Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni

Trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU
Trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU 

Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć okno dachowe VELUX GLU teraz dostępne w podstawowej ofercie firmy Velux.

Dwukomorowe okno dachowe GLU wykonane zostało w unikalnej technologii opatentowanej przez firmę VELUX: rdzeń z drewna modyfikowanego termicznie został pokryty ciśnieniowo wytrzymałym i w pełni odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Ze względu na te właściwości, produkt  jest szczególnie polecany do łazienek i kuchni, w których najczęściej na oknach gromadzi się para i wilgoć.

Komfort użytkowania zapewnia ponadto przemyślana konstrukcja – w przeciwieństwie do dostępnych na rynku okien z profili PCV, poliuretanowa powierzchnia okna jest jednolita. Naroża skrzydła i ościeżnicy są gładkie i bez połączeń, dzięki czemu nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz ani brud, a okno jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości – nie wymaga konserwacji przez wiele lat użytkowania, wystarczy tylko zwykłe mycie. Klienci z pewnością docenią też walory estetyczne okna – białe wykończenie sprawia, że okno doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Energooszczędny pakiet szybowy

Dotychczas okna dachowe z dwukomorowym pakietem szybowym były znacznie droższe. Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom i oczekiwaniom konsumentów, firma VELUX wprowadziła pakiety dwukomorowe do oferty podstawowej, zwiększając tym samym ich dostępność dla polskich inwestorów.

Energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy jeszcze lepiej chroni dom przed ucieczką ciepła i tym samym wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki nowej konstrukcji udało się osiągnąć doskonały współczynnik przenikalności cieplnej, który już teraz spełnia wymagania zawarte w przepisach, które wejdą w życie w 2021 roku. Wskaźnik Uw wynosi jest jedynie 1,1 (W/m2K).

Dodatkowo, w nowym oknie zastosowano specjalną konstrukcję szyby, która zapewnia bardzo dobry bilans energetyczny, czyli zdolność pozyskiwania darmowej energii ze słońca – współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g równy jest 0,55.

Na energooszczędność wpływa także innowacyjna technologia ThermoTechnologyTM, która polega na zastosowaniu w konstrukcji okna drewna modyfikowanego termicznie. Dodatkowa uszczelka zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i stratami ciepła, a także wyższą dźwiękochłonność.

Wprowadzając trzyszybowe okna dachowe do podstawowej oferty, firma nie tylko oferuje inwestorom wysokiej jakości rozwiązania w atrakcyjnych cenach, ale przede wszystkim zachęca do wyboru energooszczędnych produktów, montaż takich okien oznacza bowiem niższe koszty energii, poprawę klimatu wewnętrznego, a w konsekwencji zdrowsze warunki mieszkania.

Wygodne otwieranie i wydajna wentylacja

Trzyszybowe okno VELUX GLU dostępne jest w wersji otwieranej uchwytem w górze skrzydła, jednak na każdym etapie użytkowania klienci mogą domontować elegancką klamkę na dole, która oferowana jest razem z oknem. Górny system otwierania jest wygodny, gdy okno umieszcza się na standardowej wysokości i uchwyt jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić meble, ponieważ nie utrudnią jego otwierania, tymczasem dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej – w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki.

Nowe okno wyposażone jest w wydajny system wentylacji zintegrowany z uchwytem otwierającym, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – dostarcza on do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja ma ponadto wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Od kwietnia trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU jest dostępne w sprzedaży w cenie katalogowej już od 1425 zł brutto.


Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także