Nieodpowiednia wentylacja mści się jesienią

Nieodpowiednia wentylacja mści się jesienią
Nieodpowiednia wentylacja mści się jesienią 

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których właściwa wentylacja jest sprawą priorytetową. Dzieje się tak dlatego, że znajdują się tam urządzenia, w których zachodzi proces spalania, są nimi piecyki, kuchenki gazowe czy kominki. Prawidłowa wymiana powietrza nie tylko odprowadza wilgoć, ale też zapewnia usunięcie z pomieszczenia nadmiaru dwutlenku węgla i dymu tytoniowego które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Nie wpływa też najlepiej na stan mebli i konstrukcji budynku. Warto więc na etapie budowy domu czy remontu rozważyć zamontowanie efektywnych systemów wentylacyjnych.

W kolorach tęczy

Nowy system wentylacyjny z ceramiki szlachetnej firmy CREATON to unikalne i niezawodne rozwiązanie, które usprawni wymianę powietrza. Innowacyjne pod względem estetycznym i skuteczne w zakresie wymaganej przepisami wentylacji sanitarnej. Dostępny w każdej formie i każdym kolorze, od zaraz gotowy do zamontowania. Jednorodnie połączone ze sobą dachówka przelotowa i kominek stanowią idealną całość, bez konieczności pracochłonnego wyrównywania i doszczelniania.

Gotowanie, pranie, suszenie bielizny to najczęstsze czynności jakie wykonujemy w domu. Problemu z wentylacją nie mamy w ciepłe dni. Bielizna suszy się na balkonie, okna są pootwierane i powietrze może swobodnie cyrkulować. Ale natura jest nieubłagana, przed nami jesień i zima, zamknięte okna, a wilgotność w mieszkaniu podczas typowych obowiązków będzie wzrastała. Zbyt duża wilgotność jest przyczyną rozwój grzybów i chorobotwórczych drobnoustrojów.

kominki dachowe Creaton

Czy wiesz, że…

Człowiek potrzebuje średnio około 20 m3świeżego powietrza w ciągu jednej godziny.

Około 20 godzin dziennie przebywa w zamkniętych pomieszczeniach, z tego 12 godzin we własnym mieszkaniu.

Standardowa, czteroosobowa rodzina wydziela w ciągu 1 doby około 10 – 12 litrów pary wodnej, która powinna być usunięta.

ASZ

Data utworzenia: 28.09.2013


Komentarze

  • iwona01 napisał(a):

    Zgadzam się,nie wietrzenie mieszkania,zła wentylacja to prosta droga do grzyba na ścianach.Takie mieszkanie kupiliśmy.Grzyb był skrzętnie ukryty za meblami,tapetami.Dużo czasu i środków pochłoneła nam walka z grzybem i wilgocią,dlatego teraz bardzo dbam,żeby sytuacja sie nie powtórzyła.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły