Okna dachowe do łazienki

zaluzje do okien dachowych
zaluzje do okien dachowych 

Umożliwia wietrzenie pomieszczenia i usunięcie pary i wilgoci, zapewnia dostęp do światła i świeżego powietrza. Okno w łazience ma wiele zalet. Musimy jednak pamięć, że okna w łazience są szczególnie narażone na działanie wilgoci, dlatego powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie wody.

Łazienkowe okna dachowe a wilgoć

Łazienka to pomieszczenie, w którym najczęściej gromadzi się para i wilgoć.. Jeśli nie będzie efektywnie usuwana z łazienki, może sprzyjać osadzaniu się pleśni i grzybów, co jest szkodliwe dla zdrowia. Do łazienki warto więc wybrać okna, które będą odporne na działanie wody np. drewniane pokryte odpornym na wodę poliuretanem w kolorze białym. Ich gładka powierzchnia zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Dodatkowo jest też łatwa w utrzymaniu czystości. Kurz i brud nie osadzają się w narożach profili, ponieważ są one perfekcyjnie gładkie i pozbawione połączeń. Nie ma też potrzeby konserwacji okien. Wystarczy regularne mycie..

Okna dachowe w łazience – zadbaj o wentylację

Aby nie trzeba było zmagać się z zaparowanymi szybami i nie dopuścić do rozwoju trudnych do usunięcia grzybów w łazience, nie można zapomnieć o wentylacji w łazience nowoczesne łazienkowe okna dachowe wyposażone są w wydajne systemy wentylacyjne, które umożliwiają wietrzenie wnętrza nawet przy zamkniętym oknie. W przypadku okien z górnym systemem otwierania, klapa wentylacyjna zintegrowana jest z uchwytem otwierającym. Okno z klamką na dole ma dwustopniową wentylację w górnej części skrzydła. Takie rozwiązanie sprzyja oszczędnościom i podnosi komfort w trakcie długich, gorących kąpieli. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów

Dachowe okna łazienkowe z żaluzjami

Montaż żaluzji to nie tylko gwarancja prywatności, ale też możliwość regulacji natężenia światła w pomieszczeniu. Żaluzje są odporne na działanie wilgoci, więc idealnie sprawdzą się w łazience. Warto też wziąć pod uwagę łatwość utrzymania czystości. Wiele modeli, m. in. Żaluzje VELUX do okien dachowych można zamontować samodzielnie. Dostępne w różnych kolorach, wzbogacą aranżację i doskonale wkomponują się w łazienkowy wystrój. Nie mają sznurków – ich położenie reguluje się za pomocą obrotowego uchwytu, który można zamontować w dowolnym miejscu na bocznej szynie. Aby dodatkowo zapobiegać nagrzewaniu się pomieszczenia, na zewnątrz warto zamontować roletę zewnętrzna lub markizę.

Data utworzenia: 14.11.2019

Więcej na temat:
Okna dachowe do łazienki
5 (100%) 34 głos[ów]


Komentarze

  • Jarosław napisał(a):

    okno w łazience dla wielu to pewien luksus. dostęp do światła, powietrza z zewnątrz i dodatkowo ładny widok, jeżeli taki mamy za oknem. okno do łazienkowe będzie inne niż do pokoju ze względu na budowę i materiał. gotowe rozwiązania Velux mają już wszystko czego potrzeba w oknie łazienkowym. nawet jeżeli łazienka jest słoneczna to można mieć roletę.

  • Jacek K napisał(a):

    Zawsze warto inwestować w dobrej jakości produkty i dotyczy to także okien dachowych.Okna dachowe do łazienki ze względy na narażenie na dużą wilgotność i różnice temperatur aby nam długo służyły muszą być dobrej jakości.Warto pamiętać tutaj o dobrej wentylacji i dobrze jest zamontować żaluzje.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także