Nowa bardziej wydajna generacja kolektorów VELUX

Nowa bardziej wydajna generacja kolektorów VELUX
Nowa bardziej wydajna generacja kolektorów VELUX 

Firma VELUX oferuje kolektory słoneczne do łączenia z oknami połaciowymi już od ponad dekady, jednocześnie stale doskonaląc technikę pozyskiwania energii słonecznej.

Od maja br. producent wprowadził do oferty nową linię płaskich kolektorów VELUX CLI 5000 wydajniejszych od swoich poprzedników, a także umożliwiających instalację większej ilości paneli w układzie równoległym. W nowych kolektorach VELUX zastosowano szkło antyrefleksyjne, które przepuszcza aż 96% promieni słonecznych, co umożliwia pozyskanie większej ilości energii cieplnej. Zmieniono również metodę przepływu czynnika roboczego na system tzw. „pełnej harfy”, gdzie zimny i ciepły glikol krąży w instalacji równolegle, a nie wydzielonych przewodach. Dzięki tym usprawnieniom, nowe kolektory VELUX CLI 5000 charakteryzują się zwiększonym o 5% uzyskiem energii w stosunku do swoich poprzedników i posiadają jeden z najwyższych współczynników sprawności startowej wśród kolektorów płaskich. Ponadto ich inną dodatkową zaletą jest możliwość łączenia w jednym zestawie aż 14 kolektorów, co odpowiada powierzchni solarnej o wymiarach ponad 30 m2 – przy zachowaniu tylko dwóch połączeń z instalacją c.w.u.

Więcej na: www.velux.com

Data utworzenia: 27.07.2011


Komentarze

  • Darek K. napisał(a):

    Obserwuję budowy nowych domów w okolicy i zainteresowaniem zauważam, że coraz więcej z nich będzie posiadać na dachach instalacje solarne. Ekologia, rosnące ceny energii motywują mnie do przemyślenia propozycji jaką jest instalacja kolektorów na swoim dachu. Propozycja f-my Velux wydaje mi się interesująca ze względu na poprawione parametry sprawności, możliwość montażu w układzie równoległym. Poproszę więc o kontakt kogoś z ekipy realizującej montaż u sąsiada i podpytam o ocenę i wycenę inwestycji, w tym paneli Velux.

  • Alina napisał(a):

    Bardzo ciekawa generacja kolektorów. Można łączyć tak wiele elementów w układzie równoległym. Dodatkowo szkło, dzięki któremu można pozyskać większą ilość energii cieplnej. To doskonałe połączenie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły