Nowe ogniwo fotowoltaiczne Vitovolt 200

Nowe ogniwo fotowoltaiczne Vitovolt 200
Nowe ogniwo fotowoltaiczne Vitovolt 200 

Stworzony przez firmę Viessmann Vitovolt 200 jest modułem o wysokiej mocy, dostępnym z mono- i polikrystalicznymi ogniwami krzemowymi. Wykonany z materiałów doskonałej jakości, spełnia najwyższe standardy w zakresie ogniw krzemowych.

Moduły fotowoltaiczne są obudowane szklanym laminatem, a pojedyncze cele znajdują się pomiędzy dwiema foliami z tworzywa sztucznego. Szklane pokrycie i folia znajdująca się na tylnej ścianie są razem laminowane, co gwarantuje ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Vitovolt 200, dzięki swojej niewielkiej masie, jest łatwy w montażu na dachu za pomocą standardowych zestawów mocujących marki Viessmann. Może być umieszczony zarówno poziomo, jak i pionowo.

Wszystkie komponenty modułu, czyli przewody łączące i inwerter przetwarzający napięcie zostały do siebie fabrycznie dopasowane, co dodatkowo ułatwia montaż.

Dużą zaletą ogniw jest przykrycie ze szkła o niewielkiej zawartości tlenków żelaza, co zapewnia wysoką przepuszczalność promieniowania słonecznego, a tym samym zwiększa wydajność pracy. Natomiast zintegrowane diody bypass zapobiegają przegrzewaniu pojedynczych cel modułu, eliminując „tzw. efekt Hot-Spot”.

Dane techniczne:
Typ: Vitovolt M195SA
Wymiary – wys. x szer. x głęb.: 1580 x 808 x 35 mm
Ciężar: 15,5 kg
Moc maksymalna modułu: 195 Wp
Sprawność modułu: 15,3 %
Natężenie prądu przy mocy maksymalnej (MPP): 5,33 A
Napięcie przy mocy maksymalnej (MPP): 36,60 V
Maksymalne napięcie pracy: 1000 V


Nowe ogniwo fotowoltaiczne Vitovolt 200
4.3 (85%) 8 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także