Nowa wolność cięcia – uciosarka przesuwna Kapex KS 60

Na wysuwanym, zintegrowanym elemencie rozszerzającym stół można z łatwością przykładać i ciąć również długie elementy.
Na wysuwanym, zintegrowanym elemencie rozszerzającym stół można z łatwością przykładać i ciąć również długie elementy. 

Nowa uciosarka przesuwna Kapex KS 60 prezentowana jest przez Festool jako: mobilna, poręczna i zarazem bardzo elastyczna.

Dzięki ergonomicznie rozmieszczonym uchwytom, praktycznemu nawijaniu przewodu i zabezpieczeniu transportowemu, nowa KS 60 jest wprost idealną towarzyszką podczas prac montażowych. Do tego dochodzą kompaktowa konstrukcja i łatwa obsługa.
Obustronny kąt uciosu aż do 60 stopni i obustronny kąt nachylenia aż 46 stopni z prawej oraz do 47 stopni z lewej strony doskonale umożliwiają osiąganie dokładnych i różnorodnych cięć przy maksymalnej precyzji również w pracy mobilnej. Tarcza pilarska porusza się do przodu i do tylu po dwóch prowadnicach, jednak prowadnice te nie wysuwają się przy tym do tyłu.

Mniejsza, bardziej poręczna, bardziej mobilna: nowa uciosarka przesuwna KAPEX KS 60 Festool.
Mniejsza, bardziej poręczna, bardziej mobilna: nowa uciosarka przesuwna KAPEX KS 60 Festool.

To również oszczędność miejsca – dlatego pomocna jest przede wszystkim w ciasnych miejscach pracy. Nowa uciosarka Kapex KS 60 zaskakuje innymi praktycznymi detalami. Należy do nich zaliczyć lampkę LED: przenosi ona cień tarczy na obrabiany element tak, że wskazuje on dokładnie miejsce, w którym należy ciąć. Również długie elementy nie stanowią dla KS 60 problemu, z pomocą przychodzi wysuwany, zintegrowany element rozszerzający stół.
Dzięki dodatkowym stopkom można podnieść KS 60 na wysokość Systainera (rozmiar: SYS 1) – w ten sposób wykorzystywany jest Systainer jako powierzchnia przylegania. Za pomocą wygodnej preselekcji można dopasować prędkość obrotową do obrabianego materiału, podczas cięcia prędkość ta nie ulegnie zmianie.
Za pomocą kątownika nastawnego można precyzyjnie zmierzyć wszystkie kąty wewnętrzne i zewnętrzne i bezpośrednio przenieść te pomiary 1:1 na nastawienie kąta tarczy pilarskiej i w ten sposób dopasować dwusieczną kąta. Bardzo praktyczna jest również blokada wrzeciona. Umożliwia ona błyskawiczną zmianę tarczy pilarskiej. Umieszczony na środku włącznik i uchwyt sprawiają, że KS 60 jest wygodna w obsłudze zarówno dla osób leworęcznych, jak i dla praworęcznych. Ograniczenie głębokości cięcia stwarza możliwość szybkiego i precyzyjnego cięcia wpustów w elementach drewnianych. Nowy Kapex KS 60 jest dostępny w różnych wariantach od stycznia 2017 r.

Idealna do zastosowań mobilnych
Idealna do zastosowań mobilnych

Więcej informacji na
www.festool.pl/kapex


Data utworzenia: 22.03.2017


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły