie 90° do głębokości 66 mm. Za jej napęd odpowiada bezszczotkowy silnik POWERSTATE zasilany z baterii REDLITHIUM-ION, zaś za ochronę antyprzeciążeniową odpowiada układ cyfrowy REDLINK PLUS. Dekarzy zainteresuje na pewno wiertarkowkrętarka M18 FDD2 z momentem obrotowym na poziomie 135 Nm, zasilana z akumulatora 5.0 Ah oraz kompaktowa zakrętarka udarowa 1/4” HEX oznaczona kodem M18 FID2, oferująca moment obrotowy 226 Nm i częstotliwość udaru na poziomie 4300/min przy obrotach 3600/min (bez obciążenia).

Milwaukee, narzędzia na miarę profesjonalisty

Chcąc w jeszcze inny i zarazem zwarty sposób zaprezentować grupy systemowe i produktowe narzędzi Milwaukee, warto sięgnąć po systematykę opracowaną przez samego wytwórcę. Idąc tym tropem należy rozróżnić następujące systemy:

  • MX FUEL. Są to narzędzia akumulatorowe, które w zamyśle producenta są zamiennikami dla typowo spalinowych urządzeń stosowanych w branży elektrycznej (wiercenie diamentowe), kanalizacyjnej, HVAC oraz przy pracach związanych z naprawami dróg. Dzięki przejściu na zasilanie akumulatorami 72V (DC) o pojemności 3.0 lub 6.0 Ah wyeliminowano problemy, takie jak opary paliwa, emisja spalin, nadmierny hałas i wibracje, czy konieczność pozostawiania urządzeń na wolnym biegu.
  • Systemy M12 i M18. Jak łatwo się domyślić, liczby te odpowiadają napięciu prądu DC generowanego przez akumulatory obu rodzin narzędzi. Klienci Milwaukee mogą tu wybierać spośród ogromnej ilości narzędzi i urządzeń, wśród których znajdą m.in. odkurzacze, oświetlenie LED, urządzenia laserowe oraz pomiarowe, szlifierki, młotowiertarki, a także interesujące branżę dekarską wiertarko-wkrętarki (w tym udarowe i kątowe), klucze udarowe, pilarki taśmowe i tarczowe (w tym ukośnice i piły stołowe) czy też nożyce do blach, frezarki, wyrzynarki, piły szablaste, gwoździarki i zszywacze. W kompletowaniu niezbędnego wyposażenia dla poszczególnych stanowisk pracy – na bazie rodzin M12 i M18 – pomocne są specjalne zestawy zawierające zróżnicowane pakiety uniwersalnych elektronarzędzi – tzw. zestawy Combo. Wszystkie wyżej wymienione narzędzia zasilane są energią z akumulatorów M18 Redlithium-Ion, M18 High Output, M18 Fuel oraz M12 Redlithium-Ion i M12 Fuel objętych 2-letnią gwarancją.
  • Narzędzia przewodowe. W obrębie tego systemu dominują narzędzia dedykowane branży budowlanej i zasilane z sieci 230V 50Hz. Klienci znajda tu m.in. młoty wyburzeniowe (HEX, SDS-Max i SDS-Plus), wiertnice diamentowe ze stojakami, bruzdownice i szlifierki kątowe, wiertarki udarowe jak i bezudarowe, zakrętarki do suchej zabudowy, szlifierki proste czy przecinarki do metalu. Dla branży dekarsko-ciesielskiej interesującymi pozycjami na pewno są piły szablaste, wyrzynarki, pilarki tarczowe oraz piły ukosowe z całym programem stojaków i akcesoriów.
  • Oświetlenie. W gruncie rzeczy jest to podgrupa narzędzi akumulatorowych, w obrębie której producent zaoferował m.in. oświetlenie osobiste (latarki, lampy czołowe), lampy inspekcyjne, warsztatowe, stojące oraz strefowe.
  • Systemy przechowywania. Nie jest to trudne do wywnioskowania: ta grupa wyrobów obejmuje wózki, walizki i wkładki do nich, torby, plecaki oraz m.in. pasy. Na wyróżnienie zasługuje tu kultowy już w USA podsystem składowania PACKOUT, który pozwala na indywidualną optymalizację każdemu użytkownikowi. Wynika to z faktu, iż system ten to coś więcej niż tylko przechowywanie i składowanie. Klienci Milwaukee mogą w jego ramach konfigurować również takie moduły, jak choćby poręczny odkurzacz, budowlane radio PRCDAB zintegrowane z ładowarką, czy też – już wkrótce w Polsce – uniwersalny blat roboczy.
  • Odzież robocza. Nie ma chyba takiej branży, w której kwestie BHP oraz komfortu pracy są nieistotne. Świadoma tego firma Milwaukee stawia sobie bezpieczeństwo i zdrowie swych użytkowników za największy priorytet. Dlatego w jej ofercie znajduje się intensywnie rozbudowywana gama produktów z tym związanych, a w niej m.in. podgrzewane kurtki i koszulki oraz środki ochrony indywidualnej – od rękawic i okularów po kamizelki.
  • Narzędzia ręczne. Gama tych produktów jest bardzo bogata i mieszczą się w niej zarówno przyrządy pomiarowe, poziomice, nożyce i noże, jak też wkrętaki, narzędzia zaciskowe czy gama młotków do różnych zastosowań i wiele innych narzędzi oraz osprzętu.

Podsumowanie

W ramach podsumowania warto zwrócić uwagę na sposób komponowania swojej oferty produktowej przez Milwaukee – szczególnie na polu narzędzi akumulatorowych. Firma stworzyła możliwość zaprojektowania i wyposażenia dowolnego całkowicie bezprzewodowego stanowiska pracy dzięki uzupełniającym się systemom M12, M18 i MX FUEL. W ich ramach klienci wybierają spośród około 300 różnych urządzeń, z czego więcej niż 190 to rozwiązania systemu M18, a ponad 90 to kompaktowe narzędzia systemu M12. Wszystkie je obejmuje jeszcze jeden system, jakim jest ONE KEY czyli funkcjonalność oparta na protokole komunikacyjnym Bluetooth, powiązana z aplikacją na urządzenia mobilne, by móc inwentaryzować, monitorować na żywo i lokalizować narzędzia zarówno na miejscu pracy, jak też w sytuacji gdy zostaną skradzione.

Więcej informacji o narzędziach Milwaukee znajdziesz na stronie: pl.milwaukeetool.eu

4.9/5 - (25 votes)

Data publikacji: 16 maja, 2021

Autor:

4.9/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. rzeczoznawca
    poniedziałek, 17 maja, 2021

    Szerokie portofilo firmy Milwaukee stawia ją w czołówce producentów narzędzi, wyposażenia i sprzętu dla firm budowlanych. Długoletnia historia firmy gwarantuje wysoką jakość, niezawodność i przydatność jej produktów. Warto skorzystać z bogatej oferty Milwaukee.

  2. Szczepan
    niedziela, 13 czerwca, 2021

    Mam zakrętarkę z Milwaukee spadła z wysokości 12m na asfalt. Złamała się nad mocowaniem akumulatora i przerwał się jeden przewód . Przewód połączony korpus sklejony i wkrętarka działa już rok po incydencie 😂

Podobne artykuły