Normandia zdobywa Japonię

Lokalny charakter szkoły
Lokalny charakter szkoły 

Yasushi Matsuyama, prezes firmy, która jest właścicielem projektu, mieszkał w Paryżu przez ponad cztery lata. Podczas licznych podróży po Francji uległ urokowi tamtejszych dachówek, które zupełnie nie przypominają czarnych płytek japońskich. Szczególne wrażenie zrobiła na nim prosta dachówka Aléonard, w której dostrzegł odbicie świetności minionych czasów. Postanowił, więc wykorzystać ją we własnych budowlach.

Francuskie dachówki na japońskim budynku

W 1996 r. Shozan rozpoczął budowę Farm Normandie (Farma Normandzka), która rok później zaczęła działać jako restauracja. W maju 2007 r. zmieniła się strategia biznesowa i Farm Normandie została przekształcona w dom weselny Nobele Villa Garden. Przyjmuje on tylko dwie rezerwacje na wesela dziennie i zyskuje sławę miejsca, w którym organizowane są prywatne przyjęcia weselne. Nobele Villa Garden oznacza „szlachetny dworek”. Dobudowano do niej też świątynię o takiej samej konstrukcji, dzięki czemu zarówno ceremonię ślubną jak i przyjęcie weselne można urządzić w jednym budynku. Wewnątrz obiektu znajduje się bar i wiele pomieszczeń wypoczynkowych.

Zmieszanie dwóch tradycji

Lokalny charakter szkoły

Stary, japoński, prywatny dom, stojący w pobliżu Farm Normandie został kupiony i przekształcony na pokoje dla gości i apartament dla nowożeńców. Budynek ten, pierwotnie miał tradycyjny, japoński styl. Shozan gruntownie przebudował wnętrze domu. Dzięki wymianie starej dachówki na prostą dachówkę Aléonard, również wygląd zewnętrzny obiektu zmienił swój charakter, z klasycznego japońskiego na francuski. Firma jest dumna, że udało jej się uzyskać tak harmonijny mariaż stylów Nobele Villa Garden mieści się niedaleko, malowniczo położonej, słynnej świątyni Kinkaku-ji. Otoczona zielenią i wspaniałymi widokami Nobele Villa Garden ma więc świetną lokalizację. Czerwień prostych dachówek Aléonard doskonale współgra z naturalną zielenią okolicy.

Lokalny charakter szkoły

Komentarz wykonawcy

„Przeprowadzając remont domu, nadaliśmy mu japoński styl, ale uzupełniony francuską dachówką ceramiczną. Aby można było wykorzystać prostą dachówkę Aléonard Patrimony i mieć gwarancję, że dach pozostanie szczelny, na domu dla gości wykonano go pod większym, niż na oryginalnym budynku, kątem. W konsekwencji udało się nam zbudować fantastyczny dach, który idealnie wkomponowuje się w zbliżony do francuskiego krajobraz. Klientom bardzo podoba się atmosfera miejsca, co cieszy również wszystkich członków zespołu konstrukcyjnego”. Projekt: Dom dla gości z apartamentem dla nowożeńców, Kyoto (Japonia) Klient: SHOZAN Co. Ltd. – Yasushi Matsuyama Architekt: Hiroshi Yagyu Wykonawca generalny: Mizuno Construction Co. Ltd. Firma dekarska: Karani Roofi ng Tiles Dachówka ceramiczna: Koramic Aléonard Plain Tile Patrimony 311 Handcrafted, 3 wielkości,

Data utworzenia: 06.05.2013


Komentarze

  • Jagna napisał(a):

    Atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna. Dom w Japonii w stylu francuskim to coś nowego. Jeden styl z drugim bardzo ładnie się komponuje.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły