Energooszczędność w standardzie – okno dachowe FAKRO FTP-V U4

okno dachowe Fakro FTP-V_U4
okno dachowe Fakro FTP-V_U4 

Okno dachowe Fakro FTP-V wzbogacono o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4, dzięki któremu uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m²K, spełniający warunki techniczne na 2021 rok.

Okno dachowe

FAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI, wyróżniające się  wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami dostępnymi w przystępnej cenie. Większa oszczędność energii cieplnej, podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe oraz użytkowe czy rozwiązania, umożliwiające efektywne i optymalne przewietrzenie poddasza to tylko niektóre z cennych właściwości tych produktów.

Wygodna obsługa

Okna dachowe FTP-V U4 należą do okien o konstrukcji obrotowej z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości ościeżnicy. Rozwiązanie to pozwala na pozostawienie skrzydła w pozycji otwartej po obrocie o 180 stopni, co umożliwia wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby. Produkt wyposażono w automatyczny nawiewnik V40P, który zapewnia optymalną ilość świeżego powietrza na poddaszu oraz zwiększa energooszczędność w budynku.

Wyższa trwałość

Na wysoką trwałość okien wpływa zastosowanie najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo i impregnowanego próżniowo, system naprowadzania skrzydła oraz profile aluminiowe, które chronią drewniane elementy przed wpływem czynników atmosferycznych.

Dbałość o detal

W wersji standardowej okna dachowe  malowane są ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze naturalnym. Istnieje także możliwość wykonania okna w niestandardowym kolorze. Dla ułatwienia obsługi klamka Elegant z dwustopniowym mikrouchyleniem umieszczona została w dolnej części skrzydła. Okna przeznaczone są na dachy o kącie nachylenia od 15° do 90° a szeroki wybór kołnierzy pozwala na zamontowanie ich praktycznie w każdym pokryciu dachowym.

Komfort użytkowania

O różnicach okien dachowych decydują nie tylko parametry termoizolacyjności czy akustyki. Bardzo istotną kwestią jest konstrukcja okna, różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. To te elementy decydują o komforcie użytkowania okien dachowych na poddaszu.

okno dachowe Fakro FTP-V_U4
Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78×140 – cena od 1133,32 zł

okno dachowe Fakro FTP-V_U4

Data utworzenia: 10.06.2017


Komentarze

 • Marian. napisał(a):

  Drewniane okna, wykonane w zaawansowanej technologii, trudno zakupić w tak niskiej cenie, na Polskim rynku. Brawo dla producenta!

 • Stach napisał(a):

  Wydawało by się że nie można udoskonalić czegoś dobrego? Można, poprawiono szereg parametrów. Okno jest teraz bardziej energooszczędne, łatwiej się je myje oraz otwiera.

 • ikowalska24 napisał(a):

  Świetne rozwiązane upraszczające mycie zewnętrznej strony okna i to mi się podoba.Wysoka trwałośc i wygoda w użytkowaniu przemawia za montażem takich okien dachowych.

 • ikowalska24 napisał(a):

  Świetne rozwiązane upraszczające mycie zewnętrznej strony okna i to mi się podoba.Wysoka trwałośc i wygodna obsługa przemawia za montażem takich okien dachowych.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły