Nie trać ciepła – zadbaj o właściwą termoizolację

Nie trać ciepła – zadbaj o właściwą termoizolację
Nie trać ciepła – zadbaj o właściwą termoizolację 

Są rzeczy na których nigdy nie warto oszczędzać. Należą do nich materiały izolacyjne. Jeżeli na etapie budowy popełnimy ten błąd i będziemy używać materiałów kiepskiej jakości do zabezpieczenia poddasza, może spotkać nas niemały problem: w zimie nie będzie tam komfortowo i przytulnie, a straty energii i koszty będą bardzo wysokie.

Za zbyt niski poziom termoizolacji odpowiada głównie materiał izolacyjny (wełna mineralna lub szklana) i pokrycie. Aby termoizolacja spełniała swoje funkcje, musi być także starannie zabezpieczona przed działaniem wilgoci.

Jak zapewnić właściwą izolację?

Pomoże nam w tym odpowiedni rodzaj dachówki. Dachówki ceramiczne i betonowe mają znacznie lepszą zdolność zatrzymywania ciepła niż np. blachodachówka. Poprzez ciężkie pokrycia dachowe ucieka mniej ciepła zimą, a latem poddasze nie będzie aż tak się nagrzewać jak przy zastosowaniu pokryć z blachy.

Nie bez znaczenia jest też zabezpieczenie warstwy ocieplenia membraną dachową. Jeżeli wełna mineralna lub szklana nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią, zmniejszą się jej parametry termoizolacyjne.

Dobry materiał to nie wszystko

Dach powinien być zbudowany przez fachowców, zgodnie ze sztuką dekarską i zaleceniami producentów. Tylko wtedy będzie w pełni wykorzystywał potencjał i parametry zastosowanych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że powierzając budowę dachu niewykwalifikowanym dekarzom ryzykujemy, że materiał nie będzie zamontowany oparciu o zalecenia producenta, co z kolei może doprowadzić do utraty gwarancji.

Jeśli szukasz profesjonalisty w jego znalezieniu pomoże ci wyszukiwarka www.superdekarz.pl

ASZ

Data utworzenia: 17.10.2013


Komentarze

  • kosa napisał(a):

    Warto inwestować w dobrą i energooszczędną termoizolację,a do tego trzeba zatrudnić fachowców.Tylko sprawdzeni fachowcy potrafią bez fuszerki wykonać dach z odpowiednią termoizolacją,aby nasz dach służył nam tak jak powinien.

  • MArta napisał(a):

    Dobry materiał izolacyjny to podstawa. Do tego dach musi być wykonany przez dobrych fachowców.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły