Moc słońca bez końca

Moc słońca bez końca
Moc słońca bez końca 

Energia słoneczna jest najobfitszym i niewyczerpanym źródłem energii odnawialnej. Do powierzchni naszej planety dociera 6000 razy więcej mocy niż potrzebujemy. Dostępna technologia, na szczęście pozwala, nam jak najefektywniej ją wykorzystać. Jednym z takich sprytnych urządzeń są kolektory słoneczne.

Solary służą do przekształcania energii promieniowania słonecznego w ciepło. Możemy je z powodzeniem wykorzystać do podgrzewania wody użytkowej, wody basenowej czy też wspomagania centralnego ogrzewania.

Dzięki programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie do zakupu systemów solarnych w wysokości średnio 6,7 tys. zł, a w przypadku wspólnot mieszkaniowych nawet do 46,2 tys., popularność kolektorów słonecznych w naszym kraju zaczęła znacząco rosnąć. Solary stały się modnym i niezbędnym wyposażeniem każdego nowoczesnego domu, którego mieszkańcy świadomie wybierają rozwiązania proekologiczne.

Czy wiesz, że…?

Kolektory słoneczne pozwalają zmniejszyć koszty podgrzewania ciepłej wody o ponad 60 % w skali roku.

Źródło: http://www.nfosigw.gov.pl/Źródło: http://www.nfosigw.gov.pl/

W ramach programu dotacji do kolektorów, organizowanego przez NFŚiOGW skorzystało już prawie 40 tysięcy wnioskodawców, którym wypłacono kwotę w łącznej wysokości 264 497 tys. zł., co przełożyło się na instalację kolektorów o łącznej powierzchni odpowiadającej 40 boiskom piłkarskim!

Do czerwca 2013 roku aż 39577 beneficjentom programu wypłacono dofinansowanie w wysokości 264 497 tys. zł.

Jeszcze tylko do końca 2014 roku można składać wnioski o uzyskanie dopłat na systemy solarne. Nie czekaj, nie zwlekaj, wykorzystaj nadarzającą się szansę.

LINK do wniosków

Zamontuj kolektory słoneczne w swoim domu, odbierz dopłatę i ciesz się czystą, żywą energią prosto od słońca.

ASZ

Data utworzenia: 30.07.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły