Oscar designu dla dachówki Tegalit

Dachówka Tegalit Cisar, fot. Braas
Dachówka Tegalit Cisar, fot. Braas 

Red Dot Design Award należy do najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu. Właśnie to wyróżnienie, przyznawane corocznie za produkty uznane za wyraz wybitnych osiągnięć w dziedzinie projektowania i wyznaczaniu nowych trendów zdobyła dachówka Tegalit.

Ulubieniec architektów

Nowatorski kształt pierwszej całkowicie płaskiej designerskiej dachówki betonowej Tegalit sprawia, że jest ona jednym z ulubionych pokryć dachowych wśród architektów całej Europy. Tegalit doskonale komponuje się bowiem z nowoczesną architekturą, charakteryzującą się prostymi kształtami. Dachówkę Tegalit wyróżnia nie tylko nowatorski kształt, ale również technologia, w której ją wyprodukowano. Dostępna jedynie w ofercie marki Braas technologia Cisar to najnowocześniejsza metoda produkcji dachówek betonowych. Jej innowacyjność polega na zastosowaniu trzech warstw zapewniających uzyskanie najważniejszych cech dachówki: wytrzymałości, gładkości powierzchni i estetyki. To te cechy zapewniły Tegalitowi wyróżnienie w konkursie Red Dot Design Award 2010.

Dachówka Tegalit Cisar, fot. BraasDachówka Tegalit Cisar, fot. Braas

Red Dot Design Award

Red Dot Design Award jest największym i najbardziej znanym na świecie konkursem dla designerów i projektantów, a jego początki sięgają 1955 roku. Przyznawana w konkursie nagroda zwana jest także Oscarem design i uważana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa. Stanowi potwierdzenie wybitnych osiągnięć w zakresie designu oraz innowacyjnego podejścia do wzornictwa. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, w Niemczech w wielu kategoriach za szczególnie wyróżniające się produkty wybierane przez międzynarodowych ekspertów.


Data utworzenia: 05.03.2012


Komentarze

  • Sabina napisał(a):

    Należą się gratulacje za tego Oscara design. Skoro międzynarodowe grono wybiera dachówkę za jej nowatorski kształt i technologię to chyba warto ją stosować.

  • obywatel napisał(a):

    Warto przyjrzeć się nagrodzonym na tak prestiżowym konkursie jakim jest Red Dot Desig Award ponieważ nagrodzona tam blachodachówka jest naprawdę wyjątkowa i niepowtarzalna.Nagrodzone produkty w tym konkursie są uznane przez specjalistów za bardzo dobre w swych kategoriach i warto stosować je w budownictwie aby niepowtarzalny design otaczał nas na co dzień.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły