Nowa konstrukcja okien do poddaszy Velux

 

Nowa Generacja okien do poddaszy Velux wyróżnia się całkowicie zmienioną konstrukcją. Zastosowanie innowacyjnych technologii pozwoliło na mniejsze zużycie energii, lepsze doświetlenie wnętrze oraz większy komfort użytkowania.

Nowe standardowe okna połaciowe Nowej Generacji Velux dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii ThermoTechnology™ lepiej chronią przed stratami ciepła. We wszystkich typach okien w skrzydło i ościeżnicę wbudowano ciemnoszary polistyren ekspandowany EPS, co pozwoliło na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m2K, czyli o 14 % w stosunku do obecnie oferowanych modeli. Nowy komponent aż w 92% składa się z powietrza, ma 3 razy lepszą izolacyjność niż drewno, jest całkowicie odporny na wilgoć i podwyższoną temperaturę oraz w 100% nadaje się do recyclingu. To doskonała alternatywa dla drewna, odporna na deszcz i wiatr. Oprócz tego nie wchłania wody, nie kruszy się i nie starzeje się.

Kolejnym elementem nowej konstrukcji ThermoTechnology™ jest zastosowanie drewna modyfikowanego termicznie w skrzydle i ościeżnicy okien drewniano-poliueretanowych. Drewno sosnowe jest poddawane obróbce w wysokiej temperaturze powyżej 175 stopni. Obniża to jego wilgotność spada nawet o 50%. Po tym procesie jest w nim więcej powietrza, które jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż woda, co sprawia, że okna z takiego drewna mają lepsze właściwości izolacyjne. Dzięki temu procesowi zbędna jest chemiczna impregnacja, w związku z czym drewno jest bardziej odporne na procesy starzenia. Drewno sosnowe po obróbce wysoko temperaturowej jest bardzo stabilnym i trwałym komponentem, zyskuje właściwości podobne do drewna cedrowego. Rdzeń drewniany pokryty jest nawet pół centymetrową warstwą odpornego na wodę poliuretanu.

Zastosowanie ThermoTechnology™ pozwoliło na zmianę konstrukcji klapy wentylacyjnej na dużo węższą, a także zastosowanie smuklejszych profili skrzydła i ościeżnicy. Powierzchnia szyby jest większa nawet o 10 % przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych okna, większa jest także wydajność wentylacji. Dla użytkowników zwiększona powierzchnia przeszklenia to więcej światła i lepszy komfort życia na poddaszu oraz niższe rachunki.

Dzięki lepszej izolacyjności okna Nowej Generacji VELUX uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny. Poprawiła się też zdolność do pozyskiwania energii słonecznej. O innowacyjności nowych okien VELUX świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi. Okna będą dostępne dla europejskich i polskich klientów od maja 2013 roku. Już wkrótce nowa gama okien zastąpi obecnie oferowane modele. Zmiany w konstrukcji wymagały znacznych inwestycji w nowe maszyny produkcyjne i rozbudowę fabryk. W Polsce Grupa VELUX zainwestowała blisko 200 mln zł, aby rozpocząć jesienią 2012 roku produkcję okien Nowej Generacji w fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie.

Fakty

Kolejna generacja okien VELUX oferuje kilka nowych oraz wiele udoskonalonych funkcji:
18 zgłoszeń patentowych i 6 zastrzeżonych znaków towarowych
Lepsza izolacyjność cieplna dzięki VELUX ThermoTechnology™ o współczynniku przenikania ciepła obniżonym do wartości Uw = 1,2 W/m2K dla standardowych okien dachowych
Do 10 procent więcej światła dziennego
Lepszy bilans energetyczny okna
Nowy standard obsługi dzięki dotykowemu panelowi zdalnego sterowania VELUX INTEGRA® o bogatym oprogramowaniu
Światowej klasy wzornictwo, dzięki węższym skrzydłom i ościeżnicom, a także zmienionemu oblachowaniu
Ulepszone opakowanie
Łatwiejszy i szybszy montaż

Bilans Energetyczny

Bilans energetyczny to określona wartość składającą się z kilku zmiennych dla każdego okna dachowego i wariantu szyby. Jest metodą oceny efektywności energetycznej okna. Jest to różnica pomiędzy energią słoneczną, która dociera przez okno oraz stratą ciepła, które ucieka przez okno. Jeżeli poziom zysku ciepła z energii słonecznej jest większy niż straty ciepła, bilans energetyczny okna jest dodatni.

Sezon letni

W sezonie, w którym chłodzimy wnętrza, bilans energetyczny powinien być możliwie najbliższy zeru poprzez zmniejszanie ryzyka przegrzania i unikanie stosowania energii z paliw kopalnych do klimatyzacji wnętrz. Okna dachowe z wyższym poziomem ochrony przeciwsłonecznej będą stale chronić przed przegrzaniem latem; dodatkową ochronę przed ciepłem zapewniają akcesoria dekoracyjne i przeciwsłoneczne oraz rolety zewnętrzne. Sezon zimowy
W sezonie, w którym ogrzewany wnętrza, bilans energetyczny powinien być wyższy od zera, aby ograniczyć straty energii i zoptymalizować zyski ciepła z energii słonecznej. Okna do poddaszy VELUX nowej generacji oferują zarówno lepszą izolacyjność cieplną, dzięki zastosowaniu nowoopracowanego materiału o wysokim poziomie izolacyjności – VELUX ThermoTechnology, równocześnie zwiększając zyski ciepła z energii słonecznej. Jest to możliwe dzięki większej powierzchni szyby, która równocześnie zapewnia do 10 procent więcej światła

Data utworzenia: 08.03.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły