JAK JEST NAPRAWDĘ Z BUDOWNICTWEM PASYWNYM?

Budynek Pasywny Egger
Budynek Pasywny Egger 
 1. BUDYNKI PASYWNE TO NIE PRZYKRY OBOWIĄZEK, MODA CZY WYMYSŁ EKOLOGÓW

Budownictwo pasywne to obecny stan wiedzy na temat fizyki budowli, materiałów, systemów grzewczo – chłodzących, wentylacyjnych rozwijanych skutecznie już od 25 lat. To zwyczajne obiekty zaprojektowane i wykonane wg określonych zasad, które przyniosą Ci ogromne korzyści w trakcie całej eksploatacji. Musisz wiedzieć, że ten standard nie przekreśla realizacji obiektów w oparciu o współczesne trendy w architekturze. Dla  zdrowia, najwyższego komfortu temperaturowego w budynku i jakości powietrza, niskich kosztów eksploatacji, zrealizuj lub zmodernizuj swój obiekt w oparciu o aktualną wiedzę. Budynki pasywne stają się standardem już jutro, a możesz je realizować za średnio ok. 10% więcej od standardu zgodnego z obowiązującym prawem budowlanym. To zwróci się wielokrotnie na wszystkich płaszczyznach. Będę o tym jeszcze szczegółowo pisał w kolejnych artykułach.

budownictwo pasywne prady i mity

 1. CHODZI O TWOJE ZDROWIE

Pamiętaj, w budynkach o różnym przeznaczeniu przebywasz 80% życia. Mieszkaj, ucz się, pracuj w zdrowych budynkach, w tym pozbawionych syndromu chorego budynku, o którego istnieniu w tzw. „tradycyjnym budownictwie” możesz nie zdawać sobie nawet sprawy (pleśnie i grzyby).  Zaufaj budownictwu pasywnemu, tu Ty i Twoje zdrowie jesteś najważniejsze.

 budownictwo pasywne prady i mity1budownictwo pasywne prady i mity2

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. ZAPEWNIJ NA ZAWSZE NAJWYŻSZY MOŻLIWY KOMFORT TEMPERATUROWY I JAKOŚCI POWIETRZA

To w jakich obiektach przebywasz ma wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie, efektywność pracy a pośrednio na pozostałe aspekty Twojego życia. Zmień to. Komfort jest wpisany w standard budownictwa pasywnego. Budynek pasywny można przyrównać do termosu. To ogromna zaleta tego rozwiązania, choć często funkcjonuje w rozumieniu inwestorów jako wada. Szczelne zamkniecie i dobre zaizolowanie Twojego budynku ma zagwarantować niewielką ilość energii, którą musisz dostarczyć, aby Twój obiekt ogrzać lub schłodzić, w wielu przypadkach Twój system jest tylko pozornie grzewczo – chłodzący. Jego zadaniem jest tylko podtrzymywać stałą temperaturę przez cały rok. Dzięki prawidłowo skonstruowanej powłoce Twoje straty są ograniczone do absolutnego minimum. O świeże powietrze w Twoim termosie nie musisz się martwić. W każdym budynku pasywnym jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Dzięki niej masz zawsze odpowiednią ilość higienicznie czystego powietrza.

 1. ZAOSZCZĘDZISZ/ ZAROBISZ

Budownictwo pasywne jest droższe w realizacji, ale gwarantuje ekstremalnie niskie koszty eksploatacji na zawsze. Brak problemów z fizyką budowli, odpowiednie rozwiązania gwarantują trwałość, spokój na lata oraz niezależność energetyczną. To również inwestycja, ze stałymi długoterminowymi zyskami w postaci oszczędności i wzrostu wartości. Nie stracisz – zarobisz. Weź to pod uwagę planując swoją inwestycję.

budownictwo pasywne prady i mity3

 1. BĄDŹ ŚWIADOMYM INWESTOREM/ ZOSTAŃ WYSPECJALIZOWANĄ FIRMĄ

Standard niskoenergetyczny i pasywny jest możliwy do realizacji w każdym budynku bez względu na przeznaczenie pod warunkiem, że wiesz jako to zrobić. Na prawie wszystkich budowach w Polsce można bardzo szybko dojść do bardzo prostego wniosku. Błędy, które zostały popełnione, nie wynikają z braku środków na budowę, a zabrakło na niej wiedzy i doświadczenia na temat aktualnych i zgodnych z fizyką budowli rozwiązań i materiałów.

arch. Kamil Wiśniewski – akredytowany trener i ekspert budownictwa pasywnego


Data utworzenia: 26.09.2018


Komentarze

 • Janinka napisał(a):

  Budownictwo pasywne to strzał w dziesiątkę. Fakt, że te rozwiązania są drogie, ale po pewnym czasie się zwracają. Nie bez znaczenia jest też to, że chroni się w ten sposób środowisko.

 • Iwona1 napisał(a):

  Budownictwo pasywne jest droższe,zgadza się ale o ile zdrowsze są takie domy i o ile bardziej ekonomiczne.Dom to inwestycja na całe zycie,a spędzamy w nim 80% czasu.Warto to wiedziec przed budową.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły