Nieodpowiednia wentylacja mści się jesienią

Nieodpowiednia wentylacja mści się jesienią
Nieodpowiednia wentylacja mści się jesienią 

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których właściwa wentylacja jest sprawą priorytetową. Dzieje się tak dlatego, że znajdują się tam urządzenia, w których zachodzi proces spalania, są nimi piecyki, kuchenki gazowe czy kominki. Prawidłowa wymiana powietrza nie tylko odprowadza wilgoć, ale też zapewnia usunięcie z pomieszczenia nadmiaru dwutlenku węgla i dymu tytoniowego które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Nie wpływa też najlepiej na stan mebli i konstrukcji budynku. Warto więc na etapie budowy domu czy remontu rozważyć zamontowanie efektywnych systemów wentylacyjnych.

W kolorach tęczy

Nowy system wentylacyjny z ceramiki szlachetnej firmy CREATON to unikalne i niezawodne rozwiązanie, które usprawni wymianę powietrza. Innowacyjne pod względem estetycznym i skuteczne w zakresie wymaganej przepisami wentylacji sanitarnej. Dostępny w każdej formie i każdym kolorze, od zaraz gotowy do zamontowania. Jednorodnie połączone ze sobą dachówka przelotowa i kominek stanowią idealną całość, bez konieczności pracochłonnego wyrównywania i doszczelniania.

Gotowanie, pranie, suszenie bielizny to najczęstsze czynności jakie wykonujemy w domu. Problemu z wentylacją nie mamy w ciepłe dni. Bielizna suszy się na balkonie, okna są pootwierane i powietrze może swobodnie cyrkulować. Ale natura jest nieubłagana, przed nami jesień i zima, zamknięte okna, a wilgotność w mieszkaniu podczas typowych obowiązków będzie wzrastała. Zbyt duża wilgotność jest przyczyną rozwój grzybów i chorobotwórczych drobnoustrojów.

kominki dachowe Creaton

Czy wiesz, że…

Człowiek potrzebuje średnio około 20 m3świeżego powietrza w ciągu jednej godziny.

Około 20 godzin dziennie przebywa w zamkniętych pomieszczeniach, z tego 12 godzin we własnym mieszkaniu.

Standardowa, czteroosobowa rodzina wydziela w ciągu 1 doby około 10 – 12 litrów pary wodnej, która powinna być usunięta.

ASZ


Nieodpowiednia wentylacja mści się jesienią
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także