Akcesoria rynnowe

Nowość Galeco: kable grzewcze SelfTec®PRO

Kable grzewcze w ramach systemu kabli grzejnych SelfTec®PRO to sposób firmy Galeco na zamarznięte rynny – częsty problem w domach w okresie jesienno-zimowym. Kable skutecznie zabezpieczają orynnowanie oraz elewacje przed zniszczeniem.

Zamarznięte rynny to prawdziwa zmora właścicieli domów. Kable grzewcze SelfTec®PRO rozwiązują ten problem – chronią rynny i elewacje, co przy okazji pozwala zaoszczędzić pieniądze na ewentualną wymianę systemu odwodnienia dachu.

Kable grzejne SelfTec®PRO: właściwości

System kabli grzejnych SelfTec®PRO zapobiega gromadzeniu się śniegu i lodu w rynnach i rurach spustowych, co chroni też elewację przed powstawaniem zacieków. Przewody z wielodrutowych żył wykonane są z ocynowanych drutów miedzianych. Pokryto je następnie warstwą polimeru przewodzącego i zaizolowano modyfikowaną poliolefiną. Dodatkowo są wyściełane specjalnym ekranem z folii AL/PET oraz oplecione ocynowanymi drutami miedzianymi. Zewnętrzna powłoka to tworzywo bezhalogenowe, które wyróżnią się odpornością na promieniowanie słoneczne.

Przewody SelfTec®PRO montuje się wewnątrz rynien półokrągłych i kwadratowych za pomocą specjalnych mocowań. W wypadku rur spustowych jest to linka z wieszakiem oraz dopasowanymi mocowaniami.

Zalety kabli grzewczych SelfTec®PRO

Kable grzewcze SelfTec®PRO są rozwiązaniem praktycznym, a także uniwersalnym. Można je stosować w systemach PVC, STAL, STAL2 i Galeco BEZOKAPOWYM. – To trwałe rozwiązanie gwarantuje zabezpieczenie każdego domu przed gromadzącym się w rynnach śniegiem i zwisającymi z nich soplami lodu mogącymi w każdej chwili spaść na przechodzącą pod nimi osobę. To proste i zarazem skuteczne rozwiązanie, które można stosować do każdego typu dachów – podkreśla Magdalena Gardyła, Specjalista ds. Rozwoju Produktu i Jakości w Galeco.

Inną zaletą SelfTec®PRO jest estetyczne wykonanie. Sprytna konstrukcja sprawia, że kable grzewcze nie są widoczne z zewnątrz. Dzięki temu nie ingerują w wygląd elewacji domu, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa.

4.9/5 - (20 votes)

Data publikacji: 6 września, 2016

Autor:

4.9/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. ewunias
    niedziela, 18 lutego, 2018

    Pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu, ale muszę przyznać, że pomysł jest ciekawy. Tylko czy aby na pewno się sprawdza?

  2. inka2
    sobota, 19 stycznia, 2019

    Niesamowite. Czego to ludzie nie wymyślą. Pomysł wydaje się całkiem do rzeczy, zapewne spełnia swoją funkcję.

Podobne artykuły