Moc słońca bez końca

Moc słońca bez końca
Moc słońca bez końca 

Energia słoneczna jest najobfitszym i niewyczerpanym źródłem energii odnawialnej. Do powierzchni naszej planety dociera 6000 razy więcej mocy niż potrzebujemy. Dostępna technologia, na szczęście pozwala, nam jak najefektywniej ją wykorzystać. Jednym z takich sprytnych urządzeń są kolektory słoneczne.

Solary służą do przekształcania energii promieniowania słonecznego w ciepło. Możemy je z powodzeniem wykorzystać do podgrzewania wody użytkowej, wody basenowej czy też wspomagania centralnego ogrzewania.

Dzięki programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie do zakupu systemów solarnych w wysokości średnio 6,7 tys. zł, a w przypadku wspólnot mieszkaniowych nawet do 46,2 tys., popularność kolektorów słonecznych w naszym kraju zaczęła znacząco rosnąć. Solary stały się modnym i niezbędnym wyposażeniem każdego nowoczesnego domu, którego mieszkańcy świadomie wybierają rozwiązania proekologiczne.

Czy wiesz, że…?

Kolektory słoneczne pozwalają zmniejszyć koszty podgrzewania ciepłej wody o ponad 60 % w skali roku.

Źródło: http://www.nfosigw.gov.pl/Źródło: http://www.nfosigw.gov.pl/

W ramach programu dotacji do kolektorów, organizowanego przez NFŚiOGW skorzystało już prawie 40 tysięcy wnioskodawców, którym wypłacono kwotę w łącznej wysokości 264 497 tys. zł., co przełożyło się na instalację kolektorów o łącznej powierzchni odpowiadającej 40 boiskom piłkarskim!

Do czerwca 2013 roku aż 39577 beneficjentom programu wypłacono dofinansowanie w wysokości 264 497 tys. zł.

Jeszcze tylko do końca 2014 roku można składać wnioski o uzyskanie dopłat na systemy solarne. Nie czekaj, nie zwlekaj, wykorzystaj nadarzającą się szansę.

LINK do wniosków

Zamontuj kolektory słoneczne w swoim domu, odbierz dopłatę i ciesz się czystą, żywą energią prosto od słońca.

ASZ


Moc słońca bez końca
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także