Nowe okna VELUX GZL

Nowe okna VELUX GZL
Nowe okna VELUX GZL 

Zaprezentowana szerokiej publiczności pełna gama okien dachowych Nowej Generacji zastąpi wcześniejszą ofertę firmy VELUX. Wśród okien Nowej Generacji znajdziemy m.in. znacznie ulepszoną wersję jednego z najpopularniejszych modeli GZL w wyjątkowo korzystnej cenie. Nowe okno zapewnia więcej światła dziennego i większy komfort użytkowania.

Dołączony do gamy okien Nowej Generacji nowy ulepszony GZL jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, oczekujących wysokiej jakości w dobrej cenie. Wykonane z dbałością o każdy detal okno z drewna laminowanego wyposażone jest w energooszczędną szybę hartowaną z powłoką niskoemisyjną. Zwężenie profili okiennych i zmieniona konstrukcja uchwytu sprawiły, że powierzchnia szyby zwiększyła się nawet o 10 %, a okna wyglądają nowocześnie i elegancko. Tym samym do wnętrza wpada więcej światła słonecznego, zapewniając nie tylko oświetlenie, lecz także ogrzanie pomieszczenie. Okna łączą dobre właściwości izolacyjne ze zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej, zapewniając korzystny bilans energetyczny. Istotny jest także fakt, że lepsze doświetlenie budynku korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkających lub pracujących w nim osób, co można docenić zwłaszcza podczas krótkich dni zimowych.

Nowe okna VELUX GZL

Okno obrotowe VELUX GZL jest dostępne w dwóch wersjach otwierania: z uchwytem w górnej części skrzydła bądź klamką w dolnej części (typ B), co pozwala na jego zastosowanie niemal przy każdej konstrukcji poddasza z dachem skośnym i w każdym pomieszczeniu. Wersja z górnym otwieraniem jest rekomendowane w przypadku, gdy dolna krawędź okna znajduje się około 90-130 cm od podłogi, podczas gdy wersja z dolnym otwieraniem będzie wygodniejsza w przypadku okna zainstalowanego wyżej.

Nowe okna VELUX GZL

Równie istotny wpływ na klimat pomieszczeń ma prawidłowa wentylacja. W oknach GZL Nowej Generacji w górnej części skrzydła umieszczony jest nowy ergonomiczny uchwyt otwierający zintegrowany z klapą wentylacyjną, a okna otwierane klamką na dole wyposażone są w nowoczesny dwustopniowy nawiewnik usytuowany na górze, co umożliwia kontrolę ilości wpadającego powietrza oraz wietrzenie, nawet podczas deszczu, gdy okno jest zamknięte. Wbudowany wymienny filtr stanowi ochronę domu przed niechcianymi owadami i kurzem.

Nowe okna VELUX GZL

Nowością jest możliwość późniejszego zainstalowania elektrycznego systemu sterowania z dotykowym panelem o wielu innowacyjnych funkcjach, w tym z programowaniem okna. Rozwiązanie to wyraźnie podnosi komfort użytkowania, zwłaszcza w przypadku okien umieszczonych wysoko i pełniących funkcję doświetlającą. Na nowych oknach GZL, podobnie jak na wcześniejszych modelach, można w kilka minut samodzielnie zainstalować rolety lub żaluzje.

Nowe okna VELUX GZL

Montaż samego okna jest łatwiejszy i szybszy niż do tej pory. Nowe kątowniki montażowe i kołnierze uszczelniające umożliwiają zainstalowanie okna w dachu na dwóch wysokościach: standardowej oraz obniżonej o 4 cm z kołnierzem typu EDJ. Obniżony montaż i zastosowanie ramy izolacyjnej BDX wpływa na poprawę współczynnika izolacyjności termicznej okna do wartości Uw = 1,3 W/m2K. Montaż okna dachowego VELUX z ramą izolacyjną BDX przedłuża gwarancję na okno o kolejne 10 lat.

Nowe okna VELUX GZL

W aluminiowym oblachowaniu zewnętrznym większość wkrętów zastąpionych zostało zatrzaskami, przez co okno jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne, a montaż przebiega sprawniej. Zaokrąglone krawędzie okładzin aluminiowych zapewniają swobodny odpływ wody.

Nowe okna VELUX GZL

Najpopularniejsze okna typu GZL, o wymiarach 78x 118 cm, kosztują jedynie 1083 zł (cena katalogowa) niezależnie od sposobu otwierania. W sprzedaży od 31 marca 2014.

Data utworzenia: 10.03.2014


Komentarze

 • Oczko napisał(a):

  Bardzo trudno znaleźć na rynku produkt, który będzie łączył ze sobą wysoką jakość i dobrą cenę, a okna Velux GZL niewątpliwie do tej grupy należą. Ich montaż nie jest specjalnie skomplikowany, więc człowiek może dodatkowo zaoszczędzić samodzielnie podejmując się tego zadania.

 • Mariusz napisał(a):

  Piękne okna mające w sobie elegancję połączona z nowoczesnością. Doskonale sprawdzają się w pokojach zarówno dziennych, sypialniach czy gabinetach. Szybki i łatwy montaż powoduje że są one dostępne praktycznie dla każdego. Użytkowanie ich także nie powinno stanowić żadnego problemu

 • irbol napisał(a):

  Dobra izolacyjność, dobra wentylacja, + 10% więcej światła, powłoka niskoemisyjna, cóż trzeba więcej. Jednak to prawda VELUX jest liderem na rynku w technice okiennej.

 • Staś napisał(a):

  Firma Velux jak zwykle zaskoczyła niesamowitymi rozwiązaniami w swoich produktach. Bardzo dobrym pomysłem jest zwiększenie powierzchni szyby, co pozwala dłużej cieszyć się światłem słonecznym oraz zastosowanie wbudowanego wymiennego filtru, który stanowi ochronę domu przed niechcianymi owadami i kurzem. Uproszczony montaż i długa gwarancja jest kolejnym powodem, dla którego warto taki okno kupić.

 • Juryj napisał(a):

  Co raz to ciekawsze i nowocześniejsze propozycje w temacie okien dachowych. Bardzo interesująca jest oferta okien Nowej Generacji. Ze względu na energooszczędność , doskonałe wykonanie no i cena ,są kuszące do zainstalowania ich.

 • Jacek napisał(a):

  Okna nowej generacji Velux GZL bardzo mi zaimponowały i jeśli będę montował okna dachowe,to będą okna nowej generacji.Tylko te okna mnie usatysfakcjonują i mam nadzieję,że spełnią wspaniale swe zadanie.

 • Aneta napisał(a):

  Nie słyszałam o nowej wersji okien Velux GZL. Dobrze, że producent unowocześnia swoje obecne modele okien bo nie zostaje w tyle przy konkurencji. W nowym modelu Velux GZL otrzymujemy nowoczesną konstrukcję w rozsądnej cenie dodatkowo z możliwością modyfikacji okna w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba.

 • Darek napisał(a):

  To dobre wieści a wydawało by się, że już nic nowego nie da się wymyślić w oknach. Okna musza być praktyczne, bezpieczne, funkcjonalne i oczywiście estetyczne, ładne. Wspaniale jeśli wszystkie cechy posiada okno, które chcemy zamontować i cieszyć się takimi oknami przez długie lata.

 • gosia napisał(a):

  Bardzo podoba mi się rozwiązanie Velux z klapą wentylacyjną. Nie wymaga mikrouchyłu, dzięki czemu nie naraża nas na przeciekanie okna przy zmiennej pogodzie. Do tego cena jest zachęcająca.

 • ikowalska24 napisał(a):

  Dobra marka,fantastyczne okna nowej generacji.Energooszczędne,wyciszone i bardzo starannie wykonane.Warto zainwestować w takie okna.

 • Ania Mal napisał(a):

  Okna typu GLZ nie dość, że są bardzo ładne to jeszcze funkcjonalne. Dobrze, że te cechy idą w parze.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły