Okna balkonowe na poddaszu: zaproś świat do domu

Okna balkonoww Galeria Fakro
Okna balkonoww Galeria Fakro 

Duże okna balkonowe Galeria zamontowane na poddaszu pozwalają na nowo odkryć kontakt z przyrodą – a tego człowiek instynktownie poszukuje. Dzięki nim można się cieszyć otaczającą naturą i czerpać z tego przyjemność. Sprawdź, jakie mają zalety.

Człowiek mnóstwo czasu spędza w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego tak istotny jest kontakt z przyrodą – pomaga on zarówno odpocząć, jak i zregenerować siły do aktywności. Warto więc maksymalnie wykorzystywać dostępne okazje do obcowania z przyrodą. Wiele możliwości aranżacyjnych i architektonicznych w tym zakresie zapewnia poddasze. Jak to wykorzystać? Na przykład w dachu skośnym, w którym nie ma ścianki kolankowej, można przeszklić ścianę dużymi oknami balkonowymi. Pozwala to w pełni wykorzystać naturalne światło dzienne, a przy okazji podziwiać panoramiczny widok na okolice. A przede wszystkim można się cieszyć balkonem na poddaszu.

Okno balkonowe FGH-V Galeria

Okna balkonowe FGH-V Galeria mają sporo zalet. To okna dwuskrzydłowe i nowatorskie, a ich otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne otwiera się uchylnie do góry, a dolne, uchylane do przodu, zapewniają swobodny dostęp do wnęki. Sprytny mechanizm wspomagający podtrzymuje górne skrzydło i umożliwia ustawienie go w dowolnej pozycji. Z kolei boczne barierki ochronne zintegrowano z dolnym skrzydłem – wysuwają się podczas jego otwierania. By zamknąć skrzydło, wystarczy tylko zwolnić specjalne blokady.
okna balkonoww Galeria Fakro

Podczas zamykania barierki balkonu chowają się w oknie i nie widać ich ponad połacią dachu, dlatego nie brudzą się i nie zakłócają estetyki dachu. Po otwarciu balkonu barierki pozostają suche i czyste, dzięki czemu ich użytkowanie jest bezawaryjne. Powstaje też dodatkowa przestrzeń na poddaszu, a pomieszczenie otwiera się na przyrodę i otaczający świat.

Okna balkonowe Galeria wyposażone są w specjalny system topSafe, który zapewnia wyższe bezpieczeństwo antywłamaniowe, a także użytkowe okna. W standardowym wyposażeniu znajduje się jednokomorowy, bezpieczny pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną i antywłamaniową klasy P2A. Gdy dojdzie do jej uszkodzenia, kawałki szkła sklejone są z folią. Na zewnątrz pakietu znajduje się szyba hartowana, która ma wieczystą gwarancję odporności na grad.

Warto także zwrócić uwagę na automatyczny nawiewnik V40P zamontowany w oknach Galeria. Automatyczna regulacja wielkości kanału przepływu zapewnia odpowiednią ilość powietrza, co przekłada się na korzystny dla zdrowia mikroklimat na poddaszu, a także oszczędność energii cieplnej.

Szeroko otwarte okna balkonowe Galeria zapraszają przyrodę do domu. Zapewniają także mnóstwo naturalnego światła dziennego, a wszystko to poprawia humor i dodaje energii w codziennym, aktywnym życiu.

infolinia 0800 100 052
www.fakro.pl

Data utworzenia: 22.01.2017


Komentarze

 • Leniwiec napisał(a):

  Dzięki oknom Galeria mieszkanie staje się lepiej oświetlone, a i widoki krajobrazu na zewnątrz jeszcze piękniejsze i lepiej widoczne. Idealne rozwiązanie na poddasze w domku jednorodzinnym. Poza tym okna te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i do tego są bardzo eleganckie.

 • Zosia napisał(a):

  System okien topSafe firmy Fakro to świetne połączenie okna dachowego z oknem balkonowym. Dzięki takiemu połączeniu można w ciekawy sposób zaaranżować nasze poddasze uzyskując więcej światła słonecznego. Na uwagę zasługuje też prosta obsługa całego okna jak oraz bezpieczeństwo uzyskane poprzez zastosowany system antywłamaniowy. Takie okno można z pewnością zamontować w domach, które utytułowane są gdzieś poza miastem z dala od koszmarnego zgiełku ulicznego, tam gdzie kontakt z przyrodą nie jest ograniczony ścianą innego budynku.

 • Mirek napisał(a):

  Dużym plusem okien FGH-V jest dostęp do dużej ilości naturalnego światła. A poza tym dodają niepowtarzalnego uroku każdemu pomieszczeniu.

 • czypior napisał(a):

  Wszystko fajnie: dużo światła, duże okno na świat, przyroda niemal na wyciągnięcie ręki. Poprostu sielanka. A czy ktoś pomyślał o myciu tych okien, toż to są dodatkowe m2 do mycia. Wiem coś o tym, odkiedy zabudowaliśmy taras oknami. Ale wszyscy się zachwycają. Nie ja.

 • ewa napisał(a):

  System top safe może przekonać osoby, które boją się dużych okien w związku z włamaniem. jeśli takie okna połączymy z czujnikami ruchu to bezpieczeństwo jest gwarantowane. Okna balkonowe wspaniale się prezentują równiez w biurach.

 • Majka100 napisał(a):

  Bardzo ciekawe rozwiązanie takie okna balkonowe. Jednak jeszcze mało popularne i sądzę że dużo osób musi się do nich przekonać. Dużym plusem jest to że dostarczają dużo światła do pomieszczenia.

 • Agata napisał(a):

  Nie wiedziałam, że na rynku jest tak ciekawe rozwiązanie jak okna balkonowe Galeria na poddaszu firmy Fakro. Dobry pomysł dla osób, które mają duże poddasze z ciekawym widokiem, takie okna będą pasować idealnie. Nie zawsze istnieje możliwość dobudowania balkonu, a takie to jest ciekawa alternatywa.

 • Ania Mal napisał(a):

  Ładne i praktyczne rozwiązanie. Doskonałe dopełnienie zagospodarowanego poddasza.

 • kos napisał(a):

  Przyznam się,że nie planowałem montażu okna balkonowego na poddaszu.Jednak po przemyśleniu wszystkich za i przeciw stwierdzam,że okno balkonowe Galeria bardzo dobrze sprawdzi się w moim domu,a jego nowatorskie rozwiązania przyczynią się znacznie do poprawy komfortu jak i bezpieczeństwa w moim domu.

 • ikowalska24 napisał(a):

  To dla mnie nowość,szczerze mówiąc nigdy nie widziałam takiego okna.Dużo światła i jak pięknie wygląda,chciałabym takie okno.

 • Jacek napisał(a):

  To dobra wiadomość dla nas, że można sobie zaplanować i założyć okna duże balkonowe. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne przy gromadzeniu odpowiedniej dużej ilości światła do pomieszczeń. Otwarte przestrzenie okien również wyglądają wspaniale i cieszą wszystkich domowników.

 • Janek napisał(a):

  Będąc w pomieszczeniach zamkniętych świetny pomysł z oknami balkonowymi na poddaszu. Otrzymujemy duzo światła dziennego . Mozna delektować się widokiem przyrody. Ciekawie prezentuja się okna balkonowe FGH-V Galeria ,okna dwuskrzydłowe ich otwarte skrzydła tworza balkon super rozwiązanie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły