Nowe pilarki Metabo

Nowe pilarki Metabo
Nowe pilarki Metabo 

Firma Metabo wprowadziła do swojej oferty 3 nowe pilarki do cięcia kątowego i ukośnego KS 216, KGS 216 i KGS 254. Pomimo małych wymiarów i niewielkiego ciężaru posiadają one bardzo dobre parametry cięcia oraz bogaty osprzęt świadczący o funkcjonalności oraz wszechstronności zastosowań urządzeń.

Wszystkie pilarki wyposażono w sztywne aluminiowe boczne poszerzenia stołu zwiększając tym samym stabilność obrabianego materiału na powierzchni odkładczej co bezpośrednio przekłada się na jakość wykonywanych cięć. Ponadto wysuwane suporty uzbrojono w dodatkowy poprzeczny ogranicznik zapewniający powtarzalność cięcia jeżeli zachodzi konieczność docięcia kilku jednakowych kawałków drewna. Aby precyzyjnie ustawić wymagany kąt, urządzenia posiadają czytelną skalę z zapadkami ustalającymi piłę w pozycji najczęściej używanych kątów (0°; 15°; 22.5°; 30°; 45°). Bardzo przydatną funkcją w nowych modelach jest możliwość ustawiania wymaganej głębokości cięcia daje to możliwość nacinania rowków w obrabianym materiale. Ale to nie wszystkie zalety nowych urządzeń w celu dokładnego wyznaczenia linii cięcia pilarki posiadają wbudowany laser, który precyzyjnie pokazuje miejsce kontaktu piły z materiałem, dodatkowo miejsce przepiłu jest oświetlane lampą co znacznie poprawia komfort pracy w zaciemnionych pomieszczeniach.

Czy wiesz że…
KGS 216
• Pilarka z funkcją posuwu
• Do cięcia drewna, powlekanych paneli i tworzyw sztucznych
• Stół obrotowy z ciśnieniowego odlewu aluminiowego z precyzyjną regulacją położeń kątowych
KGS 254
• Bezproblemowe cięcia kątowe, ukośne i docinanie
• Regulacja położeń kątowych stolika prawo/lewo do 47°
KS 216 LASERCUT
• Stabilna, przenośna i trwała konstrukcja
• Pochylanie głowicy od 0° do 45°
• Niewielki ciężar ułatwia wygodny transport

Obudowa maszyny jak i jej podstawa wykonana jest z lekkiego stopu aluminium zapewniającego niski ciężar oraz odpowiednią sztywność oraz stabilność całej konstrukcji. Aby ułatwić transport, maszyny wyposażone są w trzpień blokujący głowicę oraz dodatkową pokrytą miękką wykładziną rękojeść umiejscowioną w górnej części urządzeń. Wyposażenie standardowe nowych ukośnic zawiera worek na pył instalowany w tylnej części obudowy, zapewnia on odpowiednie oczyszczenie środowiska pracy z pyłu i trocin, co więcej do urządzeń można podłączyć niezależne źródło odciągu, które zapewni jeszcze dokładniejsze usuwanie urobku z przestrzeni roboczej. Urządzenie KS 216 Lasercut jest najmniejszą i najlżejszą tego typu konstrukcją proponowaną przez firmę Metabo, pilarka ta przeznaczona jest do wykonywania lżejszych prac nie wymagających docinania elementów o dużych wymiarach idealnie nadaje się pracy z wszelkiego rodzaju listwami oraz kantówkami. Modele KGS 216 oraz KGS 254 wyposażone są dodatkowo w funkcję posuwu, która umożliwia docinanie elementów o maksymalnej szerokości cięcia do 305 mm. Jednostką napędową nowych urządzeń są silniki szczotkowe o mocach 1,35 kW w modelu KS 216 Lasercut, 1,5 kW w KGS 216 i odpowiednio 1,8 kW w pilarce KGS 254. Wszystkie ukośnice Metabo spełniają najwyższe współczesne standardy związane z bezpieczeństwem oraz jakością. Najnowsze rozwiązania techniczne oraz zastosowane najwyższej jakości materiały bezpośrednio przekładają się na jakość oraz żywotność konstrukcji, które precyzyjnością cięcia zadowolą najbardziej wymagających klientów.

KS 216 Lasercut KGS 216 KGS 254
Powierzchnia odkładcza
D x S [mm] 170 x 700 364 x 700 364 x 820
Maks. Parametry cięcia
90°/90° [mm] 120 x 65 305 x 65 305 x 90
45°/45° [mm] 83 x 42 205 x 36 205 x 47
Średnica piły [mm] 216 216 254
Moc [kW] 1,35 1,5 1,8
Ciężar [kg] 9 14 17,5
Funkcja posuwu tak tak

Metabo work don’t play.
Paweł Ozga


Data utworzenia: 04.07.2009


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły