Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż
Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż 

Firma VELUX w styczniu br. wprowadziła do oferty nowy produkt do okien dachowych – naokienną wentylację VELUX z rekuperatorem. Montaż urządzenia jest szybki i łatwy do przeprowadzenia przez jedną osobę, bez konieczności wchodzenia na dach.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem ogrzewa świeże powietrze napływające do domu, ciepłem odzyskanym z powietrza wywiewanego z pomieszczenia. Wydajny system gwarantuje ciągłą wymianę zużytego powietrza na świeże, pozbawione niekorzystnych dla zdrowia zanieczyszczeń. Produkt jest wodoszczelny, umożliwia ciągłą wentylację nawet podczas deszczu. Dodatkową zaletą urządzenia jest istotne ograniczenie hałasu z zewnątrz.
Produkt można zamontować na każdym etapie użytkowania okna. Proces instalacji nie ingeruje w konstrukcję dachu i warstwy izolacji, w związku z czym nie wymaga dodatkowych prac – wystarczy jedynie doprowadzić zasilanie w okolice okna.

Pięć etapów montażu – zobacz, jakie to proste

W opakowaniu znajdują się: naokienny moduł wentylacyjny wraz z pokrywą i centralką sterującą, kanały wentylacyjne, filtry powietrza, elementy przedłużające kołnierz uszczelniający okna, przewód z wtyczką oraz obrazkowa instrukcja montażu.

PRZYGOTOWANIE DO INSTALACJI – WYJĘCIE SKRZYDŁA OKIENNEGO I DEMONTAŻ POKRYCIA DACHOWEGO

Przed przystąpieniem do instalacji produktu, wyjmij skrzydło okna i tymczasowo zdemontuj pokrycie dachowe wokół okna. W kolejnym kroku zdemontuj blok termiczny znajdujący się w górnej części ościeżnicy.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż

1. MOCOWANIE MODUŁU WENTYLACYJNEGO

Moduł wentylacyjny jest idealnie dopasowany do okien dachowych VELUX, dzięki czemu jego montaż jest bardzo szybki. Umieść go nad oknem dachowym i przy pomocy wkrętów przykręć do łat dachowych w wyznaczonych miejscach.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż

2. MONTAŻ CENTRALKI STERUJĄCEJ I KANAŁÓW WENTYLACYJNYCH

W kolejnym etapie zainstaluj centralkę sterującą, która służy do indywidualnej konfiguracji pracy urządzenia. Następnie, po obydwu stronach centralki sterującej, zamontuj kanały wentylacyjne, które będą zapewniały odpowiedni przepływ powietrza.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż

3. MONTAŻ GÓRNEGO OBLACHOWANIA OKNA I KOŁNIERZA USZCZELNIAJĄCEGO

W wyznaczonych miejscach, zgodnie z instrukcją montażu, przykręć specjalne uchwyty, które umożliwią montaż górnego oblachowania okna. Następnie, po obydwu stronach modułu wentylacyjnego, zamocuj elementy przedłużające kołnierz. Teraz zamontuj górne oblachowanie okna. W ostatnim kroku, nad modułem wentylacyjnym przymocuj oblachowanie mocujące kołnierz.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż

4. MONTAŻ POKRYWY, GÓRNEJ CZĘŚCI KOŁNIERZA I FILTRÓW

Pokrywę modułu wentylacyjnego zamontuj przy pomocy dostarczonych wkrętów. Górną część kołnierza przymocuj nad modułem wentylacyjnym. Następnie, w wyznaczonych miejscach, zamontuj wymienne filtry powietrza. Teraz możesz ponownie zamontować pokrycie dachowe i umieścić skrzydło okna w ościeżnicy.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż

5. MONTAŻ MAGNESU NA ZAMKU OKNA

W ostatnim etapie montażu załóż magnes na zamku okna. Umożliwi to uruchamianie i wyłączanie wentylacji poprzez otwieranie lub zamykanie klapy wentylacyjnej.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem – szybki i prosty montaż

Cały proces montażu trwa ok. 1,5 godziny. Przed pierwszą instalacją, warto zobaczyć film instruktażowy, dostępny na kanale YouTube VELUX Polska. Sp. z o.o.
Aby uruchomić wentylację nie trzeba otwierać okna. Wystarczy włączyć urządzenie do prądu i otworzyć klapę wentylacyjną. Na dowolnym etapie użytkowania, w zależności od indywidualnych potrzeb, można ustawić parametry przepływu powietrza.
Naokienną wentylację VELUX z rekuperatorem można montować w dachach o kącie nachylenia od 20 do 60° na oknach obrotowych VELUX Nowej Generacji GGL i GGU z górnym systemem otwierania, o szerokości 78 i 94 cm, a od maja 2017 roku także o szerokości 114 cm.

Data utworzenia: 25.02.2017


Komentarze

 • Kama napisał(a):

  Rekuperator to super sprawa, w dodatku można go zainstalować samodzielnie i nie jest to zbyt trudne. W dodatku ograniczenie hałasu z zewnątrz sprawia, że takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę.

 • Piotr napisał(a):

  Nadokienna wentylacja firmy Velux to świetne i innowacyjne rozwiązanie, które zapewni doskonałą wentylację na każdym poddaszu. Montaż tego systemu wg opisu nie wydaje się zbyt skomplikowany, jednak sam z pewnością by się na niego nie zdecydował. Uważam iż lepiej w tym celu zatrudnić fachowca, który zrobi to o wiele lepiej i z pewnością da na montaż jak i na urządzenie gwarancję.

 • kos napisał(a):

  Taka naokienna wentylacja jest bardzo prządana w moim domu i z pewnością ją zainstaluję.Według opisu montaż naokiennej wentylacji firmy Velux jest łatwy i prosty,jednak sam nie podjąłbym się takiego montażu.Do takich rzeczy,które sa bardzo ważnym elementem dachu zawsze zatrudniam fachowców aby mieć pewność,że będzie to wykonane fachowo spełniając sswe zadanie.

 • Benek napisał(a):

  Kolejny świetny wynalazek Firmy Velux .Naokienna wentylacja z rekuperatorem , nie wymaga nawet długiego czasu montażu.Przy tak podanej instrukcji można sobie samemu poradzić .Ten wynalazek miałem okazje widzieć u znajomych który sie świetnie spisuje .

 • iwan napisał(a):

  Montaż może zabrać nam trochę czasu ale z takim opisem chyba nie sprawi to trudności. Bardzo fajne rozwiązanie oszczędzające dużo energii cieplnej za naszych czsów takich rozwiązań nie było.

 • ikowalska24 napisał(a):

  Przy tak szczegółowym opisie,myslę,że nie trzeba fachowca do montażu nawiewników.Świetna sprawa,ze nie powodują strat ciepła,jednocześnie wymieniając zużyte powietrze na świeże.

 • Tomasz napisał(a):

  Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem najlepiej będzie pasować do okien firmy Velux ale nie tylko. Fajne jest to, że producent postarał się o obrazkową instrukcję montażu krok po kroku oraz film dostępny dla wszystkich w Internecie. Ten produkt to ciekawa innowacja na rynku.

 • monter napisał(a):

  Naokienna wentylacja Velux jak widać posiada wiele zalet. Przede wszystkim to zapewnia prawidłową wentylację dostaerczając do pomieszczenia świeże, oczyszczone powietrze, umożliwia odzysk ciepła z wywiewanego powietrza oszczędzając tym samym energię. Do tego dochodzi ponadto szybki i stosunkowo prosty montaż. Wentylacja z rekuperacją Velux to strzał w dziesiątkę.

 • marek napisał(a):

  Bardzo szczegółowo i obrazowo przedstawiony został proces montażu, przyda się każdemu kto planuje remont poddasza. Instalacja wydaje się nie tylko prosta ale i możliwa nawet dla laików. Bardzo przydatny poradnik.

 • Janusz Lec napisał(a):

  Dobrze wywietrzone poddasze zawsze nawet wtedy jak pogoda nie pozwala na otwarcie okna to było do tej pory nie możliwe do osiągnięcia. Dzięki rekuperatorowi można również odzyskać ciepło z wywiewanego na zewnątrz powietrza. Dodatkową zaletą jest niezbyt trudny montaż i stosunkowo niska cena adekwatna do wszystkich zalet powyższego systemu.

 • jacekk napisał(a):

  Rewelacja! Jestem użytkownikiem domu z poddaszem użytkowym więc tym samym korzystam z okien dachowych. Teraz już wiem jak ważny jest prawidłowy ich wybór. Gdy budowałem to takiego rozwiązania niestety nie było. Ale chyba skuszę się na instalację w sypialni przy najbliższym urlopie. Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem jest tego warta. Świeże powietrze, oszczędne podgrzewanie i cisza - bezcenne.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły