Nowości w systemie rynnowym Ruukki

Fot. 1. Połączenie narożnika wewnętrznego z rynną
Fot. 1. Połączenie narożnika wewnętrznego z rynną 

Firma Ruukki, znana z produkcji wysokiej jakości pokryć dachowych, od wielu lat z powodzeniem oferuje również stalowe systemy rynnowe. Jednym z priorytetów działalności firmy jest konsekwentny rozwój produktów. Szczególnie duży nacisk kładziony jest na jakość wykonania oraz łatwość montażu.

Aby ułatwić instalację poszczególnych elementów systemu oraz zapewnić jeszcze większą szczelność połączeń firma Ruukki wprowadziła zmiany techniczne dotyczące narożnika, zaślepki oraz łącznika rynny.

Narożnik

Ramiona narożnika zostały wydłużone do długości 350 mm w celu umożliwienia mocowania go na hakach rynnowych. Dodatkowo zmieniony został przekrój poprzeczny narożnika, tak, aby zgodnie z sugestiami z rynku, umożliwić połączenie go na styk z rynną. Tego typu rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia montaż oraz poprawia szczelność i estetykę.

Zaślepka rynny

Fot. 2. Uniwersalna zaślepka rynny
Fot. 2. Uniwersalna zaślepka rynny

Dotychczasowe rozwiązanie polegające na stosowaniu dwóch różnych zaślepek (lewej i prawej) zastąpione zostało uszczelką uniwersalną. Największa zmiana dotyczy konstrukcji zaślepki, która została zaopatrzona w uszczelkę oraz specjalny system zatrzaskowy, który gwarantuje jej mocne przyleganie do rynny i dużą szczelność. Tak zaprojektowane połączenie nie poddaje się naporowi gromadzącego się w rynnie śniegu lub wody i nie wymaga stosowania dodatkowych materiałów uszczelniających.

Łącznik rynny

Łącznik rynny został wyposażony w nowy rodzaj uszczelki z gumy EPDM. Wykonana z bardziej elastycznego tworzywa, głębiej profilowana zapewnia doskonałą szczelność połączenia.

Więcej na: www.ruukkidachy.pl

Data utworzenia: 09.02.2010


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły