Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni

Trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU
Trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU 

Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć okno dachowe VELUX GLU teraz dostępne w podstawowej ofercie firmy Velux.

Dwukomorowe okno dachowe GLU wykonane zostało w unikalnej technologii opatentowanej przez firmę VELUX: rdzeń z drewna modyfikowanego termicznie został pokryty ciśnieniowo wytrzymałym i w pełni odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Ze względu na te właściwości, produkt  jest szczególnie polecany do łazienek i kuchni, w których najczęściej na oknach gromadzi się para i wilgoć.

Komfort użytkowania zapewnia ponadto przemyślana konstrukcja – w przeciwieństwie do dostępnych na rynku okien z profili PCV, poliuretanowa powierzchnia okna jest jednolita. Naroża skrzydła i ościeżnicy są gładkie i bez połączeń, dzięki czemu nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz ani brud, a okno jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości – nie wymaga konserwacji przez wiele lat użytkowania, wystarczy tylko zwykłe mycie. Klienci z pewnością docenią też walory estetyczne okna – białe wykończenie sprawia, że okno doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Energooszczędny pakiet szybowy

Dotychczas okna dachowe z dwukomorowym pakietem szybowym były znacznie droższe. Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom i oczekiwaniom konsumentów, firma VELUX wprowadziła pakiety dwukomorowe do oferty podstawowej, zwiększając tym samym ich dostępność dla polskich inwestorów.

Energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy jeszcze lepiej chroni dom przed ucieczką ciepła i tym samym wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki nowej konstrukcji udało się osiągnąć doskonały współczynnik przenikalności cieplnej, który już teraz spełnia wymagania zawarte w przepisach, które wejdą w życie w 2021 roku. Wskaźnik Uw wynosi jest jedynie 1,1 (W/m2K).

Dodatkowo, w nowym oknie zastosowano specjalną konstrukcję szyby, która zapewnia bardzo dobry bilans energetyczny, czyli zdolność pozyskiwania darmowej energii ze słońca – współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g równy jest 0,55.

Na energooszczędność wpływa także innowacyjna technologia ThermoTechnologyTM, która polega na zastosowaniu w konstrukcji okna drewna modyfikowanego termicznie. Dodatkowa uszczelka zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i stratami ciepła, a także wyższą dźwiękochłonność.

Wprowadzając trzyszybowe okna dachowe do podstawowej oferty, firma nie tylko oferuje inwestorom wysokiej jakości rozwiązania w atrakcyjnych cenach, ale przede wszystkim zachęca do wyboru energooszczędnych produktów, montaż takich okien oznacza bowiem niższe koszty energii, poprawę klimatu wewnętrznego, a w konsekwencji zdrowsze warunki mieszkania.

Wygodne otwieranie i wydajna wentylacja

Trzyszybowe okno VELUX GLU dostępne jest w wersji otwieranej uchwytem w górze skrzydła, jednak na każdym etapie użytkowania klienci mogą domontować elegancką klamkę na dole, która oferowana jest razem z oknem. Górny system otwierania jest wygodny, gdy okno umieszcza się na standardowej wysokości i uchwyt jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić meble, ponieważ nie utrudnią jego otwierania, tymczasem dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej – w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki.

Nowe okno wyposażone jest w wydajny system wentylacji zintegrowany z uchwytem otwierającym, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – dostarcza on do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja ma ponadto wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Od kwietnia trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU jest dostępne w sprzedaży w cenie katalogowej już od 1425 zł brutto.

Data utworzenia: 21.05.2017


Komentarze

 • Stworek napisał(a):

  Czekałem na jakąś nowość od firmy Velux i się doczekałem. Idealne rozwiązanie zwłaszcza do kuchni, świetnie wpasowuje się w kuchenny klimat. Połączenie najwyższej jakości z dobrą ceną sprawia, że jest to produkt godny polecenia.

 • karol napisał(a):

  System wentylacji to niezwykle przydatne i praktyczne rozwiązanie. Przy deszczu nie wymaga otwierania okien a świeże powietrze wpada do pomieszczenia. Velux słynie z dobrych rozwiązań.

 • Michał napisał(a):

  Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć okno dachowe VELUX GLU to produkt, którego do tej pory bardzo brakowało. Dobrze, iż producent wpadł na taki pomysł, dzięki temu już nigdy nie będzie problemu z parującym oknem w łazience. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii okno jest nie tylko energooszczędne, ale spełnia też wszelkie wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

 • często napisał(a):

  Bardzo fajne okno. A w dodatku energooszczędne i o dobrym współczynniku przepuszczalności. W połączeniu z ceną daje nam wybór wśród konkurencji.

 • Jacek napisał(a):

  Okno do kuchni czy łazienki musi spełniać dla mnie szereg funkcji i wymagań, musi być odporne na wodę, parę, mieć dobra wentylację, być dobrej jakości itd. Dodatkowo musi być łatwe w utrzymaniu, konserwacji. Dobrze, że na rynku można zakupić okna specjalnie polecane do takich pomieszczeń to jak dla mnie znakomita informacja warta pogłębienia swojej wiedzy o tych produktach.

 • Franek napisał(a):

  Bardzo ciekawa oferta okien dachowych trzyszybowych firmy VELUX. Ogladałem u znajomych , bardzo ładnie się prezentują . Odpornośc na wilgoc ,energooszczędność to dobre cechy tych okien. Przeglądając ceny jak i skalkulowane niższe koszty energii zachęcaja do zakupu i montazu

 • Adrian napisał(a):

  Ciekawe rozwiązanie zastosowano w oknach dachowych VELUX GLU. Wykowane wewnątrz z drewna, a na zewnątrz super białym materiałem odpornym na wodę. Fajnie, że producent Velux stworzył specjalną linię okien do łazienki lub kuchni.

 • Ania Mal napisał(a):

  Pięknie wygląda w łazience, wpuszcza dużo światła. A do tego traci mało ciepła. Doskonałe rozwiązanie.

 • kos napisał(a):

  To nowe okno firmy Velux GLU bardzo mi przypadło do gustu,ze swymi nowatorskimi rozwiązaniami na tyle mnie zainteresowało,że rozważ montaż takiego okna dachowego w moim domu.Muszę jeszcze tylko porozmawiać z dekarzem i możliwe,że jeszcze w tym roku zamontuję takie okno.

 • ikowalska24 napisał(a):

  Pięknie wygląda takie trzyszybowe okno.Wpuszcza dużo światła,wyposazone w system wentylacyjny i wygodne otwieranie z góry i od dołu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły