Nowe kolektory słoneczne marki Junkers FKC-2S i FKT-2S już na polskim ryku

Nowe kolektory słoneczne marki Junkers FKC-2S i FKT-2S już na polskim ryku
Nowe kolektory słoneczne marki Junkers FKC-2S i FKT-2S już na polskim ryku 

Junkers rozszerzył swoją ofertę produktów o nowe kolektory słoneczne. W sprzedaży są już płaskie, pionowe kolektory słoneczne Comfort FKC-2S i Excellence FKT-2S o największej na rynku powierzchni apertury.

Nowe kolektory słoneczne marki Junkers są dopełnieniem oferty kotłów fabrycznie wyposażonych w elementy instalacji solarnej (Cerapur Modul Solar, Cerapur Solar, Cerapur Solar Comfort). Przeznaczone są do podgrzewu ciepłej wody użytkowej oraz wspomagania c.o.

Płaski kolektor słoneczny FKC-2S typu Comfort posiada kompozytową ramę. Miedziane rury absorbera połączono z aluminiową płytą za pomocą spawu ultradźwiękowego. Powłoka absorbera nanoszona jest w próżni metodą PVD (Physical Vapour Deposition), która sprawia, że jej struktura jest równomierna i bardzo dobrze powiązana z podłożem, a dzięki temu niezwykle odporna na uderzenia. Powierzchnia apertury kolektora wynosi 2,25 metra kwadratowego, a powierzchnia zewnętrzna 2,37 metra kwadratowego. Urządzenie posiada harfowy układ jedenastu rur oraz obudowę z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem w formie monobloku.

Drugi z nowych kolektorów słonecznych marki Junkers, FKT-2S typu Excellence ma największą w swojej klasie powierzchnię apertury i pozwala na uzyskanie najwyższego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego powierzchnia apertury wynosi 2,43 metra kwadratowego, a powierzchnia zewnętrzna 2,55, dzięki czemu aktualne dofinansowanie z NFOŚiGW do jednej płyty kolektora to aż 2 183 zł. Zastosowany w kolektorze układ rury absorbera (podwójny meander) znacząco obniża opory przepływu i pozwala na połączenie szeregowe jednostronne aż do pięciu kolektorów oraz połączenie szeregowe dwustronne nawet dziesięciu kolektorów. FKT-2S posiada miedziano-aluminiowy absorber pokryty wysokoselektywną powłoką nanoszoną metodą PVD. Rury absorbera połączone są z płytą w technologii „Omega”, co znacznie poprawia wymianę ciepła. Obudowę kolektora wykonano w jednym module z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem.

Na płaskie kolektory słoneczne marka Junkers udziela dziesięcioletniej gwarancji.

Grupa Bosch – wiodący dostawca technologii i usług na świecie. Według wstępnych danych, w roku 2013 licząca około 281 000 pracowników firma wygenerowała obrót w wysokości 46,4 mld euro (uwaga: w związku ze zmianą przepisów prawnych dotyczących konsolidacji, dane za rok 2013 można tylko w pewnym stopniu porównać z danymi za rok 2012). Firma Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Techniki Motoryzacyjnej, Techniki Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków. Grupa Bosch jest reprezentowana przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w około 50 krajach świata. Licząc dystrybutorów i partnerów serwisowych, firma jest obecna w około 150 krajach na świecie. Podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa stanowią rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie – w roku 2013 Bosch zgłosił na całym świecie ponad 5 000 patentów. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia poprzez innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.

Początkowo założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861–1942) przedsiębiorstwo nosiło nazwę „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Społeczno-prawna struktura spółki Robert Bosch GmbH zapewnia Grupie Bosch niezależność i samodzielność, co umożliwia przedsiębiorstwu tworzenie dalekosiężnych planów oraz inwestowanie w ważne dla przyszłości firmy projekty. 92 proc. udziałów w spółce Robert Bosch GmbH posiada fundacja Robert Bosch Stiftung GmbH. Większościowym prawem głosu dysponuje instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG, pełniąca funkcje rynkowe udziałowca. Pozostałe udziały pozostają w rękach rodziny Bosch oraz spółki Robert Bosch GmbH.

W Polsce Grupę Bosch reprezentują 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., a także BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. z 50-procentowym udziałem firmy Bosch. W 2014 roku firma Bosch została wyróżniona tytułem TOP Employers Polska 2014 dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej na: www.bosch.pl; www.bosch-prasa.pl


Nowe kolektory słoneczne marki Junkers FKC-2S i FKT-2S już na polskim ryku
5 (100%) 1 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także