Nowa linia narzędzi akumulatorowych Dedra SAS+ALL.

Nowa linia narzędzi akumulatorowych Dedra SAS+ALL
Nowa linia narzędzi akumulatorowych Dedra SAS+ALL 

Dedra to polska firma narzędziowa, która już trzecią dekadę z rzędu notuje stały rozwój i nieustannie poszerza swoje portfolio. W ubiegłym roku rozpoczęła sprzedaż narzędzi akumulatorowych pod marką SAS+ALL, zaczynając od kilku urządzeń. Dziś linia SAS to ponad 50 narzędzi zasilanych systemem bateryjnym, którą firma cały czas rozwija o kolejne produkty.

Szeroka gama narzędzi akumulatorowych

Linię urządzeń akumulatorowych DEDRA SAS+ALL  można podzielić na dwa segmenty – narzędzi budowlanych oraz ogrodowych. W obrębie ręcznych i przenośnych narzędzi budowlanych, które stanowią podstawę całej linii, klienci znajdą wszystkie podstawowe typy narzędzi, takie jak m.in. wiertarko-wkrętarka, szlifierka kątowa, młotowiertarka, wyrzynarka czy pilarka tarczowa. Na grupę akumulatorowych urządzeń ogrodowych składają się takie urządzenia jak: pilarki łańcuchowe, kosiarki i podkaszarki, kosy oraz nożyce do żywopłotu , a także dmuchawy do liści.

Akumulatory i ładowarki SAS+ALL – podstawa na której linia została zbudowana.

Podstawą linii SAS+ALL jest jednolity i kompatybilny system akumulatorów i ładowarek. Ta seria elektronarzędzi, zasilana jest wspólną rodziną akumulatorów ładowanych kompatybilnymi ładowarkami. Jedna z nich to superszybki smart-charger. Użytkownicy mają do dyspozycji trzy bliźniacze 18-woltowe akumulatory wykonane w technologii Li-Ion, o pojemnościach 2.0 Ah, 4.0 Ah i baterie o największej pojemności 5.0 Ah, które wytrzymują po kilka tysięcy cykli ładowania-rozładowania i mogą być w dowolnym momencie podładowane. Co więcej, podczas ładowania poprzez wskaźnik diodowy na obudowie informują użytkownika o aktualnym zasobie energii zgromadzonej w ogniwach. Ładowarki, na bieżąco nadzorują stan akumulatora i poprawność postępu procesu ładowania, informując diodowo o jego zakończeniu. Wystarczy raz kupić ładowarkę oraz jeden lub dwa akumulatory, by obsłużyć nimi wszystkie posiadane narzędzia.

Akumulator, bateria DEDRA SAS+ALL DED7035 5.0Ah LI-ion
Akumulator, bateria DEDRA SAS+ALL DED7035 5.0Ah LI-ion

Systemy transportowe w linii SAS+ALL.

DEDRA w ramach linii narzędzi akumulatorowych stworzyła wygodny i praktyczny system do transportowania narzędzi, który składa się z:

  • wytrzymałej 2-warstwowej torby transportowej do użytku przydomowego,
  • skrzynek narzędziowych i walizek modułowych, dedykowanych na place budowy lub remontu. To swego rodzaju platformy jezdne z kołami, które są łatwe w łączeniu i umożliwiają łatwe i szybkie przenoszenie w jednym czasie kilku narzędzi w docelowe miejsce.

Zakrętarka udarowa DED7045 – przykład narzędzia budowlanego z linii SAS+ALL.

Zakrętarka ta jest bardzo lekkim i kompaktowym urządzeniem o wadze 1 kg i oferującym 110 Nm momentu obrotowego. Świetnie się sprawdza przy zapieczonych śrubach i wkrętach. Gniazdo w standardzie Hex ¼” posiada blokadę zapobiegającą wypadnięciu bita z uchwytu, zaś oświetlenie LED zamontowane w urządzeniu  pomaga doświetlić miejsca pracy w pomieszczeniach o trudnych warunkach oświetleniowych. Fachowcy docenią wytrzymały korpus z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym, gumowaną rękojeść dla większego komfortu, płynną regulację obrotów (0-2600 / min) oraz praktyczny zaczep na pasek, przydatny np. przy pracach na dachu.

Zakrętarka udarowa akumulatorowa 18V, DEDRA SAS+ALL DED7045
Zakrętarka udarowa akumulatorowa 18V, DEDRA SAS+ALL DED7045 

Akumulatorowa piła łańcuchowa DED7195V, reprezentująca ogrodowe narzędzia SAS+ALL.

To uniwersalne narzędzie nadaje się nie tylko do prac w ogrodach i sadach, ale też do prac dekarskich. Prowadnica (tzw. miecz piły) w pile łańcuchowej DED7195V, pozwala ciąć drewno nawet do 38 cm średnicy. Pilarka pracuje w napięciu 36 woltów, a to dzięki możliwości podłączenia dwóch baterii jednocześnie. Poza większą efektywnością pracy jaką daje silnik o tym napięciu, takie rozwiązanie daje także możliwość znacznie dłuższej pracy. Silnik wykonany jest w technologii bezszczotkowej i ma prędkość obrotową 8000 obrotów / min. i prędkość obwodową łańcucha na poziomie 15 m / sek. Takie parametry przekładają się na bardzo skuteczne i szybkie cięcie drewna, nawet jeśli jest to drewno twarde. Profesjonaliści zwrócą zapewne uwagę na beznarzędziowy system montażu prowadnicy i naciągu łańcucha oraz jego automatyczne smarowanie. Dodając do tego automatyczny hamulec, blokadę przed nieumyślnym uruchomieniem urządzenia i wagę 6.0 kg, otrzymują oni wszechstronne narzędzie, które pozwoli wykonać duży zakres pracy bez konieczności jej przerywania.

Piła łańcuchowa, pilarka akumulatorowa 36V (2x18V), DEDRA SAS+ALL DED7195V 16" 406mm
Piła łańcuchowa, pilarka akumulatorowa 36V (2x18V), DEDRA SAS+ALL DED7195V

SAS+ALL jako 18-voltowa rodzina narzędzi akumulatorowych tworzących  jeden system, to kolejny dowód na stały rozwój DEDRY, która w swoich produktach łączy doskonałe techniczne parametry ze świetnym wzornictwem i jakością wykonania.

Więcej informacji na stronie https://narzedzia24na7.pl/pol_m_System-jednej-baterii-SAS-ALL-359.html

Data utworzenia: 23.10.2015


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły