Montaż okna VELUX Nowej Generacji – głębiej w dachu

Montaż okna VELUX Nowej Generacji głębiej w dachu
Montaż okna VELUX Nowej Generacji głębiej w dachu 

Okno głębiej zamontowane w dachu ładniej wygląda, ale także ma lepsze parametry izolacyjne. Dlatego już w roku 2001 w obecnie oferowanych oknach VELUX obniżyliśmy poziom ich montażu o 3 cm, co stało się rynkowym standardem.

Teraz z Nową Generacją okien firma VELUX po raz kolejny wyznacza nowy standard montażu okien dachowych. Nowe okna można zamontować o kolejne 4 cm niżej. Decyzję o wyborze sposobu montażu – standardowym lub obniżonym, należy podjąć już przy zakupie produktów, wybierając kołnierz uszczelniający EDJ, dedykowany do pogłębionego montażu.

Nowy, uniwersalny kątownik montażowy wygląda nieco inaczej niż obecnie stosowane kątowniki. W łatwy sposób umieszcza się go w odpowiednim wrębie na ościeżnicy – jego umiejscowienie jest oznaczone czerwoną lub niebieską linią. Analogicznie w instrukcji dwa sposoby montażu zostały oznaczone tymi dwoma kolorami (tab. 1).

Tab. 1 Oznakowanie sposobu montażu
Kolor Poziom montażu Kołnierze
Niebieski Standard EDW, EDS, EDB
Czerwony Obniżony o 4 cm EDJ

Obniżony montaż oznacza dla klientów wiele korzyści:
– Estetyczniejsze wkomponowanie okna w połać dachu. Przy takim montażu nie zdarzy się, że okno będzie wystawać ponad pokrycie.
– Lepsze parametry izolacyjne. Badania wewnętrzne VELUX wykazały, że montując okno z kołnierzem EDJ straty ciepła mogą być mniejsze nawet o 7%. Zaś przy zastosowaniu do montażu BDX mogą spaść nawet o 9% (wg wewnętrznego badania VELUX dla okna GGU 0066).

Montaż okna VELUX Nowej Generacji głębiej w dachu

Data utworzenia: 25.06.2013


Komentarze

 • Zwierz napisał(a):

  Firma Velux takimi nowościami zdecydowanie odjeżdża konkurencji. W ostatnich latach znacznie wzrósł popyt na okna ograniczające straty ciepła, stąd też taka oferta to prawdziwy skarb. Warto mieć ją pod ręką przy wyborze okien do własnego domu.

 • Czesław napisał(a):

  Okna firmy Velux umożliwiające obniżony montaż to świetny produkt i ciekawe alternatywne rozwiązanie w porównaniu do innych okien dostępnych na rynku. Można śmiało powiedzieć iż jest to nowa generacja okien i duży krok naprzód jeśli chodzi o technologię wykonania i późniejszego montażu. Dzięki tej technologi otrzymujemy produkt o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych. Produkt który świetnie będzie wyglądał na każdym dachu.

 • arek napisał(a):

  Velux daje coraz lepsze rozwiązania na rynku w dziedzinie doświetleń dachowych. Bardzo podobają mi się ich pomysły, a wysokie parametry izolacji swiadczą o jakości. Produkty na lata, godne polecenia.

 • Kaśka napisał(a):

  Firma Velux co chwilę poszukuje coraz to nowszych rozwiązań . Nowe okno ma wiele zalet lepsze parametry izolacyjne czy estetyczniejsze wkomponowanie okna w połać dachu. Widać że ta firma jest odpowiednia nawet dla bardzo wymagających klientów.

 • czykwin napisał(a):

  Faktycznie lepiej wygląda okno "wpuszczone'' od standardu, a jeśli uzyskujemy jeszcze lepsze parametry, no to myślę, że taki typ okna znajdzie wielu zwolenników.

 • Radek napisał(a):

  Kolejny raz Firma Velux oferuje nowinke w postaci montażu nowej generacji okien dachowych. Wygląd okna zamontowanego głębiej w dachu wygląda bardzo nowatorsko i ciekawie. Zapewnia również lepsze parametry izolacyjne .W przyszłosci pokusze się na takie zagłebienie okna dachowego .

 • Jan napisał(a):

  Nowe rozwiązania na rynku to zaleta, jest sporo nowości, które dają nam dobre rezultaty po instalacji i prawidłowym montażu. Na pewno warto zlecić montaż specjalistycznej firmie znającej się na swoim fachu, liczy się bezpieczeństwo i funkcjonalność.

 • Jacek napisał(a):

  Planuję w tym roku montaż okna dachowego i z pewnością będzie to okno Velux nowej generacji,tylko muszę uzgodnić szczegóły z wykonawcą.Jeśli wykonawca potwierdzi znakomitą jakość i niezawodność tych okien,to takie kupię i je zamontujemy.

 • Monika napisał(a):

  Nie słyszałam wcześniej o oknach nowej generacji Velux. Dobrze, że firma wprowadziła jeszcze lepszą szczelność i ładniejszy wygląd. Przy remoncie dachu zajrzę do oferty firmy Velux.

 • Iwko24 napisał(a):

  Coraz lepiej zaawansowane technologicznie okna produkujemy.Estetyczniejsze,o lepszych parametrach izolacyjnych.Okna Velux słyną na rynku i mają bardzo dobre opinie.

 • Ania Mal napisał(a):

  Bardzo ciekawe rozwiązanie. Wezmę je pod rozwagę gdy zdecyduję się na doświetlenie sypialni.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły