Okna balkonowe na poddaszu: zaproś świat do domu

Okna balkonoww Galeria Fakro
Okna balkonoww Galeria Fakro 

Duże okna balkonowe Galeria zamontowane na poddaszu pozwalają na nowo odkryć kontakt z przyrodą – a tego człowiek instynktownie poszukuje. Dzięki nim można się cieszyć otaczającą naturą i czerpać z tego przyjemność. Sprawdź, jakie mają zalety.

Człowiek mnóstwo czasu spędza w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego tak istotny jest kontakt z przyrodą – pomaga on zarówno odpocząć, jak i zregenerować siły do aktywności. Warto więc maksymalnie wykorzystywać dostępne okazje do obcowania z przyrodą. Wiele możliwości aranżacyjnych i architektonicznych w tym zakresie zapewnia poddasze. Jak to wykorzystać? Na przykład w dachu skośnym, w którym nie ma ścianki kolankowej, można przeszklić ścianę dużymi oknami balkonowymi. Pozwala to w pełni wykorzystać naturalne światło dzienne, a przy okazji podziwiać panoramiczny widok na okolice. A przede wszystkim można się cieszyć balkonem na poddaszu.

Okno balkonowe FGH-V Galeria

Okna balkonowe FGH-V Galeria mają sporo zalet. To okna dwuskrzydłowe i nowatorskie, a ich otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne otwiera się uchylnie do góry, a dolne, uchylane do przodu, zapewniają swobodny dostęp do wnęki. Sprytny mechanizm wspomagający podtrzymuje górne skrzydło i umożliwia ustawienie go w dowolnej pozycji. Z kolei boczne barierki ochronne zintegrowano z dolnym skrzydłem – wysuwają się podczas jego otwierania. By zamknąć skrzydło, wystarczy tylko zwolnić specjalne blokady.
okna balkonoww Galeria Fakro

Podczas zamykania barierki balkonu chowają się w oknie i nie widać ich ponad połacią dachu, dlatego nie brudzą się i nie zakłócają estetyki dachu. Po otwarciu balkonu barierki pozostają suche i czyste, dzięki czemu ich użytkowanie jest bezawaryjne. Powstaje też dodatkowa przestrzeń na poddaszu, a pomieszczenie otwiera się na przyrodę i otaczający świat.

Okna balkonowe Galeria wyposażone są w specjalny system topSafe, który zapewnia wyższe bezpieczeństwo antywłamaniowe, a także użytkowe okna. W standardowym wyposażeniu znajduje się jednokomorowy, bezpieczny pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną i antywłamaniową klasy P2A. Gdy dojdzie do jej uszkodzenia, kawałki szkła sklejone są z folią. Na zewnątrz pakietu znajduje się szyba hartowana, która ma wieczystą gwarancję odporności na grad.

Warto także zwrócić uwagę na automatyczny nawiewnik V40P zamontowany w oknach Galeria. Automatyczna regulacja wielkości kanału przepływu zapewnia odpowiednią ilość powietrza, co przekłada się na korzystny dla zdrowia mikroklimat na poddaszu, a także oszczędność energii cieplnej.

Szeroko otwarte okna balkonowe Galeria zapraszają przyrodę do domu. Zapewniają także mnóstwo naturalnego światła dziennego, a wszystko to poprawia humor i dodaje energii w codziennym, aktywnym życiu.

infolinia 0800 100 052
www.fakro.pl


Okna balkonowe na poddaszu: zaproś świat do domu
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także