Okno dachowe w łazience na poddaszu

Okno dachowe w łazience na poddaszu
Okno dachowe w łazience na poddaszu 

FAKRO przygotowało w swej ofercie produkty przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności – łazienka czy kuchni. Odpowiednie rozplanowanie okien w połaci dachowej daje nowe możliwości zarówno funkcjonalne, jak i aranżacyjne.

Najczęstszym problemem z jakim borykamy się przy planowaniu łazienki na poddaszu, są skosy, które występują na dużej powierzchni pomieszczenia. W celu zapewnienia komfortowej komunikacji należy zatem pamięta, by zachować odpowiednie odległości w strategicznych punktach łazienki. Sprytnym rozwiązaniem jest wykorzystanie w  funkcjonalny sposób trudno dostępnej powierzchni pod skosami, lokalizując w niej na przykład dodatkowe szafki lub wannę.
Planując wnętrze należy zadbać o odpowiedni dobór barw i materiałów wykończeniowych. Jeśli zastosujemy kilka prostych zasad z łatwością stworzymy przyjazną i ciepłą łazienkę, w której z łatwością utrzymamy czystość. W pomieszczeniu tym powinny dominować barwy jasne.  Pozwoli  nam  to na w optyczne powiększenie i nadanie  lekkości przestrzeni. Nabierze ona indywidualnego charakteru poprzez zastosowanie kontrastujących odcieni, a także zróżnicowanych materiałów wykończeniowych na fragmentach ścian. Powinniśmy unikać stosowania ciemnych barw, a także wzorzystej ceramiki na całych długościach, a zwłaszcza na skosach.  Efektem takiego zbiegu bowiem może stać się  wnętrze, które wizualnie nas przytłoczy.
Zespolenie okien dachowych daje większą ilość światła na poddaszu. To w  połączeniu z białymi ścianami optycznie powiększy niewielką łazienkę.  Rewelacyjnie sprawdzą się tu okna FAKRO.  Malowane białym lakierem poliuretanowym przeznaczone są właśnie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Okno dachowe w łazience na poddaszu
5 (99.09%) 44 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także