Nowoczesne stołowe piły tarczowe Bosch GTS 10XC i GTS 10J

 

Nowe stołowe piły tarczowe firmy Bosch dzięki zwartej konstrukcji i wydajnemu silnikowi o mocy 2 100 lub 1 800 W gwarantują wysoką efektywność cięcia o głębokości do 79 mm. Piły są wyposażone w beznarzędziowy, chowany klin rozdzielający do nacinania rowków i doskonale nadają się do obróbki szerokich elementów. Produkty są dostępne w sprzedaży od września 2011.

GTS 10 XC Professional i GTS 10 J Professional to wydajne i wszechstronne w użyciu stołowe piły tarczowe firmy Bosch, które ułatwią użytkownikom codzienne prace związane z cięciem – zarówno na budowie, jak i w warsztacie. Nowe modele są wyposażone odpowiednio w silniki o mocy 2 100 i 1 800 W. Stosowane razem z tarczą pilarską Bosch „Optiline Wood” z 24 zębami, gwarantują szybkie tempo pracy. Elementy wyposażenia chroniące silnik, takie jak zintegrowany ogranicznik prądu rozruchowego oraz wyłącznik przeciążeniowy, sprawiają, że urządzenia odznaczają się długą żywotnością także przy bardzo trudnych zadaniach. Piły GTS 10 XC Professional i GTS 10 J Professional są szczególnie przydatne do precyzyjnego cięcia materiałów drewnianych, z tworzyw lub aluminium. Prowadnica równoległa z łatwą blokadą ustawień ułatwia precyzyjne ułożenie materiałów na stole roboczym. Cięcia można wykonywać do głębokości 79 mm. Dzięki funkcji beznarzędziowego chowania klina rozdzielającego, oba modele doskonale nadają się także do nacinania rowków w materiale, np. przy zabudowie kuchni. Zintegrowane rękojeści oraz możliwość bezpiecznego przechowywania osprzętu bezpośrednio przy narzędziu znacznie ułatwiają transport. Użytkownikom, którym zależy na dużej mobilności, Bosch oferuje dodatkowo stół roboczy GTA 60 W Professional. Obie piły zaopatrzone są w przyłącza do odsysania pyłu na osłonie i z tyłu urządzenia, które umożliwiają zachowanie czystości podczas pracy.

GTS 10 XC Professional: wszechstronna piła z silnikiem o mocy 2100

Nowoczesne stołowe piły tarczowe Bosch GTS 10XC i GTS 10JFot. Bosch

W Piła GTS 10 XC Professional odznacza się bardzo szerokim zakresem cięcia do 635 mm po prawej stronie i 250 mm po lewej stronie od tarczy. Pozwala to ciąć z łatwością także szerokie deski drewniane lub belki. Zintegrowany element wydłużający stół pomaga użytkownikowi w cięciu dłuższych materiałów. Wysuwana prowadnica saneczkowa zintegrowana ze stołem roboczym zapewnia łatwe cięcie pod kątem. W tym modelu piły zastosowano silnik o mocy 2 100 W z systemem łagodnego rozruchu, wyłącznikiem przeciążeniowym oraz systemem Constant Electronic. Sprzęt posiada ponadto hamulec silnika, który zatrzymuje tarczę po zakończeniu cięcia.

Nowoczesne stołowe piły tarczowe Bosch GTS 10XC i GTS 10JFot. Bosch

GTS 10 J Professional: kompaktowa i wydajna

Piła GTS 10 J Professional z wydajnym silnikiem o mocy 1 800 W charakteryzuje się wyjątkowo zwartą konstrukcją. Solidna rama stalowa umożliwia wygodny transport i przenośne stosowanie urządzenia. Maksymalny zakres cięcia wynosi 460 mm po prawej i 210 mm po lewej stronie od tarczy i sprawia, że model ten nadaje się także do obróbki szerszych elementów.

Dane techniczne Bosch GTS 10 XC Professional Bosch GTS 10 J Professional
Moc nominalna 2 100 W 1 800 W
Średnica tarczy 254 mm 254 mm
Maks. szerokość cięcia po prawej stronie 635 mm 460 mm
Maks. szerokość cięcia po lewej stronie 250 mm 210 mm
Maks. głębokość cięcia 79 mm 79 mm
Ciężar 35 kg 26 kg

Sugerowane ceny detaliczne brutto (wrzesień 2011): – GTS 10 XC: 4919 zł – GTS 10 J: 3320 zł Tarcza pilarska Bosch „Optiline Wood” znajduje się w wyposażeniu standardowym i jest wliczona w cenę.

Data utworzenia: 17.01.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły