Okna dachowe ze zintegrowanym kołnierzem termicznym

Okna dachowe ze zintegrowanym kołnierzem termicznym
Okna dachowe ze zintegrowanym kołnierzem termicznym 

Na podstawie badań przeprowadzonych na inwestycjach oddanych do użytku stwierdzono, że przez okna i drzwi budynek traci około 10% – 20% ciepła. Z kolei około 25% ciepła ucieka przez dach. Zatem dla zapewnienia w budynku odpowiednich właściwości w zakresie energooszczędności odpowiedni wybór okien dachowych odgrywa istotne znaczenie.

Mostek termiczny pomiędzy ościeżnicą okna dachowego a konstrukcją dachu jest bardzo częstym zjawiskiem, które występuje w obiektach budowlanych. Ważne jest zatem staranne uzupełnienie przestrzeni pomiędzy futryną a połacią dachową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w tym zakresie na rynku pojawiły się okna dachowe ze zintegrowanym kołnierzem termicznym. Takie rozwiązanie nie tylko zapobiega stratom ciepła, ale również zdecydowanie ułatwia i usprawnia montaż okna.

Właśnie takim przykładem są oferowane przez firmę Keylite Roof Windows (irlandzka firma produkująca okna dachowe w Zambrowie) okna dachowe Keylite Futuretherm™, gdzie poprzez szybkie pociągnięcie taśmy uwalnia się kołnierz, który wypełnia szczelinę pomiędzy futryną a konstrukcją dachu. Tym sposobem eliminuje się mostek termiczny, a okno jest cieplejsze. To innowacyjne rozwiązanie pozwala nie tylko na eliminowanie strat ciepła, ale także ogranicza dodatkowe koszty zakupu takiego kołnierza i jego montażu.

Z punktu widzenia prac montażowych w oknach dachowych Keylite Futuretherm™ przewidziano szereg innych innowacyjnych rozwiązań. Przykładem tego są zamontowane, gotowe do użycia kątowniki typu Flick Fit™, które zapewniają szybki montaż okna na dwóch poziomach (w zależności od rodzaju pokrycia). Zastosowanie takiego rozwiązanie pozwala na montaż okna prosto z kartonu na dach. Nie mniej ważne są przy tym klipsy montażowe „Kaptura”, zmniejszające użycie wkrętów i eliminujące potencjalne miejsca przecieków. Zastosowanie nowych rozwiązań zaowocowało powstaniem nowych zawiasów do skrzydła ze specjalną sprężyną – umożliwia to łatwy i płynny demontaż skrzydła oraz ponowny montaż w futrynie.

Warto podkreślić, że okna dachowe Keylite są najgłębiej osadzone w dachu spośród wszystkich standardowo oferowanych okien na rynku, zapewniając estetykę i dobre parametry termiczne dachu. Właściwości w tym zakresie uzyskano dzięki niskiemu profilowi kaptura, który współgra z czterema typami kołnierzy.

Ciepła ramka standardowo wykorzystana we wszystkich rodzajach szyb montowanych w oknach Keylite Futuretherm™ jest dodatkowym czynnikiem zmniejszającym ryzyko gromadzenia się kondensatu.

Wbrew pozorom, wybór właściwego okna dachowego powinien uwzględniać szereg ważnych czynników. Z punktu widzenia zalet podczas montażu ważne jest jego prostota, łatwość i czas, który jest do tego potrzebny, a także wachlarz oferowanych produktów i ich dostosowanie do potrzeb klienta.

Dla użytkownika z kolei, oprócz właściwości funkcjonalnych, kluczową rolę odgrywają parametry w zakresie oszczędności energii. Właśnie w tym kontekście stojąc przed koniecznością wyboru okna dachowego warto uwzględnić technologię Keylite Futuretherm™ i produkty oferowane przez Keylite Roof Windows.

Data utworzenia: 24.09.2014


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły