Okna do płaskiego dachu w nowej odsłonie

 

Nowy moduł szklany do okien do płaskiego dachu firmy VELUX, który jesienią trafi na rynek, jest mniej widoczny na dachu i nadaje oknu elegancki wygląd.

Okna do płaskiego dachu pozwalają doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, zapewniając przy tym najwyższą jakość i szczelność. W dotychczasowej ofercie okno zabezpieczała matowa bądź przezroczysta kopuła, wykonana z wysokiej klasy akrylu lub poliwęglanu. Teraz firma VELUX zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę w tym segmencie produktów proponuje nowy moduł szklany, wykonany z 4 mm szkła hartowanego i wykończony aluminiowymi profilami na krawędziach.

Jest to odpowiedź na rosnące oczekiwania bardziej wymagających klientów – wyjaśnia Waldemar Czarnocki, Product Manager w firmie VELUX. Teraz klienci mogą wybrać sposób zabezpieczenia okna od zewnętrz i jeśli mają już okno do płaskiego dachu, na dowolnym etapie użytkowania mogą zdecydować się na wymianę osłony, gdyż wszystkie produkty są ze sobą kompatybilne – dodaje.
okna-do-plaskiego-dachu-w-nowej-odslonie_2
Okno do płaskiego dachu, wyposażone w nowy moduł szklany posiada wszystkie dotychczasowe zalety, w tym dobre parametry izolacyjne i możliwość zainstalowania elektrycznie sterowanej rolety. Podstawowa różnica zauważalna jest od strony dachu – moduł szklany jest mniej widoczny i nadaje elegancki wygląd całemu oknu. Dla architektów oznacza to większą elastyczność i swobodę projektowania. Okno takie może być bowiem zainstalowane nawet w najbardziej ekskluzywnym budynku.

Sprawdzona konstrukcja

Nowy moduł szklany to rozwiązanie funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Jako jedyny produkt w tej kategorii na rynku, wyposażony jest w powłokę łatwozmywalną. Dzięki zastosowaniu tej technologii zanieczyszczenia, gromadzące się na szybie, są rozpuszczane, a następnie spłukiwane przez deszcz. Po wyschnięciu nie ma śladów brudu, dzięki czemu szyba nie wymaga częstego mycia.

W zestawie z oknem moduł szklany ma najwyższą z możliwych, 4-tą klasę szczelności. Jego wodoodporność gwarantują testy przeprowadzone w najlepszych laboratoriach w branży.
okna-do-plaskiego-dachu-w-nowej-odslonie_1
– Okna do płaskiego dachu z modułem szklanym od wielu lat cieszą się powodzeniem na rynku amerykańskim – mówi Waldemar Czarnocki. – Sprawdzona konstrukcja gwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie, jestem więc przekonany, że ten produkt zyska uznanie polskich klientów – dodaje.

Moduł szklany można montować w oknach do płaskiego dachu w wersji nieotwieranej (VELUX CFP), otwieranej manualnie oraz elektrycznie (VELUX CVP), w dachach o kątach nachylenia od 5 do 15 stopni. Dostępny w 8 rozmiarach, w szerokości od 60 do 120 cm. Ceny zestawów z oknem już od: 2 560 zł brutto.

Data utworzenia: 16.11.2015


Komentarze

  • Nina napisał(a):

    Zaciekawiła mnie ta nowa technologia - powłoka łatwozmywalna. To cieakwe, że zanieczyszczenia są rozpuszczane, a następnie spłukwiane przez deszcz. Ciekawe czy w zwykłych ściennych oknach występuje to rozwiązanie.

  • iwkako napisał(a):

    Właśnie myślimy o zamontowaniu okna dachowego na płaski dach.Głównie chodzi nam o doświetlenie poddasza.Wydaje mi się,że inwestując w takie okno warto dopłacić do wersji otwieranej.Świetna sprawa.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły