Ocieplanie dachu przed zimą – last minute

Ocieplanie dachu przed zimą - last minute
Ocieplanie dachu przed zimą - last minute 

Co jakiś czas pod wpływem zmiennych warunków klimatycznych części naszego domu tracą swoje pierwotne właściwości. Nie inaczej jest z dachem. Jest naszym parasolem ochronnym i przez to narażony jest na działanie zarówno wysokich jak i niskich temperatur, ulega wpływom wilgoci poprzez przenikanie opadów atmosferycznych. Najczęstszą przyczyną powstawania zacieków i zawilgocenia pomieszczeń jest nieszczelność pokryć dachowych. Dlatego warto zabezpieczyć dach przed niekorzystnym wpływem zmiennych warunków pogodowych. Nadchodzące wakacje to ostatnia szansa w tym roku. Lepszej pory nie ma. Potem będzie już tylko zimniej i wilgotniej.

Eurothane BI-3 zamiast styropapy

Termorenowacja stropodachu oznacza potrzebę zastosowania nie tylko nowej warstwy termoizolacji, lecz również nowego pokrycia. Często stosowanym na rynku rozwiązaniem jest styropapa.

Jednak zamiast tradycyjnej styropapy proponujemy płytę termoizolacyjną Eurothane BI-3 w okładzinie z włókna szklanego pokrytego cienką warstwą bitumu.

To materiał o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych.Dzięki wysokiej odporności na ściskanie, sposobowi pakowania, a przede wszystkim okładzinie z bitumu w łatwy sposób ułożona może zostać i przyklejona do podłoża zarówno betonowego jak również na starym wyrównanym pokryciu bitumicznym dachu.

Dzięki swojej unikalnej strukturze materiał nie ulega kruszeniu i pokryty może zostać każdym rodzajem papy bitumicznej skracając czas jaki wykonawca potrzebuje na zrealizowanie zlecenia.

Termoizolacja dachu skośnego płytą POWERROOF

POWERROOF to nie tylko jednolita termoizolacja dachu, lecz również zabezpieczenie konstrukcji przed wpływem zmiennego środowiska oraz pominięcie mostków termicznych.

Jest to ważny argument, ponieważ drewno posiada około 7 razy gorsze parametry izolacyjne niż płyta POWERROOF. Analizując efekt osiągany przy izolowaniu połaci dachowej metodą tradycyjną (wełna + folia) pamiętać powinniśmy o kompromisie związanym z zastosowania takiego rozwiązania.

Ocieplanie dachu przed zimą - last minute

Wełna jako materiał gwarantujący odpowiednie warunki cieplne osiąga je w stanie rozprężenia dzięki zgromadzonemu w jej strukturze powietrzu. Po ściśnięciu lub zawilgoceniu wełny jej właściwości termoizolacyjne ulegają znacznej redukcji. Zagadnienie to odgrywa ważną rolę w sytuacji zastosowania płyty POWERROOF, która nie ulega zgnieceniu, oraz układana podczas złej pogody nie podlega ryzyku zawilgocenia.

Powerroof w przeciwieństwie do warstwy termoizolacji zamocowanej międzykrokwiowo stanowi jednolitą i szczelną warstwę. Pamiętać należy, że szpara w warstwie termoizolacji o szerokości 1 mm na długości 1 mb zwiększa przenikanie ciepła na 1m2 takiej powierzchni o 90% (mostek termiczny). Jakże często widzimy przerwy w warstwie termoizolacji w przypadku układu tradycyjnego.

Okładzina aluminiowa na powierzchni płyty POWERROOF tworzy dodatkowo warstwę paroizolacyjną, która musi być oddzielnie układana podczas montażu izolacji w systemie tradycyjnym.

Ocieplenie dachu najlepiej wykonywać w sezonie letnim, gdzie mamy większą gwarancję słonecznej i w miarę suchej pogody. Dlatego nie warto w nieskończoność odkładać tej pracy, gdyż już od sierpnia wzrasta wilgotność powietrza i maleje ilość słonecznych godzin w ciągu dnia.

Bezwzględnie nie można wykonywać prac termoizolacyjnych na dachu w temperaturze poniżej 0°C, żeby materiał nie przemarzł.

ASZ

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

Data utworzenia: 08.07.2013


Komentarze

  • Andrzej napisał(a):

    włókno szklane i wełna mineralna z dodatkowymi warstwami stanowią dobre ocieplenie dachu przed zimą. przy takich temperaturach to opielanie można wykonywać nawet jesienią. termomodernizacja na pewno zwróci się w mniejszych wydatkach na ogrzewanie.

  • Tadeusz napisał(a):

    jeszcze jesienią możemy wykonać termomodernizację dachu. dzięki nowoczesnym gotowym materiałom można szybko wykonać ocieplenie i zabezpieczenie jeszcze przed zimą. płyty najczęściej wystarczy przykleić i mamy ciepło.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły